پیشرفت در نصب کانکس و اسکان موقت/ شروع ساخت و ساز دائمی در سرپل ذهاب

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:30 - شنبه 31 شهريور 1397
دیوان بین المللی دادگستری زمان صدور رای نهایی دادگاه لاهه درباره شکایت ایران علیه آمریکا را حدود ۲ هفته دیگر( ۱۱ مهر) اعلام کرد ایران دراعتراض به نقض عهدنامه ۱۹۵۵ ازآمریکا به دیوان بین المللی دادگستری شکایت کرده است وزیر امورخارجه: احساس حقانیت آمریکا و همدستان یاغی این کشور در بی ثبات کردن جهان، تهدیدی واقعی علیه امنیت بین المللی است ظریف با ارائه فهرستی از اقدامات غیرعادی آمریکا در عرصه بین الملل: آمریکا باید همچون یک کشور عادی عمل کند خالد صبارنه خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در کرانه باختری ، هنگام تهیه گزارش نزدیک رام الله هدف گلوله نظامیان صهیونیست قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک فلسطینی و مجروح شدن بیش از ۳۰۰ نفر دیگر در حمله صهیونیست ها به راهپیمایی بازگشت در نوار غزه خبر داد وزارت بهداشت فلسطین: ۵۴ نفر از مجروحان بر اثر اصابت گلوله جنگی نظامیان صهیونیست زخمی شده اند یک صهیونیست کودک ۱۶ ساله فلسطینی را در الخلیل با خودرو زیر گرفت وزیر خارجه روسیه: جبهه النصره تا اواسط ماه آینده مهلت دارد منطقه غیرنظامی در ادلب را ترک کند لاوروف: آمريکا از تلاش براي ايجاد مناطق مستقل در سوريه دست بردارد تلویزیون سوریه از اصابت موشک به منطقه ای مسکونی در حمدانیه حلب خبر داد منابع عراقی از استقرار نظامیان آمریکایی در نزدیکی گذرگاه القائم در مرز عراق با سوریه خبر دادند
کد خبر: ۵۵۰۴۲۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۹
پیگیری/ عملکردها و چالش‌ها در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه
رئیس سازمان امداد و نجات گفت: در نصب کانکس و اسکان موقت در سرپل ذهاب پیشرفت داشته ایم، استاندار کرمانشاه نیز گفت: در سرعت عملی که مدنظر مقام معظم رهبری بوده است کوتاهی نخواهیم کرد و کار ساخت و ساز بی وقفه انجام خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پیگیری برنامه ای است که هرچهارشنبه به پیگیری مسائل و مشکلات و امداد رسانی و کمک رسانی به مردم در مناطق زلزله زده می پردازد.
 
مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات در این برنامه درباره ادامه عملیات امداد رسانی در مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: از ساعت های اولیه حادثه امداد گران و تیم های امداد و نجات در منطقه حضور دارند. پانزده منطقه ای که به عنوان ستاد معین مشخص شده بود فعالیت می کند. اقدامات اولیه اسکان، تغذیه اضطراری و درمان اضطراری در حال حاضر بر بخش حمایت های روانی متمرکز است. بخش جوانان در این امر فعالیت دارند و عملیات اسکان و امداد رسانی همچنان در حال انجام است و تا اتمام اسکان موقت خدمات امدادی ادامه دارد. 15 ستاد فرعی و 450 نیرو از استان کرمانشاه در منطقه حضور دارند. 250 نفر در حوزه جوانان و 220 نفر نیز در حوزه درمان خدمات رسانی می کنند.
 پیشرفت در نصب کانکس و اسکان موقت/ شروع ساخت و ساز دائمی در سرپل ذهاب
 او افزود: در جهت هدایت های اجتماعی 250 نفر از جوانان ما فعالیت دارند. توزیع اقلام غذایی ماه دوم و اقلام گرمایشی نیز همچنان انجام می شود. مهمترین بخش فعالیت ما در حال حاضر حوزه درمان اضطراری و حمایت های روانی است.
 
رئیس سازمان امداد و نجات در ادامه گفت: زندگی به حالت عادی برگشته و ساخت و سازهای دائمی نیز شروع شده است. در بخش کانکس هم پیشرفت خوبی در اسکان موقت در سر پل ذهاب انجام شده است. بیش از 80 درصد روستاها کانکس دریافت کرده اند. اقلام گرمایشی مثل والور و هیتر نیز توزیع شده است. با پیگیری استاندار کرمانشاه سرعت تحویل کانکس ها بیشتر خواهد شد. کانکس در اکثر روستاهای سرپل ذهاب تحویل شده است.
  در حوزه توانبخش و فیزیوتراپی خدمات در دل روستاها و منطقه ای انجام می شود تا افرادی که امکان رفتن به شهر را ندارند تحت درمان قرار گیرند.
  امروز سومین نشست زلزله د ر استان های معین انجام شد. کارشناسان همزمان با امداد ونجات به منطقه اعزام شده اند که در انجام کارها نظارت داشته باشند.

 مهمترین چالش این است که هماهنگی ها بیشتر شود. نقش آموزش فراموش نشود و حتی در دورترین مناطق باید انجام شود
 
هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در ارتباط تصویری درباره تحویل ندادن کانکس به مستاجران گفت: هیچ منعی برای تحویل کانکس به مستاجران وجود ندارد. عده ای مستاجران درخواست برگشت به روستاها را داشته اند که کانکس و کمک ها را می گیرند اما افرادی که نمی خواهند برگردند می توانند فقط کمک های نقدی را دریافت کنند اما در صورت برگشت و ماندن کانکس هم تحویل می گیرند.
 پیشرفت در نصب کانکس و اسکان موقت/ شروع ساخت و ساز دائمی در سرپل ذهاب
 استاندار درباره اقدامات در سرپل ذهاب نیز گفت: سرعت نصب کانکس و اسکان موقت بسیار خوب است ما باید 12 هزار کانکس نصب کنیم که نیاز به نصب فوندانسیون و فریم دارد. او افزود:  تاکنون 5316 کانکس قرارگاه خاتم در روستاها نصب کرده است 1670 کانکس مردمی و 600 کانکس بنیاد مسکن در منطقه نصب شده است. کار نصب کانکس و اسکان موقت با سرعتی که کار گرفته، قبل از دو ماهی که قول داده بودیم اسکان موقت انجام خواهد شد.
 
 مقام معظم رهبری هم بر سرعت عمل تاکید داشتند که سرعت عمل در دستور کار هیئت  دولت، مسئولین و مردم هست و کار اسکان موقت بنا بر وعده هایی که داده شده استت انجام می شود. پرداخت ها در بخش تسهیلات شروع شده است . ما هنوز در حال اسکان اضطراری هستیم اما در کنار آن کار ساخت و ساز و اسکان دائم نیز در حال انجام است. علوفه نیز توزیع شده است. وام های بلاعوض در حال پرداخت است. ما  در سرعت عملی که مد نظر مقام معظم رهبری بوده است کوتاهی نخواهیم کرد و کار  ساخت و ساز بی وقفه انجام خواهد شد. امداد ونجات با سرعت انجام شد و کار ساخت و ساز و اسکان موقت نیز به سرعت انجام خواهد شد.
 
علی‌اکبر اکبری فرماندار ثلاث باباجانی در ارتباط  تلفنی گفت: استاندار مرتب در حال بازدید و بررسی اسکان مردم هستند. منطقه ما منطقه سردسیری است و با توجه به سرما عملیات امداد و نجات کمی کند شده است  اما کار امداد ادامه دارد. 400 کانکس تحویل شده است. برای خانه هایی که تخریب شده است وظیفه ماست که کانکس بدهیم اما به همه افراد نمی توان کانکس داد چون برخی خانه ها را می توان تعمیر کرد و زندگی کرد.
 او درباره ارزیابی ها گفت: ما از روز اول پیگیری کرده ایم اما تهیه کانکس و ساخت آن زمان می برد و کوتاهی در انجام کار نبوده است. دو روز است که روند تحویل کانکس بهتر شده است و روزی 400 کانکس تحویل  می شود.
 
اکبر سنجابی فرماندار سرپل‌ذهاب در ارتباط تصویری گفت: در هفته ای که گذشت در تحویل کانکس و اسکان موقت پیشرفت خوبی داشته ایم. سه هزار و 300 کانکس تحویل روستاییان شده است و حوزه شهری 1200 کانکس تحویل شده است و در هفته آینده نیز هزار و صد کانکس تحویل خواهد شد. سرویس های بهداشتی بهتر شده است و در شهرها هنوز مشکل سرویس بهداشتی و حمام داریم که در طی یکی دو روز آینده مشکل سرویس بهداشتی رفع خواهد شد.

 مرادعلی تاتار فرماندار دالاهو در ارتباط تلفنی گفت: چون این منطقه سردسیر است تمام روستاهایی که خسارت دیده اند و تخریب صد درصدی داشته اند کانکس واگذار شده است و امکانات  در اختیار مردم زلزله زده قرار گرفته است. دام هایی که تلف شده اند شناسایی کرده ایم و در حال پرداخت خسارت هستیم.
 او افزود: برای تمام دامداران کانکس هایی به شکل کپر مانند قرار داده شده و علوفه تحویل شده است.
در گزارش قبلی هم گفتم بازهم می گویم که کانکس ها در جاهایی قرار می گیرد که کنار ساختمان ها باشد تا از سرویس های بهداشی منازلی که سالم هستند استفاده شود در مناطقی که نزدیک محل سکونت نیست هم کانکس هایی برای سرویس های بهداشتی و حمام قرار داده شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°