جبارزاده: ملت ما در زمان مشخص پاسخ توهین های ترامپ را خواهد داد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:52 - دوشنبه 30 مهر 1397
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی: باجه هاي مرزي ارز زائر در مهران، شلمچه و چزابه برقرار مي شود عضو هيئت مديره بانک ملي ايران از عرضه ۲۴ ساعته ارز در فرودگاه نجف خبر داد وزارت ارتباطات عراق: به مناسبت اربعین حسینی از ۲۶ مهر تا ۱۰ آبان هزینه مکالمه تلفنی از عراق به ایران به نصف کاهش یافت و استفاده از اینترنت نیز رایگان است سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی: خودداری از تک‌فروشی بلیت اتوبوس مصداق فروش اجباری است و با آن برخورد می‌شود رایگانی: هموطنان، فروش بلیت اتوبوس‌ بیش از نرخ مصوب را به سامانه تلفنی ۱۲۴ و ۱۳۵ اطلاع دهند دبير کميته امنيتي انتظامي ستاد اربعين: همه ظرفيت گيت هاي خروجي پايانه هاي مرزي براي تسهيل تردد زائرين باز شده است شرکت رجا برای مسافران قطار در مسیر تهران ـ کرمانشاه ـ مهران و برعکس تا ۴۰ درصد تخفیف در نظر گرفته است هواشناسی: زائران علاوه بر همراه داشتن لباس گرم، از توقف در مسیل‌ها و رودخانه‌ها خودداری کنند
کد خبر: ۵۵۴۰۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۳
معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در حمایت از اغتشاشات اخیر گفت: ملت ما در زمان مشخص پاسخ توهین های ترامپ را خواهد داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

اسماعیل جبارزاده ظهر چهارشنبه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به اتفاقات روزهای گذشته در کشور، گفت: به عنوان یک ایرانی آنچه دل ما را به درد آورده موضع گیری رئیس جمهوری آمریکا علیه ایرانیان است، همه ما اعتقاد داریم که خداوند دشمنان ما را از میان احمق ها انتخاب می کند و یکی از این دشمنان امروز ما آقای ترامپ است.
 
او افزود: حافظه تاریخ فراموش نمی کند که این فرد با تعابیری زشت از ایرانیان یاد می کرد و ما از یاد نمی بریم که ایشان در میتینگ های انتخاباتی خود دائما می گفت که من هیچگاه در مورد ایران صحبت نمی کنم بلکه درباره آنها اقدام خواهم کرد، همچنین در خصوص برجام به عنوان یک قرارداد بد از این تعهد یاد می کرد و رسما اعلام می کرد که اجازه بهره برداری از این قرارداد را به ایران نمی دهم.
 
معاون سیاسی وزارت کشور گفت: ما فراموش نمی کنیم که ایشان در مورد توافق هسته ای ایران گفت این توافق به قدرت اتمی ایران تبدیل خواهد شد و ایرانیان تروریسم هستند، در واقع تعبیر ایشان از ایرانیان، تروریست بودن است و معتقد هستند ایرانیان خلیج فارس را نا امن کردند.
 
جبارزاده افزود: اخیرا هم در حمایت از آشوب های روزهای گذشته گفته است ایرانیان گرسنه غذا و تشنه آزادی هستند و حکومت ایران آنها را سرکوب کرده است، در مقابل باید گفت گرسنه آمریکایی ها رنگین پوست هستند که توسط دولت آمریکا تحت فشار هستند و ایرانیان دارای تاریخ، فرهنگ، هنر و علم هستند.
 
او افزود: اینکه مردم تشنه آزادی هستند حرف درستی است و مردم ما تشنه آزادی هستندد، چهل سال این عطش ما را آمریکا دیر فهمیده زیرا ما چهل سال پیش در مقابل رژیم طاغوت ایستادیم و آمریکا را کنار گذاشت و همین کینه در آمریکا شعله ور شده و از این رو هر چند وقت یک بار مواضع غلطی را مطرح می کنند.
 
معاون سیاسی وزارت کشور گفت: ملت ما در زمان مشخص پاسخ توهین های ترامپ را خواهند داد.
 
معاون سیاسی وزارت کشور افزود: یکی از نکاتی که طی روزهای گذشته در مطبوعات مطرح شد بحث قانون تجمعات و راه پیمایی ها بود، در دولت یازدهم بیشترین دغدغه ما حمایت از احزاب، گروه های سیاسی و تشکل های صنفی تخصصی بود و در چهارسال گذشته ٥٥مورد پروانه تاسیس احزاب و گروه های سیاسی توسط وزارت کشور صادر شد.
 
جبارزاده گفت: امروز به گفته وزیر کشور هیچ حزب و تشکل سیاسی در کشور در صف گرفتن پروانه و مجوز فعالیت نیست، در طول چهارسال گذشته ٣٩٥ مورد تاسیس و صدور پروانه یا تمدید مجوز برای احزاب، انجمن های تخصصی و کانون های مختلف بود، در طول چهارسال گذشته با تاسیس ٣٤٢ مورد دفاتر استانی احزاب و تشکل های سیاسی موافقت شد.
 
او گفت: در این مدت احزاب مجوز برپایی نشست ها و کنگره های خود را از وزارت کشور گرفته اند که تا به حال ١٣٢ مورد مجوز برای برگزاری کنگره سراسری احزاب سیاسی کشور صادر شد. در بحث حمایت از احزاب و تشکل های سیاسی شیوه نامه ای تدوین شد تا فعالیت های جبهه های حزبی را دولت تسهیل کند که در این رابطه سه جبهه در قالب جبهه شورای هماهنگی اصلاح طلبان، جبهه مردمی نیروهای انقلاب و جبهه رفاه عدالت و پیشرفت مجوز فعالیت گرفتند که در انتخابات شاهد فعالیت آنها بودیم.
 
معاون سیاسی وزارت کشور به تشکیل خانه احزاب در دولت یازدهم اشاره کرد که سال ها فعالیت آن تعطیل شده بود و افزود: با ایجاد سه فراکسیون از بین احزاب اصلاح طلب و اصول گرا و مستقلین فعالیت رسمی خانه احزاب شروع شد و طی سال های گذشته در 10 استان مجوز تاسیس خانه احزاب داده شده است.
 
جبارزاده گفت: در دولت یازدهم و مدتی که از دوازدهم گذشته برای ایجاد شور انتخاباتی در سراسر کشور اعطای مجوز همایش سخنرانی، مناظره، جلسات احزاب و فعالان دانشجویی و اساتید تسهیل شد. بیش از سی هزار مورد در طول چهارسال گذشته مجوز داده شد که ١٠٤٠ مورد آن مربوط به روز دانشجو است.
 
او افزود: امسال در 16 آذر روز دانشجو در سراسر کشور این هزار و چهل مورد مجوز برپای جلسات گرفتند، همچنین در ایام انتخابات در ٣١ استان جلسات مختلف برگزار شد، در ١٦ آذر جاری نیز ٤٧٥مورد مجوز سخنرانی برای مراکز آموزش عالی و موسسات خصوصی صادر شده و همچنین ٣٨ مورد مجوز مناظره، ٩٨مورد مجوز پرسش و پاسخ، ٥٦تریبون آزاد، ١١٠مورد مجوز همایش و ٢٦٣ مجوز برای سایر برنامه ها بوده است.
 
معاون سیاسی وزارت کشور گفت: همچنین در طول فعالیت این مدت اقلیت ها و تشکل ها براساس قانون احزاب که در سال٩٥ به روز شد . به ٥٨ تشکل اقلیت های دینی مجوز داده شد که ٢٨مورد زرتشتی، ١٦مورد ارامنه، ١٠مورد آشوریان و ٣ مورد مربوط به کلیمیان کشور است . این تشکل ها براساس اصل ١٣و ٢٦ قانون اساسی مجوز گرفته اند و بیشتر فعالیت آنها مربوط به مراسم ها، برگزاری اعیاد و جشن ها است.
 
جبارزاده افزود: مجوز اجتماعات در کمیسیون ماده 10 احزاب صادر می شود. این کمیسیون متشکل از دو نفر از قوه قضائیه، دو نفر قوه مقننه و دونفر از سوی احزاب به همراه معاون سیاسی وزارت کشور است، بعد از تشکیل این کمیسیون ما وظیفه داریم مطالبات مردم را بررسی کنیم و هر جمع و تشکلی که علاقمند به برپایی چنین مراسمی است باید درخواست خود را به وزارت کشور، استانداری یا فرمانداری بدهد تا مجوز آن بررسی شود و بعد از صدور مجوز کارهای امنیتی برای برپایی انجام می شود.
 
او گفت: مسئولیت تامین امنیت این مراسم برعهده نیروی انتظامی است، علاوه بر قانون احزاب که به بحث تجمعات ورود دارد در منشور حقوق شهروندی هم که توسط رییس جمهور ابلاغ شد قبل ماده ٤٣ یک بندی وجود دارد بر مضمون برپای تجمع ، اما ماده ٤٣ اشاره به حقوق شهروندان در احزاب و فعالیت آنها دارد.
 
جبارزاده درباره اتفاقات این چند روزه و پیشنهاد برخی از اعضاء کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای برگزاری تجمعات در مکانی مشخص توسط وزارت کشور مشخص شود افزورد: خوشبختانه از دیشب این آشوب ها توسط مردم و نیروی انتظامی جمع شده است و در اغلب شهرها که شاهد ناآرامی بودیم شب گذشته مشکلی وجود نداشت.در همین جا باید از نیروی انتظامی و مردم تشکر کنیم که حوصله پیشه کردند.
 
جبارزاده در خصوص تجمع مردمی برای محکومیت آشوب های خیابانی در روز جمعه گفت: برای برگزاری هر تجمع باید مجوز لازم از سوی وزارت کشور داده شود، زیرا هر اجتماع نیاز به هماهنگی و تامین امنیت دارد و با تایید ما و مشخص کردن محل تجمع و مسیرها کار تجمع انجام می شود ولی تا به امروز برای جمعه کسی به ما درخواست مجوز نداده است، البته در برخی استان ها تجمع انجام شده و برخی هم در آینده ممکن است که تجمع داشته باشند که مجوز لازم را گرفته اند.
 
برچسب ها: ترامپ ، توهین ، ایران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۵°