گفتگوی 18:30/ جولان کسبه فاقد جواز زیر سایه اختلاف وزارت صنعت و پلیس

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
22:42 - يکشنبه 27 اسفند 1396
بشار اسد از مواضع ارتش سوریه در غوطه شرقي بازديد کرد رئيس جمهور ترکيه از تسلط ارتش اين کشور بر شهر عفرين سوريه خبر داد سناتور باب کورکر: رئیس جمهور آمریکا احتمالاً ماه می از برجام خارج می شود مگر اینکه با اروپایی ها به توافق برسیم وزير خارجه انگليس: روسيه برای مسموم کردن مامور اطلاعاتی سابق روس و دخترش، از عامل اعصاب "نوويچوک" که مربوط به دوران شوروي است استفاده کرده است نماينده روسيه در سازمان ملل: ماده شيميايي كه براي مسموم كردن مامور اطلاعاتی سابق روس در انگليس استفاده شده در آزمايشگاهي در انگلیس توليد شده است کمیته مرکزی انتخابات روسیه: با شمارش یک چهارم آرا در انتخابات روسیه " پوتین" با ۷۲/۵۳ درصد از آرا پیشتاز است
کد خبر: ۵۵۲۷۳۹
تاریخ انتشار: جمعه ۰۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۵
اختلاف نظر بین وزارت صنعت و پلیس، اصناف قادر به پلمب واحدهای فاقد جواز کسب نیستند و همین امر موجب جولان آرایشگرهای فاقد مجوز با نرخ نامه های خودمختار شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مصطفی گواهی رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه با بیان اینکه حمایت های اتاق اصناف و اماکن موجب شده تا 5000 آرایشگاهی فاقد مجوز به 2000 سالن کاهش یابد گفت: هم اکنون 2500 سالن دارای مجوز فعال هستند که پیش از این ما تنها 800 واحد مجوز دار داشتیم.

گواهی مدعی شد که اگر اصناف و مسئولین یاری کنند قادر است در مدت 6 ماه تمام سالن های فاقد مجوز را جمع ویا ساماندهی کند.

رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه افزود: اماکن همه کارها را به درستی انجام می دهد اما پایگاه ها که مسئولیت پلمپ اماکنند کار خود را به درستی انجام نمی دهند.

او گفت: متاسفانه اکثر مغازه داران صاحب مجوز از رشد قارچ گونه آرایشگرهای فاقد مجوز گلایه دارند.

گواهی افزود: نزدیک به 700 واحد صنفی در آستانه کسب جواز هستند، هزینه مالی کسب جواز 1 میلیون 200 هزرار تومان است که یکی از دلایلی هم که آرایشگران از کسب جواز طفره می روند هم همین است که البته در قبال پشتیانی آتحادیه از آنها مبلغی نیست.

به گفته گواهی برخی از آرایشگران بدلیل مستاجر بودند با خود حساب و کتاب می کنند که چرا باید این هزینه 1 میلیون و 200 هزار تومان  بدهند لذا انگیزه خود را برای کسب جواز از دست می دهند.

او گفت: در سال 94 تعداد واحدهای فاقد مجوز بیشتر بود که در حال حاضر این میزان خیلی کمتر شده است.

گواهی افزود: متاسفانه در ابتدا قرار بود اتحادیه ها نرخ ها را تعیین کنند اما تنها چندماه بعد تصویب شد تا اتحادیه ها در نرخ گذاری ها دخالتی نداشته باشند که این عملکرد اشتباه است زیرا براین اساس هر واحد صنفی خودش نرخ تعیین می کند که مشکل ساز است.

او گفت: از سال 91 تا 94 نرخ ها توسط اتحادیه تعیین می شد که در آن دوران شکایتی به وزارتخانه ارجا نمی شد.

گواهی با اشاره به درآمد برخی از آرایشگران که بیش از 30 میلیون تومان به صورت ماهانه درآمد دارند گفت: چنین واحدهای صنفی عمدتا در داخل منازل کار می کنند و به واسطه ارائه انواع خدمات ممنوعه صاحب چنین درآمدهایی هستند.

او با بیان اینکه مردم در صورت دیدن تخلفی می توانند با واحد بازرسی به شماره 77647164 تماس بگیرند افزود: ما واحدهای متخلف را با کمک مردم شناسایی می کنیم.

او گفت: وجود اختلاف نظرها بین وزارت صنعت و نیروی انتظامی موجب شده تا روند کار پلمپ واحدهای متخلف با اختلال مواجه شود.

در ادامه برنامه ابراهیم درستی نایب رئیس اتاق اصناف تهران گفت: همه مشکلات به اماکن ختم نمی شود، ما تا اوایل سال 95 تعامل خوبی با دستگاه ها داشتیم تا اینکه مهندس نعمت زاده با نیروی انتظامی به مشکل خوردند و همین آغاز بی نظمی ها شد.

درستی افزود: این اختلاف نگاه بین وزارت صنعت و نیروی انتظامی باعث شد تا رویه پلمپ ها با اختلال روبرو شود.

او گفت: این مشکلات باید رفع و رجوع شود، 2000 واحد فاقد مجوز تنها مربوط به یک اتحادیه است درحالی که در تهران 135 اتحادیه وجود دارد که ادامه این روند اختلاف نظرها به این مشکل دامن خواهد زد.

درستی گفت: فرد باید پروانه کسب بگیرد، باید حق عضویت هم بدهد اما در سایه آن کمک هایی هم دریافت می کند که برای آنها بسیار مفید است.

او گفت: پلیس باید به اصناف کمک کند زیرا ما که مجوزی برای پلمپ واحدهای فاقد مجوز نداریم.

درستی گفت: در شرایط کنونی که اقتصاد از ثبات لازم برخوردار نیست، نمی شود که هر واحد صنفی خودش نرخ را تعیین کند، در حال حاضر 3 میلیون واحد صنفی در تهران فعال هستند حال اگر قرار باشد هرصنفی خودش نرخ تعیین کند مشکل ایجاد می شود.

او افزود: نباید نقش اصناف کمرنگ شود، از تعزیرات بپرسید که آیا این بخشنامه که هر واحدی خود نرخ تعیین کند، صحیح است؟


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۶°