ضرورت برخورد قاطع با مخدوش کنندگان امنیت کشور

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:11 - پنجشنبه 24 آبان 1397
پیامک خبر ۲۰ : ۱۰۰۰۶۰۱ پیشنهادها ، انتقادات و نظرهای خود را با پیامک خبر ۲۰ در میان بگذارید ۰۳۱۷***۰۹۱۰ : دلار هم پایین آمد اما چرا گرانی مواد غذایی همچنان ادامه دارد؟ ۸۳۸۱***۰۹۱۸ : شهرستان گیلان غرب با حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت مرکز معاینه فنی ندارد ۴۱۹۰***۰۹۱۵ : چرا کاری برای کوه خواری در کردینه مشهد انجام نمی شود؟ ۹۹۶۴***۰۹۱۲ : خرابی آزادراه تهران ـ قم ـ کاشان جلوبندی خودروها را خراب می کند، فکری شود ۶۷۰۹***۰۹۱۳ : در شهرستانهای جنوبی استان کرمان بنزین قاچاق می شود ۴۰۵۲***۰۹۱۹ : بسیاری از کارگران میدان مرکزی میوه و تره بار تهران بدون بیمه کار می کنند ۴۴۳۸***۰۹۱۸ : چرا طرح بخشودگی جرایم بانکی فقط برای تولیدکنندگان است؟ برای همه اجرا شود ۸۱۷۴***۰۹۱۳ : پلیس با موتور سوارهای متخلف و پارک کردن در جایگاه اتوبوس ها و پارک دوبل در اصفهان جدی برخورد کند ۴۵۳۶***۰۹۱۴ : با وجود قول مسئولان ، مغازه های آهن فروشی که در منطقه مسکونی مرکز اردبیل قرار دارند به بیرون از شهر منتقل نمی شوند ۷۲۹۴***۰۹۱۶ : حدود ۲ ساله که قرار است کمک بلاعوض مسکن معلولان پرداخت شود اما خبرى نیست ۲۲۸۲***۰۹۱۴ : در لحن و صدای برخی گویندگان حسی وجود ندارد ۲۸۵۹***۰۹۹۰ : با فروشندگان خودرو در شبکه های مجازی که قیمت ها را دلبخواهی تعیین می کنند برخورد شود ۸۶۵۶***۰۹۱۳ : چرا قنوات وزوان اصفهان که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده، لایروبی نمی شود؟ ۸۱۹۸***۰۹۱۷ : در بخش سیمکان از توابع شهرستان جهرم به علت تعداد زیاد چاه های غیر مجاز تنها رودخانه دائمی در حال خشک شدن است ۷۳۱۶***۰۹۳۵ : قیمت میوه از تولید کننده تا به دست مصرف کننده برسد چند برابرمی شود، نظارت شود
خبر مهم
کد خبر: ۵۵۳۱۹۳
تاریخ انتشار: يکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۶
­دادستان عمومي و انقلاب تهران گفت: عاملان اغتشاشات اخير از جنس مردم نيستند و حركات ضد امنيتي، آتش زدن مراكز دولتي، تحريق و تخريب اموال عمومي در زمره جرايم عادي نيست؛ لذا برخورد قاطع و سريع دستگاه قضايي ضروري است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دادسراي عمومي و انقلاب تهران، عباس جعفري دولت آبادي در بيست و دومين جلسه شوراي معاونان دادسراي تهران كه با حضور معاونان و سرپرستان نواحي دادسراي تهران، سرپرستان دواير نظارت بر زندان‌ها و دادياران تحقيق چهار ناحيه از دادسرا برگزار شد با اشاره به حوادث و تجمعات چند روز اخير در تهران و برخي نقاط كشور، اظهار داشت: پس از انقلاب اسلامي در برخي مقاطع زماني دشمن تلاش كرد با سوار شدن بر موج مشكلات به نظام اسلامي ضربه وارد كند اما مردم ما همواره در بزنگاه‌ها نقش تاريخي خود را ايفا كرده و طرح‌هاي دشمن را ناكام گذاشته‌اند.
وي به عنوان نمونه به فتنه سال 1388 اشاره كرد كه دشمن به بهانه تقلب در انتخابات تحركاتي را دامن زد كه خاتمه بخش آن حماسه مردمي نهم دي بود و امروز هم به بهانه مشكلات اقتصادي قصد بهره‌برداري دارد.
دادستان تهران با اشاره به حوادث سال 1388 كه در آن زمان تهران به عنوان مركز اغتشاشات انتخاب شده بود، در تحليل وقايع چند روز اخير اظهار داشت: هم اكنون دشمن به عكس عمل كرده و از نقاط پيراموني شروع كرده است.
وي در تبيين انتساب اين تحركات به دشمنان نظام، با اشاره به توئيتر ترامپ، بيانيه سخنگوي وزارت امور خارجه آمريكا، حمايت سلطنت‌طلبان و گروهك منافقين از تحركات اخير، اظهار داشت: آمريكا به لحاظ شكست در منطقه خاورميانه و ناكامي گروه‌هاي تكفيري سعي دارد با سوار شدن بر موج برخي نارضايتي‌ها، شكست خود را جبران كند.
جعفري دولت‌آبادي در تفكيك اعتراض به مشكلات اقتصادي و تظاهرات ساختارشكنانه اخير گفت: مردمي كه هزاران شهيد نثار انقلاب كرده‌اند تا نظام اسلامي شكل گيرد، هرگز به دوران جاهليت پهلوي باز نمي‌گردند و اين كه اعتراض به گراني برخي كالاها و يا سياست‌هاي اقتصادي دولت، به اقدامات ساختارشكنانه تبديل شده، مويد آن است كه آمريكا پشت پرده اين تحركات است.
دادستان تهران تاكيد كرد: دشمن از تحركات و اقدامات سوء خود دست نخواهد برداشت و تلاش مي‌كند بر موج اختلافات داخلي و مشكلات اقتصادي سوار ‌شود.
جعفري دولت‌آبادي با اعلام اين كه عده‌اي با حمله به مساجد، پمپ بنزين‌ها، اماكن دولتي، تحريق و تخريب اموال عمومي تلاش دارند امنيت كشور را به هم بزنند، از دستگيري تعدادي خبر داد و افزود: معلوم است كه مردم هيچ گاه حسينيه يا بانك را آتش نمي‌زنند و حركاتي از اين قبيل به منظور مقابله با اركان نظام و مخدوش كردن امنيت عمومي كشور است.
وي با اشاره به آشوب‌هاي قوميتي كه در اوايل پيروزي انقلاب اسلامي در برخي استان‌ها مانند خوزستان، كردستان و تركمن صحرا به آن دامن زده شد و همچنين برخي اعتراضات به مشكلات اقتصادي در دهه 80، اظهار داشت: دشمن سعي مي‌كند تحركاتي را انجام دهد اما به نتيجه نمي‌رسد؛ چرا كه مردم كاملاً هوشيار هستند و مرز ميان اغتشاش با انتقاد از مسئولان را تشخيص مي‌دهند لذا اين كه از دل برخي اعتراضات، شعارهاي ساختارشكن در آيد و اموال عمومي تخريب شود، مويد آن است كه عاملان اين‌گونه‌ اقدامات از جنس مردم نيستند.
دادستان تهران از قضات دادسراي تهران و به ويژه دادسراي شهيد مقدس خواست قاطعانه و سريع به جرايم افراد دستگير شده رسيدگي كنند.
 وي همچنين افزود: اين كه ترامپ شخصاً به منطقه مي‌آيد، رقص شمشير انجام مي‌دهد و يا اعلام مي‌كند كه با اسرائيل در مورد ايران به توافق رسيده ‌است، بايد منتظر چنين حوادثي باشيم.
 جعفري دولت‌آبادي با اشاره به آثار سوء چنين تحركاتي شامل ناامني، فرار سرمايه‌ها و ايجاد نگراني براي مردم، با اشاره به تجربه‌هاي چند سال اخير اظهار داشت: هر چند سال يك بار چنين برنامه‌هايي از سوي دشمن اجرا مي‌شود.
وي تاكيد كرد تحركات ضد امنيتي، آتش زدن مراكز دولتي، تحريق و تخريب اموال عمومي در زمره جرايم عادي نيست؛ لذا برخورد قاطع و سريع دستگاه قضايي ضروري است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۱°