گفتگوی 18:30/ شبکه دولت راهی برای حذف بروکراسی اداری

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:49 - شنبه 02 تير 1397
رويترز: ارتش آمريکا برخي برنامه هاي مشترک نظامي با کره جنوبي را تا اطلاع بعدی تعليق کرد
کد خبر: ۵۵۴۲۸۲
تاریخ انتشار: جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۲
شبکه دولت که از سال 76 آغاز به کار کرده تا کنون توانسته ارتباط بین سازمانی با هدف به حداقل رساندن بروکراسی اداری را تا حدقابل توجهی کاهش دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سجاد فلاح معاون مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات ریاست جمهوری گفت: استارت شبکه دولت از سال 76 خورد و تا حوالی 80 دستگاه های اصلی به شبکه دولت وصل شدند و بعد از آن استانداری ها در دستور کار قرار گرفت، از ابتدای سال 92 این روند شتاب بیشتری گرفت تا اینکه هم اکنون بیش از 18 هزار ساختمان دولتی به شبکه دولت وصل شده اند.

او افزود: تمام دستگاه ها از هر سه قوه به شبکه دولت متصل هستند، 60 هزار دستگاه باید به شبکه دولت وصل شوند زیرا این 60 هزار دستگاه بسیار مهم هستند و حجم مطالبات هم در این دستگاه ها بالاتر از سایر دستگاه هاست.

فلاح گفت: اصلی ترین سرویسی که در شبکه دولت ارائه شده مکاتبات بین دستگاهی است، این اولین سرویس این شبکه بوده و در حال حاضر 30 سرویس دیگر هم به آن اضافه شده از جمله استعلام های هویتی و یا نظام وظیفه و غیره را شامل می شود.

او گفت: شبکه دولت جدا از اینترنت است زیرا اینترنت ممکن است هر لحظه با اختلالاتی روبرو شود و در نتیجه امنیت ملی را با چالش روبرو کند اما این شبکه به دلیل جدایی از اینترنت، کاملا امن است.

فلاح افزود: تا دو سال قبل دسترسی مردم به شبکه دولت عمدتا به صورتی بود که متقاضی به صورت حضوری به دبیرخانه وزارتخانه هدف مراجعه و مکاتبات خود را انجام می داد اما هم اکنون این دفاتر پیش خوان هستند که می توانند این خدمات را به متقاضیان ارائه دهند.

او گفت: ما 500 دفتر پستی فعال و بیش از 12000 دفتر پیش خوان دولت در کشور داریم.

معاون مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات ریاست جمهوری گفت: سال 95 حدودا 4.5 میلیون مکاتبه در کل 18 هزار نقطه در شبکه دولت انجام شده است، استان خراسان رضوی، اردبیل و اصفهان از جمله استان هایی هستند که از شبکه دولت بیشترین استفاده را کرده اند.

او گفت: مردم می توانند برای دسترسی از خدمات دولت الکترونیک به صورت یک طرفه تقاضای خود را برای دولت ارسال کند و در نهایت نتیجه این درخواست خود را دریافت کند.

فلاح گفت: شبکه دولت قسمت اختصاصی شبکه ملی اطلاعات است، البته شبکه ملی اطلاعات بسیار گسترده تر است و مردم از طریق این شبکه می توانند از خدمات گسترده تری از جمله شبکه دولت استفاده کنند.

او گفت: در شبکه دولت تلاش براین است که تمام 60 هزار دستگاه اجرایی اصلی را به این شبکه وصل کنیم.

معاون مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات ریاست جمهوری افزود: دبیرخانه صوتی متد کمال گرا برای مکاتبات بین دولتی است، البته اجرای این طرح زمان بر است زیرا در این متد شناسایی فرد از طریق صوت صورت می گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°