وزارت کشور هیچ درخواستی برای راهپیمایی دریافت نکرده است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:01 - چهارشنبه 27 تير 1397
وزيرتعاون: لوازم يدکي کاميونداران کامل در اختيار آنان قرار مي گيرد ربيعي: سازمان تأمين اجتماعي بيمه حتي يک راننده را قطع نخواهد کرد وزير تعاون: مقرر شد رقم بهتري براي دوران بازنشستگي رانندگان در نظرگرفته شود وزيرتعاون: درحال بررسي هستيم تا حق بيمه رانندگانی را که از سال ۷۲ تا ۸۰ سوابق بيمه اي نامشخص داشتند پرداخت کنيم وزارت نیرو: میزان بارندگی‌های کشور در تیر تنها به یک میلیمتر رسیده است وزارت نیرو: میزان بارش‌ از ابتدای سال آبی ۹۷ ـ ۹۶ (ابتدای مهر) تاکنون ۲۸ درصد کاهش داشته است با کانال شبکه خبر به‌روز باشید (پیام‌رسان سروش، آی گپ و ایتا به نشانی irinn_channel@)
کد خبر: ۵۵۳۴۰۰
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۴
مدیرکل سیاسی وزارت کشور:کمیسیون ماده 10 مجوز راهپیمایی احزاب و استانداری‌ها و فرمانداری ‌ها نیز تجمعات احزاب را صادر می کنند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بهرام سرمست در خصوص رویکرد وزارت کشور نسبت به صدور مجوز برای تجمعات قانونی گفت: رویکرد وزارت کشور و کمیسیون ماده 10 در این زمینه رویکردی مثبت است.
وی افزود: براساس رویه معمول درخواست‌های احزاب برای تجمع به فرمانداری‌ها و استانداری‌ها ارسال می‌شود و پس از بررسی در استانداری‌ ها و فرمانداری‌ها و با توجه به ملاحظات وشرایط درخواست کنندگان مجوز صادر می شود. البته مخالفت یا موافقت با درخواست‌ها اعلام می شود و تاکنون به همه درخواست‌ها پاسخ داده شده و دلایل مخالفت هم اعلام می شود اما اصل این است که به تشکل‌های قانونی با نظر مثبت مجوز داده شود.
دبیر کمیسیون ماده 10 با اشاره به اینکه  نظر کمیسیون هم مبنی بر محدودیت در برگزاری راهپیمایی احزاب نیست تصریح کرد:البته همانطور که دولت موظف به تامین امنیت این راهپیمایی ها است ، کسانی هم در خواست تجمع می دهند باید تعهدات خود را اجرایی کنند.
سرمست ادامه داد: مجوز تجمع در مقابل اماکن دیپلماتیک وسفارتخانه‌ها در اختیار استانداری ها است ولی باید ملاحظات وزارت خارجه را هم در این زمینه استانداری ها اخذ کنند.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا کمیسیون ماده 10 درباره صدور مجوز راهپیمایی مستقل عمل کرده یا نظر نهادهای اطلاعاتی و امنیتی را نیز اخذ می کند تصریح کرد: کمیسیون ماده 10 در این زمینه ذی‌صلاح است و اینکه کمیسیون از نهادها یا افراد مختلف مشورت بگیرد در حیطه اختیارات خودش است اما نهادهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی نیز در محور مشورت قرار می گیرند و هیچ الزامی وجود ندارد که از یک نهاد یا ارگانی مشورت گرفته نشود.
سرمست در پاسخ به این سوال که آیا در روزهای اخیر تقاضایی برای مجوز برای تجمع یا راهپیمایی داده شده است گفت: تاکنون که هیچ درخواستی نبوده است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا نظر شما در مورد ایجاد یک میدان در شهرهای کشور برای برگزاری تجمع‌های قانونی چیست؟گفت: این سوال دو جواب دارد. من به عنوان یک کارشناس می گویم که این پیشنهاد خیلی خوب است اما براساس جایگاه حقوقی خود اینگونه می گویم که این موضوع مسبوق به سابقه است و در مقاطعی مطرح شده است. مرجع تصویب این پیشنهاد شورای امنیت کشور و یا شورای عالی امنیت کشور است.
وی ادامه داد: اصل پیشنهاد خوب است ولی مستلزم طی فرآیندها و دستور العملهای امنیتی است. برای ایجاد چنین میدانی باید تدابیر و استانداردهای لازم در نظر گرفته شود که هم تجمع به خوبی برگزار شود و هم مزاحمتی برای مردم ایجاد نشود که البته تصمیم در این زمینه از حیطه اختیارات من به عنوان مدیرکل سیاسی وزارت کشور خارج است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۶°    ۴۱°