مرحله دیگر بررسی لایحه بودجه سال 97 در مجلس

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:58 - چهارشنبه 04 مهر 1397
معاون وزیر امور خارجه: رئیس جمهور در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل اشاره کرد اگر آمریکا تمایل به مذاکره دارد بداند که بازگشت به ۶ ماه قبل آسانتر از بازگشت به ۶ سال قبل است عراقچی: ​آمریکا بداند اگر به برجام بازگردد این بار ایران است که برایش شرط و شروط می گذارد و یکی از آن شروط، ​اجرای کامل تعهدات است معاون وزیر امور خارجه: البته هنوز آمریکا به این عقلانیت نرسیده است عراقچی: آمریکا با ایران وارد جنگ اقتصادی و روانی شده است و در این خصوص می توان از آمریکا به عنوان تروریست اقتصادی نام برد معاون وزیر امور خارجه: اصل مذاکره، احترام است و نمی توان به طرفی که به توافقات گذشته پایبند نیست برای گفت وگوهای اعتماد کرد اقدام آمریکا در نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل بیانگرآن است که دولت این کشور به هیچ وجه ظرفیت گفت وگو را ندارد عراقچی ادعاهای ترامپ مبنی بر اینکه دستاوردهایش بزرگتر از دستاوردهای دیگر رئیسان جمهور آمریکا بوده را یک جُک توصیف کرد معاون وزیر امور خارجه: چنین مضحکه شدن یک رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل ، بی سابقه بوده است عراقچی: مطمئناً اعضای اروپایی شورای امنیت در نشست روز چهارشنبه این شورا قصد حمایت از برجام دارند و بر لزوم پایبندی بر آن تاکید خواهند کرد معاون وزیر امور خارجه: جلسه روز چهارشنبه شورای امنیت برخلاف خواست ترامپ برگزار خواهد شد و این به انزوای بیشتر آمریکا می انجامد
کد خبر: ۵۶۰۵۵۱
تاریخ انتشار: يکشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
لایحه بودجه سال 97 به عنوان مهمترین سند مالی دخل و خرج دولت پس از بررسی در کمیسیون تلفیق مجلس برای بررسی به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارائه شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­پس از آنکه گزارش کمیسیون تلفیق بودجه به صحن علنی مجلس ارائه شد ابتدا کلیات آن  با ارائه دیدگاه های نمایندگان موافق و مخالف، نماینده دولت و رئیس کمیسیون تلفیق به بحث و بررسی و در نهایت به رأی گذاشته خواهد شد.
 بر اساس ماده 186 آئین نامه داخلی مجلس، در جلسه علنی، پس از رسیدگی به کلیات بودجه و تصویب آن، به پیشنهادهای مربوط به درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار بودجه عمومی دولت رسیدگی می شود و سپس سقف آن به ‏تصویب خواهد رسید. پس از آن پیشنهادهای مربوط به تبصره‏ ها و ردیف‌ها رسیدگی می‏ شود.
همچنین در جلسه علنی، تنها پیشنهادهای نمایندگان و کمیسیون‌ها که در زمان مقرر دریافت شده و به چاپ رسیده است مشروط به مغایرت نبودن با قانون برنامه، قابل طرح است. پیشنهادهایی که منبع درآمد مشخصی نداشته باشد قابل طرح نخواهد بود و پیشنهادهایی که مازاد بر سرجمع نباشد زمانی قابل طرح است که ردیف مشخص جایگزین را معین کند. تشخیص موارد مذکور با رئیس جلسه خواهد بود.
در صورت تصویب نشدن کلیات لایحه بودجه، فقط برای یک‌ بار موضوع به کمیسیون تلفیق ارجاع می‌شود تا حداکثر ظرف 72 ساعت گزارش اصلاحی خود را به مجلس ارائه کند.
همچنین در ماده  187 آئین نامه داخلی مجلس تصریح شده است که جلسات مجلس برای رسیدگی به بودجه سالانه باید پیوسته در ایام هفته غیر از جمعه و تعطیلات رسمی، حداقل روزی 4 ساعت منعقد شود و تا موقعی که شور و مذاکره پایان نیافته و رأی مجلس أخذ نشده است از دستور خارج نمی‏ شود و هیچ لایحه یا طرح دیگری نمی‏ تواند مطرح باشد مگر لایحه یک یا چند دوازدهم بودجه در صورت ضرورت .
تبصره- اگر مطالب فوری و فوتی اعم از طرح‌ها و لوایح دو فوریتی و غیره پیش آید که به تشخیص مجلس تأخیر آن موجب زیان جبران ‏ناپذیری باشد، در این صورت برای طرح و تصویب آن زمان مشخصی معین می‏ شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۱°