نشست ویژه نخبگان اقتصادی با حضور وزیر کشور

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:33 - چهارشنبه 21 آذر 1397
در پي ناآرامي هاي خونین فرانسه، رئيس جمهور اين کشور وضع اضطراري اقتصادي و اجتماعي اعلام کرد ­­­­­­­معترضان در واکنش به سخنرانی رئیس جمهور فرانسه تظاهرات گسترده‌تر در شنبه آینده و استعفای مکرون را خواستار شدند روزنامه لوموند فرانسه: مکرون رئيس جمهور ثروتمندان است و از واقعيات خبر ندارد خبرگزاری فرانسه: نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد حدود ۶۰ درصد مردم فرانسه از سخنرانی مکرون قانع نشدند شبکه آرته آلمان: کشاورزان فرانسوي هفته آینده دراعتراض به برنامه های دولت این کشور تظاهرات می کنند از آغاز تظاهرات ضد نظام سرمایه‌داری در فرانسه تاکنون ۵ نفر کشته و حدود ۶۵۰۰ نفر زخمی یا بازداشت شده‌اند تیراندازی در استراسبورگ فرانسه ۴ کشته و ۱۳ زخمی برجاگذاشت، عامل تيراندازي متواری شد رئيس جمهور فرانسه جلسه کاري در اليزه را نيمه کاره رها کرد به وزير کشور دستور داد فوراً عازم استراسبورگ شود تلويزيون ب اف ام فرانسه: پليس فرانسه عامل تيراندازي در مقابل پارلمان اروپا در استراسبورگ را زخمي کرده است وزارت کشور فرانسه: عامل تيراندازي در استراسبورگ شناسايي شده است و در فهرست افراد خطرناک قرار دارد دادستاني کل فرانسه: تيراندازي در شهر استراسبورگ اقدامی تروريستي بوده است پس از تيراندازي در استراسبورگ فرانسه ضمن تشدید تدابير امنيتي مقر پارلمان اروپا دراین شهر تعطیل شد
کد خبر: ۵۵۵۴۹۸
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۲
وزیر کشور تاکید کرد اگه می خواهیم عقب افتادگی های تاریخی رو جبران کنیم باید با تغییر نگاه مان در جهت توسعه کشور سرعت بیشتری بگیریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رحماني فضلي در نشست مشورتي صاحب نظران اقتصادي و كارآفرينان برتر كه عصر امروز در وزارت كشور برگزار شد، در سخناني از معاونت اقتصادي وزارت كشور خواست به منظور تعيين و تكيلف و حل تعدادي از مهم ترين مشكلات فعالان اقتصادي، جلسه مشتركي با اعضاي اتاق بازرگاني، استانداران و فعالين اقتصادي برگزار كند و اگر لازم بود از وزراي مربوطه هم براي شركت در اين نشست دعوت شود.
 وي با بيان اينكه در كشور با مشكلات ساختاري در زمينه نظام اداري، برنامه ريزي، بودجه اي و ... رو به رو هستيم كه چالاكي و سرزندگي لازم را به منظور تحقق اهداف تعيين شده ندارد، گفت: بايد مسير رفع انباشت عقب افتادگي هاي گذشته را با سرعت بيشتري طي كنيم.
 
 
وزير كشور تاكيد كرد: رشد 8 درصدي كه مقام رهبري بر آن تاكيد ورزيده اند بايد مورد توجه همه مسئولان و دست اندركاران اقتصادي باشد و براي تحقق اين امر بايد همه بايد اهتمام ويژه داشته باشند.
 رحماني فضلي با بيان اينكه بايد براي رسيدن به اهداف پيش بيني شده در اقتصاد، رويكردها و نگاهمان را تغيير دهيم، افزود: بايد از ظرفيت ها و پتانسيل هاي موجود كشور بهترين استفاده را داشته باشيم.
 وي وجود جوانان با انگيزه و خلاق كشور را مولفه اي مهم براي توسعه كشور قلمداد كرد و گفت: جوانان همواره پاي نظام و انقلاب بودند و تمام تلاش خود را براي پيشرفت كشور به كار گرفته اند همچنين بازار كشورهاي منطقه اي يكي ديگر از ظرفيت هاي رشد و توسعه اقتصادي با هدف صاردات است از سوي ديگر در كشورمان هيچ محدوديتي براي انتقال تكنولوژي وجود ندارد.
وزير كشور با تاكيد بر اصلاح قوانين زائد و دست و پا گير فعالين اقتصادي اظهارداشت: دولت تدبير و اميد با اقدامات اساسي كه در عرصه اقتصادي انجام داده توانسته است نرخ تورم را تاحد زيادي كنترل و تك رقمي كند از سوي ديگر ركود اقتصادي منفي 5.8 درصدي تبديل به رشد مثبت 11 درصد تبديل شد و در سال جاري نيز پيش بيني مي شود به رشد اقتصادي 5 يا 6 درصدي دست يابيم.
رحماني فضلي با بيان اينكه روند توسعه كشور به دلايلي از جمله تغيير قيمت نفت، فشارهاي خارجي و ... روند سينوسي يا فراز و نشيب داشته كه اين روند بايد ثابت و پايدار شود تا بتوان تاثيرات عوامل خارجي را به حداقل رساند، گفت: دولت به ظرفيت و پتانسيل بخش خصوصي اعتقاد دارد و معتقد است بايد امور اقتصادي تا حد ممكن با همكاري بخش خصوصي و فعالين اين عرصه پيش برود.
 وي از اصلاح تعداد زيادي از قوانين زائد و دست و پا گير در عرصه اقتصادي در اين دولت خبر داد و افزود: جمع بندي و نتايج اين جلسات قطعا به رئيس جمهوري مي رسد تا با دستورات ايشان امور مربوطه با سرعت بيشتري اجرايي و عملياتي شود.
 وزير كشور ايجاد معاونت اقتصادي در وزارت كشور را نقطه عطفي در پيشبرد مسائل اقتصادي در استانها برشمرد و گفت: در حوزه امنيت داخلي بسيار موفق بوده ايم و جمهوري اسلامي ايران به عنوان كشوري امن و باثبات و پايدار شناخته مي شود لذا اتفاقات اخيري كه در كشور شاهد بوديم از جمله اتفاقاتي است كه در ساير كشورها در اروپا و آمريكا هم شاهد هستيم و اصل امنيت در ايران پابرجا و پايدار است.
 رحماني فضلي بر ضرورت توجه همه مسئولان و دست اندركاران اقتصادي به مولفه هاي مورد تاكيد رهبري در اقتصاد مقاومتي از جمله دانش بنيان كردن، درون زا بودن و برون نگري تاكيد كرد و گفت: در حوزه اجرايي تمام مسائلي كه مربوط به حوزه وزارت كشور بوده پيگيري شده است و با قدرت بيشتري ادامه مي يابد.
 وي با بيان اينكه نظام اداري قدرت و كشش واگذاري مسئوليت ها را ندارد، تصريح كرد: در اين دولت بيش از 100 اختيار را به استان ها و استانداران واگذار كرده ايم.
 وزير كشور خاطرنشان كرد: 3 بار مكاتبه با رئيس جمهوري و معاون اول ايشان به منظور ايجاد مركز و كلينيك توليد در وزارت كشور با حضور نمايندگان دستگاه ها از بانكها تا صنعت و كشاورزي و ... به منظور پيگيري مشكلات اجرايي واحدهاي توليدي در استانها داشته ايم كه اين آمادگي در وزارت كشور وجود دارد تا اين مركز براي پيگيري جدي تر مسائل مربوط به واحدهاي توليدي راه اندازي شود.
 در اين جلسه نيز تعدادي از صاحب نظران دانشگاهي، كارآفرينان برتر ، رئيس اتاق بازرگاني ايران، رئيس اصناف كشور و دبير ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي به بيان نظر خود پرداختند.
 
 
برچسب ها: نشست ، نخبگان ، وزیر کشور
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۴°