تابش: مرحله دوم احداث بعد از عید تکمیل می شود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:30 - جمعه 23 آذر 1397
۷۵ فلسطینی در حمله نظامیان صهیونیست به سي و هشتمين تظاهرات جمعه بازگشت با عنوان «مقاومت حق قانوني است» در غزه زخمی شدند پهپادهای رژیم صهیونیستی به اشتباه با گاز اشک آور به مراکز تجمع نظامیان این رژیم در البیره کرانه باختری حمله کردند الميادين: نوجوان ۱۶ سال فلسطيي به ضرب گلوله نظاميان صهيونيست در کرانه باختری به شهادت رسيد ­­­­­­­­­­­رئیس جمهور لبنان از اقدامات رژیم صهیونیستی در تغییر هویت فلسطین انتقاد کرد میشل عون: لبنان به دفاع از قدس و سرزمین فلسطین و ملت آن پایبند است رئیس جمهور آمریکا: عجله‌ای برای پیشبرد مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای با کره شمالی نداریم کره شمالی اعلام کرد مذاکرات هسته‌ای با آمریکا به علت سیاست های خصمانه واشنگتن به بن بست رسیده است کره شمالی: وجود همزمان چماق تحریم و حربه مذاکره غیرممکن است راي اليوم: فريادهاي پمپئو در نشست اخير سازمان ملل، نشان از شکست سياست‌هاي آمريکا در برابر ايران بود روسیه: اگر آمریکا از پیمان موشک‌های میان برد خارج شود، مسکو نیز به هیچ تعهدی پایبند نخواهد ماند وزارت خارجه عراق در اعتراض به نقض مکرر حریم هوایی این کشور سفیر ترکیه را احضارکرد
کد خبر: ۵۵۴۰۱۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۳
پیگیری/ عملکردها و چالش‌ها در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در برنامه پیگیری روند بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: مرحله دوم احداث 20 هزار واحد مسکونی بعد از عید تکمیل خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری از کرمانشاه درباره تعمیر و احداث واحدهای مسکونی گفت: در استان کرمانشاه واحد ها تک تک شناسایی شده است. در هر شهر و 1587 روستا از صد و پانزده هزار و پانصد واحد مسکن بازدید شده است که در مرحله اول 20 هزار قرار دارند که 6 هزار واحد در شهرها و سیزده هزار و ششصد واحد در روستاها را شامل می شود. در مرحله دوم احداثی هم که 20 هزار واحد است بعد از عید تکمیل خواهد شد چون امکان زندگی وجود دارد. حدود 57 هزار واحد تعمیراتی هستند که برنامه ای برای واحدهای نوع یک و تعمیراتی ها داریم. در مرحله اسکان موقت سپاه هشت هزار واحد و ارتش نیز دو هزار واحد کانکس نصب کرده اند دو هزار واحد هم خودمان تامین کرده ایم عده ای هم اجاره دریافت کرده اند. هزار و دویست نفر در نوبت دریافت پول هستند که درچند روز آینده انجام خواهد شد. کسانی هم که جامانده اند آمارگیری می شود و کار اسکان موقت برای آنها انجام خواهد شد. در حال حاضر کار بازسازی دائم شروع شده است که در این مرحله راه طولانی در پیش داریم.

تابش در ادامه درباره روند تشکیل پرونده و احداث دائمی گفت: پنجاه و یک هزار واحد تشکیل پرونده شده، 20 هزار واحد به بانک معرفی شده است، 7800 واحد قرارداد انعقاد با بانک انجام شدهو 9300 واحد کار پرداخت بلاعوض انجام شده است که تاکنون هجده میلیارد تومان کمک های بلاعوض پرداخت شده است.
 
 8700 واحد اواربرداری شده و اماده اسکان  دائم شده ایم که سیمان مورد نیاز تامین شده و با واحد مستضعفان به منطقه برده شده است. پنج هزا تن میلیگرد و 20 هزار تن شمش تامین شده است. برای 5 هزار دستگاه خانه اسکلت فلزی پیچ و مهره ای تهیه شده است. کیفیت مصالح در محل چک می شود ودرتمام شهر مطالعات ژئوتکنیک انجام می شود. ایجاد سیستم نظارت چندلایه در ساخت و ساز از طریق نظام فنی روستایی  با سازمان نظام مهندسی هماهنگی و عقد قرار داد انجام شده است. با مشارکت مردم و نظارت همه جانبه ما برای ساخت مسکن ها  1700 واحد پی کنی شده و 1700 واحد تعمیرات انجام شده است. سیاست اصلی ما آواربرداری سرپل ذهاب  که ساخت واحدهای تجاری و مسکونی و ساخت  پنج هزار خانه در این منطقه در دستور بازسازی است.

تابش در ادامه گفت: در منطقه ده بنیاد مسکن استان ها دایر است که هرکدام مسئولیت حوزه ای را دارد که هرکس اعتراضی دارد می تواند مراجعه کند تا مشکلات برطرف شود. شکایت ها نیز پذیرفته می شود. برخی از مردم درباره کمبود وام ها اعتراض دارند که باید گفت هر وام مربوط به یک واحد مسکونی است و ساختمان ها براساس تعداد واحد ها وام خواهند گرفت. ما تاآخر بازسازی ها در کنار مردم هستیم تا مشکلات هرچه سریعتر برطرف شود.

 او در  ادامه گفت: برای بازسازی شهر سرپل ذهاب با همکاری مردم نیاز به کمک شهرداری هستیم و نظام مهندسی که برای مردم طرح تهیه شود و نظارت ها دقیق انجام شود. روی نظارت شهرداری نیز ما نظارت می کنیم تا مردم سریعتر پروانه ساختمانی بگیرند چون تا پروانه ساختمانی اخذ نشود نمی توانیم وام پرداخت کنیم.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در ارتباط تصویری درباره روند بازسازی درمناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: 52 دو روز از زلزله کرمانشاه می گذرد. کار اسکان اضطراری در فرصت کوتاه انجام شد، همچنین عملیات تکمیل 45 روزه اسکان موقت به پایان رسیده است. هشت هزار کانکس سپاه نصب شده حدود هزار کانکس مردمی نیز نصب شده است بنابراین کار نصب کانکس در روستاها تقریبا رو به پایان است. عملا علی رغم اینکه اسکان موقت تمام نشده اسکان دائم نیز شروع شده است. در مناطق شهری هزار و صد و نود و دو چشمه حمام و روستایی بیش از دو هزار و هفتصد سرویس بهداشتی نصب شده است برخی جاها که با فاصله است ممکن است کمبودهایی باشد که جبران می شود.
تابش: مرحله دوم  احداث بعد از عید تکمیل می شود
 استاندار در ادامه درباره اسکان موقت در سرپل ذهاب نیز گفت: وضعیت نصب کانکس در شهر با روستا متفاوت است. در روستا کانکس در حیاط منزل و محوطه منازل نصب می شود اما در شهر کانکس در اردوگاه و محله های جمعی نصب می شود. قرارداد نصب دو هزارکانکس با ارتش داریم که ارتش مقداری کانکس داشته و تحویل داده است و کانکس هایی هم در دست ساخت دارد. حدود 4000 تا 4300 خانوار نیاز به کانکس دارند ولی 2500 خانوار مکتوب درخواست دریافت پول داده اند که بنیاد مسکن بخشی را پرداخت کرده و 1560 کانکس هم نصب در شهر شده است. کمبود آب فردا حتما در منطقه سرپل ذهاب پیگیری و برطرف خواهد شد. در داخل شهر علاوه بر کمک های مردمی حدود هزار و صد و نود و دو چشمه بهداشتی نصب شده و 250 چشمه کمبود داریم که قرار است به زودی تحویل شود.

بازوند در ادامه گفت: در خصوص کمک های بلاعوض که دولت ابلاغ کرده مبلغ دویست و هشتاد و یک میلیارد تومان در حوزه مسکن روستایی و شهری و 21 میلیارد تومان برای دام های تلف شده و امروز هم هیئت دولت 32 میلیارد تومان بابت بلاعوض به هشت هزار و 800 واحد دامی سنتی که تخریب شده اند و 4 میلیارد و 700 میلیون تومان برای کمک به مزارع پرورش ماهی  ابلاغ کرد. در حوزه اشتغال هم 600 میلیارد تومان ابلاغ شده که  در مجموع هزار و 800 میلیارد تومان کمک ها و تعیین تکلیف شده است. او افزود: 95 درصد اسکان موقت در 45 روز حل شده و قطعا در این مدت نیز کمبودها جبران خواهد شد.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: در استان کرمانشاه حدود 19 هزار کیلومتر مربع تحت تاثیر زلزله قرار گرفته که منطقه بزرگی است. برای 4500 میلیارد تومان لیست اعلام شده بانک ها برای امحال وام هاست که صورت گرفته و مشکل خاصی ندارد واگر موردی هم باشد پیگیری خواهد شد.

درباره اسکان مستاجرین در سرپل ذهاب 1700 نفر مستاجر هستند که برخی مسکن کامل تخریب شده برخی هم تعمیرات در حال انجام است. یک گروه مستاجرین مراجعه کردند که می خواهند به روستا برگردند که شرایط فراهم شده و عده ای هم پول درخواست کرده اند و عده هم که نه به روستا برمی گردند و نه پول می خواهند در شهر مدیریت شده اند تا اسکان در کانکس انجام شود.  
تابش: مرحله دوم  احداث بعد از عید تکمیل می شود
فرهاد تجری نماینده قصرشیرین و سرپل ذهاب در ارتباط تلفنی گفت: روند بازسازی در حال انجام است اما مشکلات و موضوعاتی هم هست که استاندار قول د اده اند فردا به منطقه بیایند تا پیگیری شود. گیلانغرب یکی از شهرهایی است که باید در اولویت قرار  گیرد. بانک ها درباره امحال عمل نمی کنند. شروع سررسید قسط ها در ماه های آینده آغاز می شود و گرفتن اقساط از مردم زلزله زده  توجیه پذیر نیست. جایگاه های  دام هنوز به طور کامل تکمیل  نشده است. مطالبات عموم مردم و مستاجرین این است که بسیاری از مستاجرها هنوز بلاتکلیف هستند.
واحدهای صنعتی نیز در بلاتکلیفی به سر می برند که درخواست ما از مسئولین و استاندار تسریع در روند اجرای کارهاست. از پیشرفت کار و حضور استاندار محترم تشکر داریم اما در کنار این ها مشکلاتی نیز وجود دارد؛ واحدهای کشاورزی و دامداری هنوز رهاشده باقی مانده اند و هنوز کار اسکان موقت در برخی از روستاهای این منطقه انجام نشده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۴°