گفتگوی 18:30/ تکنیک های شبکه های اجتماعی در آشوب

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:48 - شنبه 02 تير 1397
رويترز: ارتش آمريکا برخي برنامه هاي مشترک نظامي با کره جنوبي را تا اطلاع بعدی تعليق کرد
کد خبر: ۵۵۴۱۵۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۴
کارشناسان با اشاره به تکنیک های دشمنان نظام در فتنه اخیر، از شیوه های گسترده و متنوع شبکه های اجتماعی علیه نظام رمزگشایی کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سیدعلیرضا آل داوود پژوهشگر فضای مجازی و رسانه گفت: شبکه های اجتماعی نخستین باری نیست که کشور را با چالش روبرو می کنند، چرا که پیش از این و به اعتراف هیلاری کلینتون در فتنه 88 نیز مسبوق به سابقه است.

گفتگوی 18:30/ رمزگشایی از فتنه 96 
 
او گفت: در شبکه های اجتماعی بحث سرقت اطلاعات از کشور ثانی مطرح است. اطلاعات ایرانیان در سرورهای اطلاعاتی آمریکا ثبت و ذخیره شده و در مورد تلگرام این اطلاعات در هلند و انگلیس ذخیره سازی می شود.

او افزود: شبکه های اجتماعی اجازه دسترسی به همه اطلاعات موجود در تلفن های همراه را دارند، در حال حاضر 40 میلیون ایرانی عضو این شبکه های اجتماعی هستند، این اطلاعات در دسترس جاسوسان مستقر در خارج از مرزها قرار گرفته، بررسی شده و تلاش می شود تا متناسب با ذائقه ایرانیان تولید محتوا شود.

آل داوود گفت: در فتنه 88 فیسبوک و توئیتر بسیار فعال بودند بطوری که هیلاری کلینتون در کتاب خود به فعالیت های امنیت این دو شبکه مجازی اعتراف کرده است.

این پژوهشگر فضای مجازی و رسانه ای افزود: درحالی که کشورهای پیشرو در اینترنت و شبکه های مجازی نگران سوء استفاده از اطلاعات محرمانه ملت خود هستند چرا ما نگران به سرقت رفتن این اطلاعات نیستیم؟

او گفت: آمریکا در حوزه نظامی قادر نیست در مقابل ایران ایستادگی کنند لذا در تلاش است تا با ایجاد تردید در دل ها و اعتقادات جنگ نرم را دنبال کنند تا بلکه از این طریق با هدف براندازی نظام به توفیق دست یابد.

گفتگوی 18:30/ رمزگشایی از فتنه 96
 
حسن عابدینی کارشناس رسانه گفت: در دهه دوم قرن بیست و یکم جنگ سخت به جنگ افکار تغییر کرده که در این میان آمریکا پیش قراول است.

او گفت: امروزه رسانه ها بازوی دیپلماسی کشورها هستند لذا همه تکنیک هایی که در رسانه ها استفاده می شود عینا در شبکه های مجازی نیز مورد استفاده قرار می گیرد، در حال حاضر 350 شبکه فارسی زبان با هدف ایجاد عملیات روانی ضد جمهوری اسلامی در حال کار هستند.

عابدینی افزود: شبکه های مجازی در فتنه 96 تلاش کردند تا اغتشاش را بیش از پیش پرنگ نشان دهند، در مرحله بعد قاب سازی صورت گرفت به این صورت که اعتراضات را به حوزه مسائل سیاسی ربط دادند و حتی در گامهای بعدی به معترضان خط می دادند تا مراکز امنیتی و نظامی را به اشغال خود درآورند.

این کارشناس مسائل رسانه ای گفت: در مرحله بعد تلاش شد تا با کتمان سازی به ناآرامی ها دامن زنند، به این صورت که اغتشاش گران را برخواسته از دل مردم توصیف کرده، تظاهرات مردمی برعلیه اغتشاش گران حامیان نظام فرض شدند.

او افزود: طرح به آتش کشیدن پرچم نیز موضوعی بود که هرگز در شبکه های مجازی به نمایش درنیامد لذا در مقابل تلاش شد تا پروژه «کشته سازی» به شدت دنبال شود.
 
به گفته عابدینی رسانه ها غرب به دلیل تعارض ماهوی با نظام جمهوری اسلامی ایران، همواره به دنبال وقوع آشوب و بلوا علیه ایران هستند لذا وقوع یک چنین فتنه هایی از سوی آنها علیه جمهوری اسلامی هرگز دور از ذهن نیست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°