اجازه نخواهیم داد تجربه های پیشین توطئه های دشمن تکرار شود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:16 - دوشنبه 30 مهر 1397
­رئیس ستاد مرکزی اربعین: باد و باران شدید در مرز مهران مشکلاتی برای زائران اربعین به وجود آورده است ذوالفقاری: شماری از زائران به مساجد و مدارس مهران منتقل شده‌اند زائران تا اطلاع بعدی (حداقل تا عصر امروز) به سمت مرز مهران حرکت نکنند ذوالفقاری: زائران اربعین در صورت امکان به طرف مرزهای جنوبی تغییر مسیر دهند چرا که امکان پذیرایی در شرایط کنونی در مرز مهران فراهم نیست به زائران عتبات عالیات توصیه می شود حتماً لباس گرم همراه داشته باشند استاندار ایلام: در شرایط طوفان کنونی، تمامی مساجد، تکایا و مدارس مهران آماده پذیرایی از زائران اربعین هستند سلیمانی: همه مقاطع تحصیلی استان ایلام امروز به علت اسکان زائران اربعین تعطیل است ستاد مدیریت بحران ایلام: مقاطع تحصیلی دبستان، راهنمایی و دبیرستان در استان ایلام امروز در نوبت صبح تعطیل است رئيس سازمان حج و زيارت: مردم فريب تبلیغات دریافت سریع رواديد برخی دفاتر را نخورند و هزينه اضافي پرداخت نکنند دبیر ستاد مرکزی اربعین: تاکنون یک ميليون و ۶۰۰ هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند حیدری: برای یک میلیون و پانصد هزار نفر روادید صادر شده است فرمانده نيروي انتظامي: زائران قبل از عزیمت به مرز، ويزا و گذرنامه تهيه کنند؛ هيچگونه ويزا و گذرنامه‌اي در مرز‌ها صادر نمي‌شود رئیس پلیس گذرنامه و مهاجرت ناجا: هموطنان دریافت گذرنامه خود را به روزهای پایانی موکول نکنند مدیرکل مسافری راه آهن از آغاز فروش بلیت قطارهای فوق العاده در مسیر تهران ـ خرمشهر خبر داد
کد خبر: ۵۵۲۷۹۶
تاریخ انتشار: شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و عضو مجلس خبرگان رهبری ­در گرامیداشت حماسه نهم دی سال 88 در مصلی تهران گفت: آمریکا چون اهل تقوا و پایدار به رسول خدا را نمی شناسد، عزم در ایجاد خلل در اراده ملت ما دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آیت الله اراکی افزود: می خواهند نور خدا را با نهادشان خاموش کنند لیکن اراده خدا بر این تعلق گرفته است که نور خدا تمام کند و سرانجام نور الهی موجب می شود که جبهه ایمان پیروز شود.
 
اجازه نخواهیم داد تجربه های پیشین توطئه های دشمن تکرار شود 
وی گفت: ما همچنان در جبهه امیرالمؤمنین علی (ع) ایستاده ایم، امروز دیگر روزی نیست که علی تنها بماند، اگر در صفین اگر در جریان دوران امام حسن مجتبی (ع)، اگر در کربلای حسین ، حسین ما تنها ماند، اگر حسن سردار تنها شد، اگر علی ابن ابیطالب (ع) فریاد عین عمار سر داد، اگر احساس تنهایی کرد امروز ما در این جمع علویان در این جمع حسینیان، در این جمع ایرانیانی که چهل سال است در همه عرصه ها با خون، با جهاد، با فداکاری، با ایثار، با تقدیم بهترین ها در قربانگاه عشق الهی اثبات کرده اند این ملت ملتی است که در خط علی در یاری علی ابن ابیطالب در یاری خط رسول الله (ص) آنچنان پایدار و ثابت قدم خواهد ماند تا ابولهبان، ابوسفیانهای زمان را نابود کند و تا نابود نکند، دست از مبارزه و جهاد و قیام و ایستادگی برنخواهد داشت.
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: ما فرزندان کربلاییم، ما فرزندان مقاومتیم، ما فرزندان ایثاریم، ما ملتی هستیم که چهل سال ایثار کرده و امروز همچنان در این راه ایستادگی می کنیم. دشمن بداند که توطئه های او، فریبکاری های او و فتنه انگیزی های او در اراده این ملت خللی به وجود نخواهد آورد.
آیت الله اراکی افزود: ما دست فتنه را خوانده ایم، ما دست توطئه را خوانده ایم، ما تجربه هزار و چند ساله مقاومت در برابر فتنه ها داریم، ما تجربه چند هزار و چندصد ساله ایستادگی و پایداری داریم، ما در برابر معاویه ها، در برابر طاغوتها، در برابر شاه و امریکا ایستاده ایم و ایستادگی خواهیم کرد و تا آمریکا و قدرت های بزرگ را از ملتمان و از آسیب رسانی به انقلابمان مأیوس و ناامید نکنیم دست از مبارزه و مقاومت برنخواهیم داشت، وی گفت : ما فرزندان مقاومتیم، ما فرزندان ایستادگی هستیم، ما هزار و 400 سال است در محاصره اقتصادی هستیم، شما تاریخ را بخوانید، ببینید شیعیان علی (ص) در طول تاریخ چگونه مبارزه کردند، چگونه ایستادگی کردند، امریکا شیعیان علی را نمی شناسد، امریکا مؤمنان به رسول الله را نمی شناسد، امریکا ، اهل تقوا را چون نمی شناسد عزم در ایجاد خلل در اراده ملت ما دارد، کور خوانده است.

از مسئولان انتظار داریم دشمن را مایوس کنند
­دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت : ما انتظار داریم دولتمردان و مسئولان ما در عرصه سیاسی با موضعی محکم و شجاعانه ، دشمن را از تهدید علیه ملت ما مایوس کنند.
آیت الله محسن اراکی در ادامه مراسم گرامیداشت یوم الله 9 دی در مصلی تهران با بیان اینکه این اراده سیاسی را در مسئولان می بینیم افزود: مسئولان بدانند که اگر در برابر آمریکا ایستادگی کنند ، ملت و خدای ملت پشتیبان آنها خواهد بود و از آنان حمایت خواهد کرد .
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر دشمن، متعهد به انجام دادن تعهدات خود در قبال برجام نشد و به آن عمل نکرد ، انتظار ما از مسئولان این است که به دوران قبل از برجام برگردیم.
وی افزود: ما در فضای مجازی با هجوم بیرحمانه دشمن مواجهیم  مگر می توانیم ببینیم که دشمن با رخنه در فضای مجازی ،فرهنگ ما را یعنی قرآن و پیامبر گرامی اسلام، همه ارزش ها ، هویت و هستی ما را مورد تجاوز قرار دهد، آیا ما می توانیم در برابر این بی حرمتی ها و تجاوزها و حمله به موجودیت و هویت ملت، بی تفاوت باشیم ؟.
آیت الله اراکی گفت : هویت ما ، قرآن، اسلام و پیامبر و ائمه خدا هستند مگر ما می توانیم نسبت به این هجوم بی تفاوت باشیم ، ما در فضای مجازی هم نخواهیم گذاشت که حضرت محمد (ص) و علی (ع) تنها بمانند، ما انتظار داریم که مسئولان ما دربرابر این هجوم ایستادگی کنند و با برنامه ای متقن به مقابله با آن برخیزند.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: ما نباید اجازه دهیم که دشمن در صفوف به هم فشرده ملت رسوخ کند، ملت حزب الله باید متوجه باشد که امروز روز بصیرت و هوشیاری است و باید کاری کنیم که دشمن نتواند با فشار سیاسی و اقتصادی و تهاجم فرهنگی بر ما بتازد.

 اجازه نخواهیم داد تجربه های پیشین توطئه های دشمن تکرار شود
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ، دشمن را در جهت ایجاد شکاف بین صفوف بهم پیوسته ملت ایران ناتوان دانست و گفت: می دانیم دشمن بار دیگر قصد ایجاد فتنه جدیدی علیه ملت ما را دارد، اما ملت ما هوشیار است.
به گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا و سیما، آیت الله محسن اراکی در ادامه مراسم گرامیداشت یوم الله 9 دی در مصلی تهران ، ملت ایران را ملتی آبدیده خواند و تصریح کرد: ما اجازه نخواهیم داد تجربه های پیشین توطئه های دشمن تکرار شود .
وی ادامه داد: ما اجازه نخواهیم داد؛ حسین (ع) ما، بار دیگر در کربلا تنها بماند و پیکر حسین (ع) و حسینیان بار دیگر در زیر سُم اسب های دشمن پایمال شوند ، قرآن ما پاره پاره شود و برگ های قرآن ما زیر سُم ستوران لگد مال شود و ارزش هایمان اینچنین مورد استهزای دشمن قرار گیرد .
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد: ما فضای مجازی را اصلاح خواهیم کرد، ما با دشمن در عرصه فرهنگ، اقتصاد و سیاست مبارزه کردیم و این مبارزه تا نابودی نقشه های دشمن ادامه خواهد داشت.
آیت الله اراکی تاکید کرد: دشمن بداند که نمی تواند در صفوف بهم پیوسته ملت ما شکاف ایجاد کند .
وی افزود : ما ، دولت، مردم ، همه جناح های انقلابی ، همه کسانی که به پای این انقلاب ایستاده اند ، جوان و شهید داده اند و بهترین ها را در راه این انقلاب فدا کردند امروز هم همچنان پایدارند و در این راه شکست نخواهند خورد .
آیت الله اراکی با بیان اینکه " ملتی که بهترین ها را در راه اهداف بلند خود تقدیم کند ، شکست نخواهد خورد " گفت: ما می دانیم دشمن بار دیگر قصد ایجاد فتنه در بین ملت ما دارد و امروز از طریق فضای مجازی، حصر و تحریم اقتصادی و توطئه های داخلی سعی دارد فتنه جدیدی علیه ملت ما تحمیل کند اما ملت ما هوشیار است.
وی افزود: ملت ما ، ملت نهم و نوزدهم دی ماه است، ملت ما ملتی عاشورایی، حسینی، فاطمی و علوی است و ملت علوی در برابر دشمن شکست نخواهد خورد و این را خدا فرموده است.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد : ما یقین به پیروزی داریم و شک نداریم که در آینده ای نزدیک، بینی دشمن را در همه عرصه ها به خاک خواهیم مالید .
آیت الله اراکی گفت : ملت ما در عرصه های مختلفی چون فضای مجازی ، تهاجم فرهنگی، تهاجم اقتصادی، تهاجم سیاسی و فتنه های درون کشوری سیاسی و همچنین توطئه های دشمن را خنثی خواهد کرد.

ملت ایران برای شهادت در راه خدا ایستاده است
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت : ملت ایران به پای دین ، عفاف و ارزش های اسلامی خون داده است و همچنان این راه را ادامه می دهیم و برای شهادت در این راه ایستاده ایم.
آیت الله محسن اراکی با بیان اینکه دشمنان ما می خواهند با جنگ فرهنگی و اقتصادی توطئه های گوناگونی بین ما ، خدا ، علی (ع)، قرآن و رسول فاصله بیندازند گفت : این ملت در برابر تمام این مکرها، ایستاده است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شعار «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند» افزود : این یک الهام الهی است که بر زبان مردم جاری شده و مفهوم آن ، این است که علی هیچ گاه تنها نمی ماند.
وی افزود : ملت ما ملت کار ، مقاومت ، توحید ،اندیشه و ابتکار است ، ملتی که پیامبر اکرم (ص) و قرآن کریم از آن نام برده است .
آیت الله اراکی گفت : در قرآن آمده است ای کسانی که ایمان آورده اید اگر شما به دین خدا پشت کنید و رسول و قرآن را تنها بگذارید، بدانید در آینده خداوند متعال قومی را می آورد که خدا آنها را دوست دارد و آنها نیز خدا را دوست دارند و این ملتی است که از جهاد خسته و فرسوده نمی شوند و از ملالت دشمنان نمی هراسد و این قوم ، قوم سلمان فارسی است .
­دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود : قومی که در برابر مومنان، متواضع و در برابر دشمنان ، شجاع و مقاوم هستند ، قوم ایرانی است و امروز اسلام از ایران سربرآورده و امروز پرچم علی(ع) در این کشور به اهتزاز درآمده است. 

  ملت بزرگ و بصیر و آگاه ایران اسلامی بار دیگر در سالگرد حماسه ماندگار، تاریخی و تاریخ ساز نهم دی سال 1388 «روز بصیرت و تجدید میثاق امت با ولایت» ، با حضور پرشور، گسترده و آگاهانه خود در مراسم نهم دی در جای جای ایران اسلامی، در میعادگاه ها و مصلی های سراسر کشور، میادین اصلی مراکز استان ها، شهرستان ها، شهرها، بخش ها و در بیش از هزار و 200 نقطه کشور، بار دیگر ضمن به نمایش گذاشتن وحدت و اقتدار و اتحاد ملی خود، حول محور ولایت و اسلام و عاشورا و دفاع از ارزش ها و مبانی انقلاب اسلامی، دیگر بار با بنیانگذار و معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی « رحمت الله علیه » و مقام معظم رهبری امام المسلمین حضرت آیت الله العظمی خامنه ای «مدظله العالی » و آرمان های والای انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.
 
مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی در تهران نیز در مصلی امام خمینی با حضور پرشور آحاد مردم  برگزار شد.
 
9 دی روز بیعت دوباره ملت با ولایت 
 قطعنامه تجمع پرشور نکوداشت حماسه یوم‌الله ماندگار نهم دی
متن کامل قطعنامه تجمع پرشور نکوداشت حماسه یوم‌الله ماندگار نهم دی سال ۱۳۹۶ که از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی منتشر شد.
متن «قطعنامه تجمع پرشور نکوداشت حماسه یوم‌الله ماندگار نهم دی سال ۱۳۹۶» به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
یوم‌الله نهم دی روز تجلّی دست قدرت الهی در برابر فتنه عظیم آمریکایی ـ. صهیونیستی علیه نظام مقدس اسلامی و خلق حماسه بزررگ، ماندگار و سرنوشت‌ساز است، روز نمایش اقتدارِ نظام اسلامیِ متّکی به مردم، وحدت لاینفک ملّت حول محور ولایت و نماد ولایتمداری، دیانت، بصیرت، دشمن‌شناسی، وظیفه‌شناسی و عمل به هنگام است که با تدابیر حکیمانه، روشنگری و هدایت‌های عالمانه قافله‌سالار صبر و بصیرت و مقتدای عظیم‌الشأن امّت اسلامی و حرکت اقیانوس عظیم الهی و به طور کامل خودجوش و تکلیف‌گرایانه با حضور میلیون‌ها ایرانی متدیّن، فهیم و زمان‌شناس، بزرگترین و پیچیده‌ترین فتنه علیه انقلاب اسلامی خنثی و فتنه‌گران منزوی شدند و اینک در ادامه این طریق الهی و در هشتمین سال از خلق این حماسه ماندگار، ما شرکت‌کنندگان در مراسم پرشور نکوداشت یوم‌الله تاریخی نهم دی سال ۱۳۸۸ با فریاد رسا و ندای ملکوتی الله اکبر ـ. خامنه‌ای رهبر اعلام می‌داریم:
۱ـ با شکر و سپاس خداوند قادر متعال به پاس نعمت گرانسنگ ولایت مطلقه فقیه، وجود مبارک حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای مدظله العالی را در جایگاه نیابت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف یکی از نعمت‌های بی‌بدیل الهی برای ملّت ایران و جهان اسلام و تمامی بشریّت در عصر حاضر دانسته و ضمن تجدید بیعت با امام‌المسلمین، آمادگی تا پای جان خود برای تبعیّت محض و اجرای منویّات واجب‌الاطاعه معظم له را ابراز می‌نماییم.
۲ـ ضمن دعوت همگان بر بصیرت‌افزایی و تأکید بر حفظ اتحاد و یکپارچگی آحاد ملّت متدیّن و زمان‌شناس ایران اسلامی و آمادگی کامل برای مقابله با صلابت در برابر فتنه‌های جدید استکباری ـ. صهیونیستی علیه نظام مقدس اسلامی، نسبت به هر نوع مسامحه، غفلت و همراهی خواسته و ناخواسته عناصر داخلی با دشمنان دیرین امّت ولایی ایران و بهانه‌دادن به دست ضد انقلاب عنود، بسترسازی یأس و کاستن از شور و نشاط مردمی، هشدار جدی و قاطع داده و بر هوشیاری بیش از پیش مسئولین ذیربط در برابر فتنه جدید استکبار تأکید می‌نماییم.
۳ـ ضمن تأکید بر ضرورت اهتمام مجدّانه مسؤولان محترم بر حل مشکل معیشتی مردم و مبارزه با تورم روزافزون؛ هرنوع فتنه‌گری به بهانه‌های واهی و عوامفریبانه که خواست ضدانقلاب و همسویی با سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و رژیم ددمنش اشغالگر قدس شریف است را به شدت محکوم نموده و با حمایت از ارکان و قوام نظام مقدس دینی و رصد هوشمندانه تحرکات مشکوک اخیرِ دشمنان ملت، حضور آگاهانه و پرشورتر از قبل خود در صحنه و دفاع جانانه از آرمان‌های والای امام راحل عظیم‌الشأن و حفظ میراث گرانسنگ آن عزیز سفر کرده را اعلام می‌داریم.
۴ـ بدون تردید فتنه آمریکایی ـ. صهیونیستی سال ۱۳۸۸ یک کودتای بین‌المللی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی و طراحی‌شده از سال‌های قبل از آن بود که فقط با سوء استفاده محض از فضای شورانگیزِ انتخاباتی و ایجاد فضای غبارآلود درصدد اجرای طرح شیطانی خود برآمدند. لکن در این رابطه گناه نابخشودنی، جنایت و خیانت سران داخلی فتنه در همسویی با دشمن و وارد کردنِ خسارات جبران‌ناپذیر به کشور و نظام اسلامی بر هیچ فرد منصفی پوشیده نبوده، محاکمه و مجازات قانونی آن‌ها حق مسلّم و از بدیهی‌ترین وظیفه دستگاه قضایی است که در این رابطه کاسبی سیاسی و مردم‌فریبِ عدّه‌ای به بهانه ظاهری پیگیری رفع حصرِ کاملاً قانونی و صرفاً تنبیهی را به منزله انکارِ غیر واقع‌بینانه فتنه استکباری و جرم غیرقابلِ گذشت سران داخلی آن دانسته و شدیداً محکوم می‌کنیم.
۵ـ تمامی متصدیان حکومتی در قوای سه‌گانه را به اهتمام حداکثری بر حفظ وحدت و برای بالندگی بیش از پیشِ نظام مقدس اسلامی و بالا بردن توان مقابله با تحریم‌های ظالمانه و فتنه‌های جدید شیطان بزرگ آمریکا، عملیاتی‌کردن اقتصاد مقاومتی مورد تأکیدات مکرّر حکیمانه مقام معظم رهبری مد ظله العالی را مصرانه خواهانیم.

والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته
نهم دی ماه سال
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۴°