گفتگوی 18:30/ بزودی قیمت تخم مرغ متعادل می شود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:47 - شنبه 28 مهر 1397
رئیس سازمان اداری و استخدامی : همسان‌سازی حقوق و مزایای کارمندان رسمی و قراردادی در دستور کار دولت قرار دارد رئیس سازمان صدا و سیما (در نشست سراسری مدیران رسانه ملی): حفظ و ارتقاء سرمایه اجتماعی و تاب آوری ملی از مهم ترین نیازهای امروز کشور است علی عسکری: وقتی رسانه حرف مردم را بزند مردم متوجه می شوند حاکمیت از اوضاع آنها با خبر است و برای حل مشکلاتشان تلاش می کند رئیس جامعه خیران مدرسه ‌ساز: نیکوکاران امسال هزار و ۸۰۰ باب مدرسه در نقاط مختلف کشور ساخته اند رئیس ­اتحادیه فروشندگان خودرو درباره فروش غیر قانونی خودرو های تولید داخل در نمایندگی های مجاز خودرو هشدار داد
کد خبر: ۵۵۱۹۸۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۵
به گفته معاون بازرگانی و صنایع غذایی وزارت جهاد کشاورزی و مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن، بیماری و تلفات عامل اصلی گرانی تخم مرغ و کاهش عرضه در بازار است که متعادل شدن بازار تا اسفند زمان می برد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
­علی اکبرمهرفرد معاون بازرگانی و صنایع غذایی وزارت جهاد کشاورزی درباره آخرین قیمت  تخم مرغ در بازار گفت: آنچیزی که ما اعلام کردیم که در بازار به صورت عرضه مستیم به فروش برسد و کارگروه تنظیم بازار برای شرایط حاضر تصویب کرده برای شانه تخم مرغ 11 هزار و 600 تومان به صورت غیر بسته بندی و 12 هزار و 600 تومان برای بسته بندی شده تعیین شده است. این قیمت ها در حال حاضر برای تنظیم بازار است و هدف این است که در یک دوره زمانی قیمت بازار را نیز به این قیمت ها برگردانیم.
 گفتگوی 18:30/ تا آخر اسفند بازار تخم مرغ متعادل می شود
مهرفرد در ادامه گفت: در شرایط نرمال و عادی بازار قیمت تخم مرغ از این هم پایین است اما این قیمت درنظر گرفته شده برای شرایط فعلی است که تا اطلاع ثانوی اعلام شده است.
 او افزود: علت اصلی و تنها علت گرانی تخم مرغ در بازار بیماری حاد تنفسی آنفلوآنزا است. موج اول بیماری آنفلوآنزا اوایل سال بود که با مدیریت اتحادیه میهن ( مرغ داری و مرغ گذاری های کشور) کنترل شد. ما در حال حاضر 25 درصد گله های تخم گذار را از دست داده ایم وبه دلیل بیماری آنفاوآنزا با کاهش تولید مواجه شده ایم، صادرات را نیز به دلیل کاهش تولید قطع کرده ایم. بیماری آنفلوآنزا حادثه غیرمترقبه است و عمدتا از طریق پرندگان مهاجر شیوع پیدا می کنند. آخرین آمار نشان می دهد که 32 کشور دنیا درگیر این بیماری هستند و کشورهای درگیر این بیماری در بین پرندگان نیز با مشکل افزایش قیمت مواجه هستند.

او درباره واردات تخم مرغ افزود: دولت از سه ماه قبل اجازه واردات را صادر کرد و تعرفه واردات کاهش یافت. اما در شرایط عادی نیازی به واردات نداریم بلکه باید صادرات داشته باشیم اما در چنین شرایطی برای رفاه حال مردم پیشنهاد واردات دادیم که دولت نیز تصویب کرد و تعرفه واردات از 55 درصد به 5 درصد کاهش یافت و تا اخر فروردین ما نیز تایید اعتبار شده است بنابراین پیش بینی می شود با تغییر آب و هوا و اقدامات سازمان دامپزشکی و تدابیر لازم بتوانیم این بیماری را کنترل و مهارکنیم. معاونت امور دام در  مناطق پاک در حال جوجه ریزی است تا تولید افزایش یابد. عرضه تخم مرغ وارداتی از میادین میوه و تره بار آغاز شده است که شانه ای  12 هزار و 600 تومان در حال توزیع است. بخشی هم مربوط به تخم مرغ هایی است که شرکت مربوطه برای تنظیم بازار وارد بازار می کند تا در کاهش قیمت موثر باشد. اولویت ما برای توزیع میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای است.

 او در ادامه درباره برنامه ریزی ها برای تعادل بازار نیز گفت: یکی از کارها بازسازی است که برای این کار جوجه ریزی ها آغاز شده تا در سال آینده تعادل برقرار شود و تولید افزایش یابد. حدود 4 ماه طول می کشد مرغ به تخم ریزی برسد. عرضه مستقیم از تولیدات داخل، آزادسازی بازار واردات، کاهش تعرفه واردات و مبارزه با بیماری، جبران خسارات و افزایش سن گله از دیگر اقدامات برای تنظیم و متعادل شدن بازار است که برای جبران خسارت دولت 100 میلیارد تومان در نظر گرفته است که تاکنون 30 میلیارد تومان پرداخت شده است.

ترکاشوند مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن در ارتباط تلفنی درباره افزایش قیمت تخم مرغ گفت: افزایش قیمت متاثر از عوامل مختلف است اما اصل قیمت را عرضه و تقاضا و بازار تعیین می کند در شرایط فعلی بازار و قیمت ارز مبادله ای و دلار در قیمت ها تاثیر گذاشته است اما در اصل عرضه و تقاضاست که قیمت را تعیین می کند و نهاده ها نیز بی تاثیر نیست اما در حال حاضر به دلیل تلفات و بیماری با  کمبود عرضه مواجه شدیم. این شرایط تا اسفند ادامه خواهد داشت تا بیماری مهار و کنترل شود ولی در فروردین ماه به شرایط عادی برخواهیم گشت.
 گفتگوی 18:30/ تا آخر اسفند بازار تخم مرغ متعادل می شود
 ترکاشوند در ادامه گفت: عرضه تخم مرغ تا زمان تعادل در بازار ادامه خواهد داشت که تا آخر اسفند این برنامه در دستور کار است تا بازار به حالت تعادل و قبل برگردد.

علی احسان ظفری رئیس هیئت مدیره اتحادیه تعاونی های فرآورده های لبنی در ارتباط تلفنی گفت: بیش از چند ماه است که جلسات متعددی درباره تنظیم بازار لبنیات انجام شده است که متاسفانه به دلایلی هنوز ابلاغیه به تولید کنندگان اعلام نشده است.
مشکل اصلی این است که خرید شیر خام افزایش قیمت دارد و دولت و وزارت جهاد کشاورزی نیز استارت افزایش قیمت را زده اند و شیر خام چند ماه است که افزایش قیمت دارد اما هنوز مصوبه ای از سوی سازمان حمایت داده  نشده است.
 گفتگوی 18:30/ تا آخر اسفند بازار تخم مرغ متعادل می شود
او افزود: اگر واحدی بدون هماهنگی با سازمان حمایت افزایش قیمت داشته باشد تخلف است.
ظفری گفت: چند ماه است که قرار بود افزایش قیمت محصولات لبنی اعلام شود اما هنوز اعلام نشده است. در تاریخ 3 آبان و 20 آذر 96 جلسه داشته ایم که قرار شد افزایش قیمت ها ابلاغ شود اما بدون مجوز افزایش قیمت ها اعمال شده است.

مهرفرد معاون بازرگانی و صنایع غذایی وزارت جهاد کشاورزی در توضیح گفت: امروز در کارگروه تنظیم بازار و در جلسه ای با حضور آقای شریعتمداری این موضوع مطرح شد که دستور دادند قبل از تصویب کسی حق ندارد تغییر قیمت را اعمال کند. در سه نوع از  فراورده های شیر، ماست و پنیر مشمول تنظیم بازار هستند بنابراین باید کارخانه های لبنی برای افزایش قیمت اجازه بگیرند. چندماهی است که دامداران و کارخانه های فراورده های لبنی خواستار افزایش قیمت بوده اند اما فرایند کارشناسی ممکن است زمانبر باشد و اختلاف قیمت داشته باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۳°