افزایش تسهیلات پرداختی به بخش اقتصادی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
22:44 - سه‌شنبه 01 اسفند 1396
هواشناسی در مناطقی از شمال، شمال شرق، مرکز و دامنه های البرز و زاگرس بارش پراکنده پیش بینی کرد سخنگوی سازمان آتش نشانی از اطفای حریق در ساختمان اداری وزارت نیرو در محدوده میدان ولیعصر خبر داد ملکی: عملیات لکه گیری و ایمن سازی محیط انجام شد با کانال شبکه خبر به روز باشید: irinn_channel@
کد خبر: ۵۵۷۳۰۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷
تسهيلات پرداختي بانك‌ها طي 9 ماهه سال 1396 به بخش‌هاي اقتصادي مبلغ 4036.6 هزار ميليارد ريال است كه در مقايسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ 210 هزار ميليارد ريال (معادل 5.5 درصد) افزايش داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­به نقل از روابط عمومي بانك مركزي، سهم تسهيلات پرداختي در قالب سرمايه در گردش مبلغ 2515.4 هزار ميليارد ريال (معادل 62.3 درصد كل تسهيلات پرداختي) است كه در مقايسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ 64.7 هزار ميليارد ريال معادل 2.6 درصد افزايش داشته است.
 
سهم تسهيلات پرداختي بابت تأمين سرمايه در گردش بخش صنعت و معدن نيز در 9 ماهه امسال معادل 1002.2 هزار ميليارد ريال بوده است كه حاكي از تخصيص 39.8 درصد از منابع تخصيص يافته به سرمايه درگردش تمام بخش‌هاي اقتصادي (مبلغ 2515.4 هزار ميليارد ريال) است.
 
از 1180.3 هزارميليارد ريال تسهيلات پرداختي در بخش صنعت و معدن معادل 84.9 درصد آن (مبلغ 1002.2 هزار ميليارد ريال) در تأمين سرمايه در گردش پرداخت شده است كه بيانگر توجه و اولويت‌دهي به تأمين منابع براي اين بخش از جانب بانك‌ها در سال جاري است.
 
 تعداد 199 هزار و 73 فقره تسهيلات به بخش صنعت و معدن با ميانگين پرداختي هر فقره 5929 ميليون ريال پرداخت شده كه بيشتر از ميانگين پرداختي ساير بخش‌ها است. درضمن در بخش خدمات تعداد 3 ميليون و 642 هزار و 620 فقره تسهيلات با ميانگين پرداخت هر فقره 441 ميليون ريال پرداخت شده است.
 
همچنان بايد در تداوم مسير جاري ملاحظات مربوط به كنترل تورم را نيز در نظر گرفت و همواره مراقب قدرت گرفتن ظرفيت تورمي ناشي از فشار تقاضاي كل در اقتصاد نيز بود. بر اين اساس ضروري است به افزايش توان مالي بانك‌ها از طريق افزايش سرمايه و بهبود كفايت سرمايه بانك‌ها، كاهش تسهيلات غيرجاري و بازگرداندن آنها به مسير صحيح اعتباردهي بانك‌ها، افزايش بهره‌وري بانك‌ها در تامين سرمايه در گردش توليدي، پرهيز از فشارهاي مضاعف بر دارايي بانك‌ها و ترغيب بنگاه‌هاي توليدي به سمت بازار سرمايه به عنوان يك ابزار مهم درتامين مالي طرح‌هاي اقتصادي (ايجادي) توجه ويژه‌اي كرد.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۴°