فردا زنگ ورزش تعطیل است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:05 - يکشنبه 29 مهر 1397
تأیید حکم اعدام دو مفسد اقتصادی(بازار ارز و سکه) در دیوان عالی کشور سخنگوی قوه قضائیه: وحید مظلومین و محمد اسماعیل قاسمی دو مفسد اقتصادی هستند که حکم آنها پس از دادگاه بدوی در دیوان عالی نیز به تأیید رسید محسنی اژه ای در گفتگو با شبکه خبر: رسیدگی و قطعی شدن حکم این دو مفسد با برگزاری چندین جلسه دادگاه و بررسی در دیوان عالی کشور فقط حدود یک ماه و نیم طول کشیده است سخنگوی قوه قضائیه: دادگاه های ویژه پرونده های مفاسد اقتصادی در همه استانها با قاطعیت و دقت رسیدگی به پرونده ها را ادامه خواهند داد اژه ای: به اخلالگران اقتصادی هشدار می دهیم در شرایطی که دشمن برای فشار معیشتی به مردم اقدام کرده است از همراهی با دشمن دست بردارند وگرنه شدیدترین احکام درباره آنها اجرا خواهد شد
خبر مهم
کد خبر: ۵۴۹۱۳۷
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۹
با ادامه پایداری هوا و افزایش آلاینده های جوی در تهران، برنامه های ورزشی و فعالیت دانش آموزان در فضای باز برای فردا لغو شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­سرپرست مركز ملي هوا و تغيير اقليم سازمان حفاظت محيط زيست گفت: بايد در همه شهرهاي بزرگ و كلان شهرها كارگروه شرايط اضطراري آلودگي هوا تشكيل شود و براساس شرايط اقليمي و وضعيت آلودگي هوا  تصميم گيري كنند.
 مسعود زندي درباره وضع آلودگي هوا  افزود: در فصل سرد سال با شرايط وارونگي هوا مواجه هستيم و غلظت آلاينده هاي هوا روز به روز افزايش پيدا مي كند و تا شرايط اقليمي تغيير نكند امكان كاهش آلودگي هوا به طور طبيعي وجود ندارد.
وي گفت: ما فقط در اين شرايط آلودگي هوا بايد برنامه ريزي كنيم تا غلظت آلاينده هاي موجود افزوده نشود.
سرپرست مركز ملي هوا و تغيير اقليم سازمان حفاظت محيط زيست افزود: براي مقابله با شرايط اضطراري آلودگي هوا دستورالعمل مشخصي وجود دارد كه در همه شهرهاي بزرگ و كلان شهرها بايد كارگروه شرايط اضطراري هوا تشكيل و بر اساس شرايط اقليمي و وضع آلودگي هوا تصميم گيري شود كه اين تصميم گيري متفاوت است و در واقع بايد فعاليت هاي عمراني متوقف شود و همچنين برنامه ريزي براي كاهش تردد خودرو نيز صورت گيرد.
وي گفت: همه موارد و اقدامات در كارگروه آلودگي هوا فراهم است و كارگروه وضعيت آلودگي هوا در استان هاي مختلف بايد اين جلسات را تشكيل دهند و برنامه ريزي كنند و اگر نياز باشد مدارس و ادارات تعطيل شود و در شرايط خيلي حاد تعطيلي ها گسترش پيدا كند.
زندي درباره اينكه كدام بند از برنامه جامع كاهش آلودگي هوا اجرايي شده است؟ گفت: يكي از اصلي ترين برنامه كاهش آلودگي هوا بحث استانداردسازي سوخت است و وزارت نفت براي 8 كلان شهر سوخت متناسب با استانداردهاي يورو 4 تهيه و توزيع مي كند كه نقش عمده اي در كاهش آلودگي هوا دارد.
وي ادامه داد: همچنين بحث نيروگاه هايي كه در محدوده شهرها فعال است در بحث آلودگي هوا نقش اساسي دارد چرا كه مصرف سوخت در نيروگاه ها بسيار بالاست.
سرپرست مركز ملي هوا و تغيير اقليم سازمان حفاظت محيط زيست گفت: در چنين شرايطي براي كلان شهرها از سوخت گاز استفاده مي شود تا آلودگي ها به حداقل برسد و همچنين در بحث معاينه فني، برنامه ريزي صورت گرفته و مراجعه ها 80 درصد افزايش يافته است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۴°