افزایش تسهیلات پرداختی به بخش اقتصادی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:49 - دوشنبه 01 مرداد 1397
وزیر امور خارجه آمریکا ( در جمع شماری از عناصر ضدانقلاب و مخالفان ایران) ، اتهامات آمریکایی‌ها علیه مردم و مسئولان ایران را تکرار کرد حمله پمپئو به ایران به علت اعدام راننده آشوبگری که سه نفر از ماموران نیروی انتظامی را در آشوب خیابان پاسداران به قتل رسانده بود حمایت وزیر امور خارجه آمریکا از گروهک منافقین پمپئو : مسئولان ایرانی (ظریف و ...) میانه رو نیستند، گرگ‌هایی در لباس میش هستند پمپئو : از طریق فضای مجازی پیام‌های خود را به معترضان ( آشوبگران و ... ) می رسانیم وزیر امور خارجه آمریکا: ترامپ در حمایت از اعتراض‌ها ( آشوب ها ، ناامنی و...) ساکت نخواهد نشست حمله وزیر امور خارجه آمریکا به سردار قاسم سلیمانی به علت گسترش نفوذ ایران در منطقه پمپئو(در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا به ایرانی ها اجازه ورود به آمریکا نمی دهید): می خواهیم آمریکا امن باقی بماند وزیر خارجه آمریکا: اگر ایران سیاست هایش را آنگونه که ترامپ می خواهد تغییر دهد امکان مذاکره وجود دارد پمپئو: با تشدید تحریم ها (قطع صادرات نفت ایران و ...) تلاش می کنیم به اهداف خود درباره ایران برسیم وزیر خارجه آمریکا: ما هم همان خواب ها و رویاهایی را می بینیم که معترضان(آشوبگران و ..) در ایران می بینند
خبر مهم
کد خبر: ۵۵۷۳۰۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷
تسهيلات پرداختي بانك‌ها طي 9 ماهه سال 1396 به بخش‌هاي اقتصادي مبلغ 4036.6 هزار ميليارد ريال است كه در مقايسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ 210 هزار ميليارد ريال (معادل 5.5 درصد) افزايش داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­به نقل از روابط عمومي بانك مركزي، سهم تسهيلات پرداختي در قالب سرمايه در گردش مبلغ 2515.4 هزار ميليارد ريال (معادل 62.3 درصد كل تسهيلات پرداختي) است كه در مقايسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ 64.7 هزار ميليارد ريال معادل 2.6 درصد افزايش داشته است.
 
سهم تسهيلات پرداختي بابت تأمين سرمايه در گردش بخش صنعت و معدن نيز در 9 ماهه امسال معادل 1002.2 هزار ميليارد ريال بوده است كه حاكي از تخصيص 39.8 درصد از منابع تخصيص يافته به سرمايه درگردش تمام بخش‌هاي اقتصادي (مبلغ 2515.4 هزار ميليارد ريال) است.
 
از 1180.3 هزارميليارد ريال تسهيلات پرداختي در بخش صنعت و معدن معادل 84.9 درصد آن (مبلغ 1002.2 هزار ميليارد ريال) در تأمين سرمايه در گردش پرداخت شده است كه بيانگر توجه و اولويت‌دهي به تأمين منابع براي اين بخش از جانب بانك‌ها در سال جاري است.
 
 تعداد 199 هزار و 73 فقره تسهيلات به بخش صنعت و معدن با ميانگين پرداختي هر فقره 5929 ميليون ريال پرداخت شده كه بيشتر از ميانگين پرداختي ساير بخش‌ها است. درضمن در بخش خدمات تعداد 3 ميليون و 642 هزار و 620 فقره تسهيلات با ميانگين پرداخت هر فقره 441 ميليون ريال پرداخت شده است.
 
همچنان بايد در تداوم مسير جاري ملاحظات مربوط به كنترل تورم را نيز در نظر گرفت و همواره مراقب قدرت گرفتن ظرفيت تورمي ناشي از فشار تقاضاي كل در اقتصاد نيز بود. بر اين اساس ضروري است به افزايش توان مالي بانك‌ها از طريق افزايش سرمايه و بهبود كفايت سرمايه بانك‌ها، كاهش تسهيلات غيرجاري و بازگرداندن آنها به مسير صحيح اعتباردهي بانك‌ها، افزايش بهره‌وري بانك‌ها در تامين سرمايه در گردش توليدي، پرهيز از فشارهاي مضاعف بر دارايي بانك‌ها و ترغيب بنگاه‌هاي توليدي به سمت بازار سرمايه به عنوان يك ابزار مهم درتامين مالي طرح‌هاي اقتصادي (ايجادي) توجه ويژه‌اي كرد.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۶°    ۴۱°