خودروهایی که از رده خارج میشوند تا استاندارد شوند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
04:09 - يکشنبه 01 بهمن 1396
رئیس سازمان امور مالیاتی (درباره الکترونیکی شدن نظام مالیات): هم اکنون سامانه ثبت نام مالیات ۱۰۰ درصد الکترونیکی است تقوی نژاد در تیتر امشب: بالغ بر ۹۰ درصد اظهارنامه ها به صورت الکترونیک دریافت می شود سامانه مجوز و پرداخت، الکترونیکی شده و کاغذ به زودی از نظام مالیاتی حذف خواهد شد؛ با این کار اقدامات بزرگ نظام مالیاتی برای مردم معلوم خواهد شد رئیس سازمان امور مالیاتی: سامانه املاک به صورت آزمایشی در حال تنظیم است و تا پایان سال سراسری می شود در زمینه املاک برنامه این است که در سال آینده به دفترخانه ها واگذار شود و مردم از مراجعه به مراکز مالیاتی بی نیاز خواهند شد
کد خبر: ۵۵۱۶۰۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۲
تیتر امشب
خودورهایی که در لیست توقف شماره گذاری قرار گرفتند،اگر استاندارد شوند دوباره شماره گذاری میشوند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، امیرحسین قناتی مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت گفت: اینکه بعضی از خودرو سازان اعلام کرده اند که تولید برخی از خودروها متوقف شده به این علت بوده که استاندارد کردن این خودرو ها هزینه برتر از توقف خط تولید آنها بوده است.

وی با اشاره به اینکه تنها نوع خاصی از خودرو به دلیل عدم رعایت استاندارد متوقف می شود افزود: خودرویی که یکبار تولید شده مشمول قوانین جدید نیست بلکه خودروهای حین تولید مشمول استانداردهای نوین می شود.

مدیرکل صنایع خودرو ادامه داد: از اول دی امسال استانداردها لحظه به لحظه بیشتر، پویاتر و البته سخت گیرانه تر می شود به این ترتیب که اگر تولیدکننده به این استانداردها برسد طبیعتا به تولید محصول خود ادامه می دهد و اگر نرسد تولیدش متوقف می شود.

در ادامه وحید مرندی مقدم معاون نظارت سازمان ملی استاندارد با اشاره به اینکه شرکتهایی که بتوانند استاندردهای نوین را روی محصولات خود اعمال کنند، به تولید ادامه می دهد گفت : خودروسازانی که نمی توانند استانداردهای جدید را اعمال کنند طبیعتا برای از بین نرفتن سرمایه خود از سرمایه گذاری اجتناب می کنند.

وی افزود: اگر این اقدام هوشمندانه توسط خودروسازان در همه صنایع رعایت شود حجم بالایی از کار استاندارد کاهش می یابد.

معاون سازمان استاندارد ادامه داد: براساس توافق صورت گرفته با وزات صنعت، معدن و تجارت نوع خودرو با تفکیک موردی مشخص شده است.

البته این نوع تفکیک  برای مردم قابل لمس نیست اما برای ناجا و استاندارد مشخص شده است.

وی با اشاره به اینکه  کافیست مردم بدانند که استانداردهای نوین روی خودروها اعمال می شود تصریح کرد: خودروهایی که اسمشان برای جلوگیری از شماره گذاری آمده است در صورت رسیدن به استاندادهای مورد تایید سازمان استاندارد ، دوباره شماره گذاری می شوند

وی گفت:سازمان استاندارد به هیچ عنوان از رعایت استانداردها عقب نشینی نمی کند 

در ادامه برنامه ولی ملکی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بخش ایمنی هرچه سخت گیری بیشتر باشد مجلس حمایت بیشتری از آن خواهد داشت گفت:تا یکسال دیگر تولیدکنندگانی که قبلا مجوز گرفته اند،تنها اجازه تولید و فروش محصولاتی را دارند که با استاندارد نوین فاصله دارد.

این عضو کمیسیون صنایع افزود:قشری از جامعه که توان خرید بالایی ندارند و اگر خودرویی جایگزین خودروهای از رده خارج نشود،موجب بالاتر رفتن قیمت خودرو می شود و جایگزین نکردن محصول خود به تورم کمک می کند.

وی با اشاره به اینکه بهبود مستمر شعار تولیدکنندگان است،تصریح کرد: این استانداردهای 85 گانه نیز مطابق این شعار قابل توجیه است.


 خودروها را از رده خارج میکنیم تا استاندارد شوند
 
خودروها را از رده خارج میکنیم تا استاندارد شوند 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۲°