مشکلات مردم در ادارات ثبت اسناد و املاک

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:25 - جمعه 31 فروردين 1397
طالبان پنج تن از کارکنان محلي را در استان غور افغانستان آزاد کرد
کد خبر: ۵۵۴۷۴۷
تاریخ انتشار: يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۰
تیتر امشب؛
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در تیتر امشب، عملکردها و تغییر و تحولات سازمان ثبت اسناد کشور را تشریح کرد و به مطالبات مردم پاسخ داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور گفت: سازمان ثبت اسناد یک سازمان فراگیر است و مردم با خدمات سازمان مرتبط هستند و به همین جهت دو رویکرد داریم:
یکی تحولگرایی و ایجاد تحولات منطبق با نیازهای مردم ؛ دیگری نظارت و کنترل و پاسخگویی به تقاضاهای مردم که در این حوزه ها موفق بوده ایم.
 سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مرحله تحول است
 او افزود: در این صدسال سنتی بودن سازمان موجبات مشکلات را فراهم کرده بود. در پاسخگویی تاخیر داشت؛ صدها هزار  دفاتر بزرگ جستجوی سوابق دچار مشکل شده بود و دهها میلیون پرونده های ثبتی که دراثر حوادث و گذر زمان دچار از بین رفتن و پوسیدگی می شد که موجب نارضایتی مردم شده بود.
 
سازمان ثبت در سال های اخیر با سیاست گذاری که کرده ایم در حوزه تحول اداری در بین دستگاه های کشوری پیشگام بوده است. بخش زیادی از فرایندها اصلاح شده، سیستم های الکترونیکی و زیرساخت های خوبی ایجاد شده است، بخش عمده ای را انجام  داده ایم اما همچنان در مرحله تحول هستیم.
 
رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور افزود: شکایات دسته بندی شده و در راستای شکایات مردم رویکرد تحول را انجام داده ایم. برخی شکایات درباره تسریع در رائه خدمات بود. در گذشته مردم در چندین مرحله به سازمان ثبت مراجعه می کردند و کارها براساس اوراق بهادار انجام می شد که خوشبختانه در حال حاضر اوراق بهادار حذف شده و همه به امضای الکترونیک تجهیز شده اند.
 
 او افزود: ما وارث عقبه قدیمی و  آشفته هستیم که در حال حاضر نیازمند به روز رسانی سوابق هستیم. مثلا در مورد سند دفترچه ای منگوله دار که امروز در قالب یک برگ شده است معتقدیم این سند تک برگی نیز در مرحله انتقال است و می تواند به یک کارت هوشمند تبدیل شود. در سیستم سنتی و دستی مشکلات فراوانی بود که در سیستم جدید نیازی به سلسله مراتب قبلی نیست.
 
 تویسرکانی گفت: نگاه دستگاه اجرایی به سازمان ثبت فقط نگاه درآمدزایی بوده است و این سازمان ها در طول سال ها مورد بی مهری  دستگاه های اجرایی قرار گرفته است. باید نیازمندی های مردم در این حوزه تامین شود تا بتوانیم خدمات صریح ارائه دهیم.
 
او در ادامه افزود: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مرحله تحول است و با کمبود منابع مواجه است. سعی ما در سازمان ثبت اسناد و املاک این بوده که تمامی بایگانی ها را آرشیو کنیم و از فایل های الکترونیکی استفاده کنیم اما به لحاظ کمبود منابع و عدم تخصیص بودجه مناسب به این سازمان با مشکل مواجه هستیم. 
 
مشروح این گفتگو در  ویدئوی ذیل آمده است:
 
 
برچسب ها: ثبت اسناد ، املاک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰°    ۲۲°