فردا زنگ ورزش تعطیل است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
21:09 - سه‌شنبه 03 بهمن 1396
شوراي پول و اعتبار مصوب کرد کميته اي براي بررسي آخرين وضع واحدهاي توليدي کشور تشکيل شود تحولات نرخ ارز در بازار و اقدامات بانک مرکزی در این باره درنشست شورای پول و اعتبار بررسی شد رئيس سازمان برنامه و بودجه: نرخ بيکاري در شش ماه اول امسال به ۱۱/۷ درصد تقليل پيدا کرد نوبخت: در شش ماه اول امسال ۷۹۵ هزار نفر مشغول به کار شدند رئيس سازمان برنامه و بودجه: ۱۸۱ هزار نفر از بيکاران سال‌هاي گذشته نيز مشغول به فعاليت شدند رئيس ديوان محاسبات: تاکنون ۳۰ هزار ميليارد تومان به خاطر فرار مالياتي خسارت ديده‌ايم با کانال شبکه خبر به روز باشید: irinn_channel@
کد خبر: ۵۴۹۱۳۷
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۹
با ادامه پایداری هوا و افزایش آلاینده های جوی در تهران، برنامه های ورزشی و فعالیت دانش آموزان در فضای باز برای فردا لغو شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­سرپرست مركز ملي هوا و تغيير اقليم سازمان حفاظت محيط زيست گفت: بايد در همه شهرهاي بزرگ و كلان شهرها كارگروه شرايط اضطراري آلودگي هوا تشكيل شود و براساس شرايط اقليمي و وضعيت آلودگي هوا  تصميم گيري كنند.
 مسعود زندي درباره وضع آلودگي هوا  افزود: در فصل سرد سال با شرايط وارونگي هوا مواجه هستيم و غلظت آلاينده هاي هوا روز به روز افزايش پيدا مي كند و تا شرايط اقليمي تغيير نكند امكان كاهش آلودگي هوا به طور طبيعي وجود ندارد.
وي گفت: ما فقط در اين شرايط آلودگي هوا بايد برنامه ريزي كنيم تا غلظت آلاينده هاي موجود افزوده نشود.
سرپرست مركز ملي هوا و تغيير اقليم سازمان حفاظت محيط زيست افزود: براي مقابله با شرايط اضطراري آلودگي هوا دستورالعمل مشخصي وجود دارد كه در همه شهرهاي بزرگ و كلان شهرها بايد كارگروه شرايط اضطراري هوا تشكيل و بر اساس شرايط اقليمي و وضع آلودگي هوا تصميم گيري شود كه اين تصميم گيري متفاوت است و در واقع بايد فعاليت هاي عمراني متوقف شود و همچنين برنامه ريزي براي كاهش تردد خودرو نيز صورت گيرد.
وي گفت: همه موارد و اقدامات در كارگروه آلودگي هوا فراهم است و كارگروه وضعيت آلودگي هوا در استان هاي مختلف بايد اين جلسات را تشكيل دهند و برنامه ريزي كنند و اگر نياز باشد مدارس و ادارات تعطيل شود و در شرايط خيلي حاد تعطيلي ها گسترش پيدا كند.
زندي درباره اينكه كدام بند از برنامه جامع كاهش آلودگي هوا اجرايي شده است؟ گفت: يكي از اصلي ترين برنامه كاهش آلودگي هوا بحث استانداردسازي سوخت است و وزارت نفت براي 8 كلان شهر سوخت متناسب با استانداردهاي يورو 4 تهيه و توزيع مي كند كه نقش عمده اي در كاهش آلودگي هوا دارد.
وي ادامه داد: همچنين بحث نيروگاه هايي كه در محدوده شهرها فعال است در بحث آلودگي هوا نقش اساسي دارد چرا كه مصرف سوخت در نيروگاه ها بسيار بالاست.
سرپرست مركز ملي هوا و تغيير اقليم سازمان حفاظت محيط زيست گفت: در چنين شرايطي براي كلان شهرها از سوخت گاز استفاده مي شود تا آلودگي ها به حداقل برسد و همچنين در بحث معاينه فني، برنامه ريزي صورت گرفته و مراجعه ها 80 درصد افزايش يافته است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°