ملت هرگز از نظام جدا نخواهد شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:44 - چهارشنبه 21 آذر 1397
در پي ناآرامي هاي خونین فرانسه، رئيس جمهور اين کشور وضع اضطراري اقتصادي و اجتماعي اعلام کرد ­­­­­­­معترضان در واکنش به سخنرانی رئیس جمهور فرانسه تظاهرات گسترده‌تر در شنبه آینده و استعفای مکرون را خواستار شدند روزنامه لوموند فرانسه: مکرون رئيس جمهور ثروتمندان است و از واقعيات خبر ندارد خبرگزاری فرانسه: نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد حدود ۶۰ درصد مردم فرانسه از سخنرانی مکرون قانع نشدند شبکه آرته آلمان: کشاورزان فرانسوي هفته آینده دراعتراض به برنامه های دولت این کشور تظاهرات می کنند از آغاز تظاهرات ضد نظام سرمایه‌داری در فرانسه تاکنون ۵ نفر کشته و حدود ۶۵۰۰ نفر زخمی یا بازداشت شده‌اند تیراندازی در استراسبورگ فرانسه ۴ کشته و ۱۳ زخمی برجاگذاشت، عامل تيراندازي متواری شد رئيس جمهور فرانسه جلسه کاري در اليزه را نيمه کاره رها کرد به وزير کشور دستور داد فوراً عازم استراسبورگ شود تلويزيون ب اف ام فرانسه: پليس فرانسه عامل تيراندازي در مقابل پارلمان اروپا در استراسبورگ را زخمي کرده است وزارت کشور فرانسه: عامل تيراندازي در استراسبورگ شناسايي شده است و در فهرست افراد خطرناک قرار دارد دادستاني کل فرانسه: تيراندازي در شهر استراسبورگ اقدامی تروريستي بوده است پس از تيراندازي در استراسبورگ فرانسه ضمن تشدید تدابير امنيتي مقر پارلمان اروپا دراین شهر تعطیل شد
کد خبر: ۵۵۵۸۷۲
تاریخ انتشار: جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
خطيب نماز جمعه تهران گفت: ملت ايران در اغتشاشات اخير طراحي شده از سوي آمريكا و رژيم صهيونيستي و عربستان نشان داد كه هيچ گاه از نظام و كشور جدا نخواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت الاسلام والمسلمين صديقي در خطبه دوم نمازجمعه اين هفته تهران افزود: حادثه اغتشاشات اخير چهره خيلي ها را براي مردم و جهانيان نشان داد و ثابت كرد كه دشمنان اين مردم از هر فرصتي براي ضربه زدن به ايران اسلامي استفاده مي كنند.
 
وي با اشاره به اينكه بايد اعتراضات بحق مردم درخصوص مسائل اقتصادي و بيكاري و گراني را با اغتشاشات و آشوب و ضربه زدن به اموال عمومي جدا كرد، تصريح نمود: اين اغتشاشات ماهها از سوي امريكا، صهيونيست ها و عربستان در منطقه طراحي شده  بود كه توسط پادوي آنها يعني منافقين آواره و آدمكش به اجرا درآمد.
 
حجت الاسلام والمسلمين صديقي افزود: آنان كه فكر مي كنند انقلاب تمام شده است و روحيه انقلابي را تضعيف و حاشيه سازي مي كنند و به دنبال ارتقاء بُلهوس هاي جامعه هستند ديدند كه دشمن در جريانات اخير منتظر غفلت بود و تا احساس كرد كه مشكلي پيش آمده است ، وارد عمل شد.
 
وي با اشاره به اينكه هميشه بايد در مقابل دشمن بيدار بود و هوشمندانه زندگي كرد، گفت: امريكا و رژيم صهيونيستي و كشورهاي مرتجع عرب سعي دارند با دستاويز قرار دادن هر موضوع داخلي و مشكلات مردم ، نظام را تضعيف و كشور را دچار مشكل كنند.
 
خطيب نمازجمعه تهران افزود: اما همه آنان بايد بدانند مردم ايران بيدار است و در مقابل توطئه هاي آنها هميشه در صحنه ها حاضر مي شود و مشت محكمي بر دهان ياوه گويان مي زند.
وي گفت: از اين به بعد نيز هرگاه امريكا گرفتار توهم، جهالت و سردرگمي ناشي از سيلي هاي مقاومت، هوس توطئه عليه ملت ايران را كند از ملت ايران تودهني خواهد خورد چرا كه مردم ما عاشق دين، كشور و شهادت هستند.
 
حجت الاسلام والمسلمين صديقي با تاكيد بر اينكه ما هميشه بايد هوشيار باشيم و گفتمان انقلاب را حفظ كنيم ، خطاب به دولتمردان افزود: دولت محترم بايد نيروهاي انقلابي را از گردونه سنگرهاي خدمت بيرون نراند چرا كه آسيب خواهد ديد، گرفتار مي شود و نمي تواند مملكت را اداره كند.
 
وي گفت: اين كشور با انقلاب استقلال پيدا كرده است و با انقلاب مي تواند مشكلات را حل و فصل كند.
 
حجت الاسلام والمسلمين صديقي افزود: روحيه ليبرال و اشرافي هيچگاه براي اين مملكت مفيد نبوده است و با اين روحيه نمي شود خلاء هاي كشور را پر كرد.
 
وي همچنين بي توجهي به فرهنگ و ايمان را يكي از نكاتي دانست كه دشمن براي دخالت در امور كشور طمع مي كند و به طراحي توطئه مي پردازد.
 
خطيب نمازجمعه تهران افزود: فرهنگ ايمان و شهادت و اطاعت از ولي فقيه طي سال هاي دفاع مقدس به ما انسجام وافري داد كه ما بر معماي جنگ به صورت معجره آسا پيروز شديم.
وي همچنين از تمامي نيروهاي امنيتي، نظامي، انتظامي و مسئولان دست اندركار در تأمين امنيت كشور و هوشياري انها در اعتراضات و اغتشاشات اخير كه موجب سركوبي دشمنان ملت و جدا شدن مردم از صف اغتشاش گران شد ، تقدير كرد و گفت: نيروي انتظامي در اين اتفاقات سنگ تمام گذاشت و برغم اينكه نيروهاي انتظامي از سوي اغتشاش گران كتك خوردند ، اما هيچگاه حمله نكردند و آنان را مورد آسيب قرار ندادند و اين از اقتدار، عزت و فرهنگ مردم ايران و نظام جمهوري اسلامي ايران است.
 
حجت الاسلام والمسلمين صديقي در پاسخ به ياوه گويي هاي رئيس جمهور امريكا درخصوص مردم ايران نيز يادآور شد: مردم ايران صاحب انقلاب و حكومت هستند و هر جا نسبت به دين، كشور و نظام اسلامي خطري را احساس كنند ، سينه سپر خواهند كرد.
 
­ حجت الاسلام والمسلمين صديقي در ادامه خطبه دوم نمازجمعه تهران با اشاره به شيوه هاي توطئه دشمن عليه ملت ايران افزود: هم اكنون جنگ نرم فرهنگي و اقتصادي در دستور كار دشمنان ملت ايران قرار گرفته است و مسئولان نظام بايد در اين دو بخش توجه خاصي را داشته باشند.
وي گفت: مجلس بايد در بودجه سال 97 در اين زمينه توجه كافي داشته باشد.
 
صديقي همچنين با اشاره به نقش نظارتي مجلس در اجراي قوانين و نيز توجه به كمبودهاي معيشتي مردم و رفع بيكاري و حل مشكل گراني در تصويب قوانين افزود: يكي از بسترهايي كه توقعات مردم برآورده نمي شود برخورد مجلس با موضوعات است.
وي گفت: مجلس بايد اقتدار خود را نشان دهد، رهرو راه مدرس باشد، نظارت داشته باشد و بر اوضاع مملكت اشراف پيدا كند و كميسيون هاي مجلس بايد كم كاري ها و فساد موجود در دستگاه ها را تعقيب كنند.
 
حجت الاسلام والمسلمين صديقي افزود: مجلس بايد دائماً به مردم مشكلات مجاري اجرايي را ارائه كند و نشان بدهد كه نماينده مردم است،  مدعي و طلبكار است و نمانيدگان  نمي گذارند حق فقرا ضايع شود، نمي گذارند گراني كمر مردم را خم كند، نمي گذارند بيكاري بيش از اين ايجاد عقده كند چرا كه اين عقده ها موجب نارضايتي مي شود و در نهايت به اعتراضات منجر خواهد شد.
وي گفت: روان كاري مسائل اجرايي و اقتصادي بر عهده مجلس است و مجلس بايد موقعيت حساس كشور را درك كند.
 
خطيب نمازجمعه تهران افزود: اين قدر نرمش، عقب نشيني و انفعال به نفع مملكت و خودشان نيست، مجلس نشان دهد كه ديدبان خوبي است و خانه مردم است هم در قانونگذاري و هم جهت قانونگذاري نه اينكه در مسائل عمومي وارد شود و مقابله با شوراي نگهبان و احكام دين كند و اينها حاشيه سازي است و كار مجلس نيست.
 
وي در ادامه بر توجه بيش از پيش به بودجه بخش هاي فرهنگي و علمي كشور و نيز حوزه هاي علميه تاكيد كرد و از كم بودن بودجه مربوط به حوزه هاي علميه در بودجه سال آينده انتقاد نمود.
 
حجت الاسلام والمسلمين صديقي در ادامه فقرزدايي و توجه به قشرهاي آسيب پذير جامعه را مورد تاكيد قرار داد و افزود: فقر ننگ كشور است و پس از گذشت چهار دهه از پيروزي انقلاب اين معضل براي كشور موضوع خوبي نيست و بايد حل و فصل شود.
امام جمعه موقت تهران افزود: اگر جنگي باشد اين قشر هميشه در صحنه است و اگر دفاع از حرم باشد ما به حججي ها افتخار مي كنيم.
 
وي ادامه داد : از اين اشراف و بالانشين ها كسي را نديديم كه در شرايط خطر سينه سپر كند.
وي همچنين مديريت كارآمد براي اشتغال جوانان در بودجه را يكي ديگر از اولويت هايي دانست كه بايد مدنظر قرار گيرد و گفت: تنها حرف زدن در بودجه كافي نيست و مردم به اندازه كافي حرف شنيده اند و امروز منتظر اقدام و عمل هستند.
 
حجت الاسلام والمسلمين صديقي افزود: بيكاري قابل تحمل نيست و اين امر باعث اعتراضات مي شود.
وي همچنين با اشاره به توجه به مديريت برخي مسئولان گفت: بايد از كاخ هاي شيشه اي بيرون آمد و حالي از بيكاران و فارغ التحصيلان بيكار گرفت.
 
حجت الاسلام والمسلمين صديقي افزود: شعارهاي غربي و وعده هاي كاذب ممكن است باعث كسب رأي شود ولي مشكلي از مردم را حل نخواهد كرد.
 
وي گفت: اگر مردم مطالباتي دارند بايد حرف و اعتراض آنها را شنيد و مشكلات آنها را حل كرد.
حجت الاسلام والمسلمين صديقي خطاب به مسئولان افزود: اگر نمي توانيد مشكلات مردم را حل كنيد وعده هاي بيخودي ندهيد و با مردم با صداقت سخن بگوييد و كار را به خود مردم بسپاريد.
 
امام جمعه موقت تهران در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر تحكيم نهاد خانواده در كشور از بخش هاي مختلف قوه قضائيه و قضات خواست در رسيدگي به مشكلات مردم و حل دعاوي آنها رعايت تمامي جوانب را براي رضايت مردم انجام دهند.
خطيب نمازجمعه تهران افزود: درون قضات ما افراد شريف كم نيستند ولي بعضي ها نيش زبان دارند
و به مردم احترام نمي كنند و اين امر خلاف رضاي خدا و مصالح آنهاست چرا كه مردم ولي نعمتان ما هستند. 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۴°