مرحله دیگر بررسی لایحه بودجه سال 97 در مجلس

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:12 - شنبه 05 خرداد 1397
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی: خودکفایی گندم امسال هم تکرار می‌ شود سیف پیش بینی کرد امسال حدود ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان تضمینی خریداری شود نخستین سکوی دریایی فاز ۲۲ پارس جنوبی با موفقیت نصب شد ستادکشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت: دخانیات سالانه حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان به کشور ضرر می‌زند امام جمعه موقت تهران: باید به توان داخلی تکیه کنیم تا دشمن نتواند اقدامی علیه کشور انجام دهد امامی کاشانی: باید اختلاف‌ها را کنار بگذاریم و بیشتر از گذشته انسجام داشته باشیم امام جمعه موقت تهران: دشمنان نمی توانند اقتدار و عزتمندی ایران را ببینند درمراسمی به مناسبت چهارم خرداد روز مقاومت مردم دزفول از پژوهشگران و ایثارگران مقاوم این شهر قدردانی شد
کد خبر: ۵۶۰۵۵۱
تاریخ انتشار: يکشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
لایحه بودجه سال 97 به عنوان مهمترین سند مالی دخل و خرج دولت پس از بررسی در کمیسیون تلفیق مجلس برای بررسی به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارائه شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­پس از آنکه گزارش کمیسیون تلفیق بودجه به صحن علنی مجلس ارائه شد ابتدا کلیات آن  با ارائه دیدگاه های نمایندگان موافق و مخالف، نماینده دولت و رئیس کمیسیون تلفیق به بحث و بررسی و در نهایت به رأی گذاشته خواهد شد.
 بر اساس ماده 186 آئین نامه داخلی مجلس، در جلسه علنی، پس از رسیدگی به کلیات بودجه و تصویب آن، به پیشنهادهای مربوط به درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار بودجه عمومی دولت رسیدگی می شود و سپس سقف آن به ‏تصویب خواهد رسید. پس از آن پیشنهادهای مربوط به تبصره‏ ها و ردیف‌ها رسیدگی می‏ شود.
همچنین در جلسه علنی، تنها پیشنهادهای نمایندگان و کمیسیون‌ها که در زمان مقرر دریافت شده و به چاپ رسیده است مشروط به مغایرت نبودن با قانون برنامه، قابل طرح است. پیشنهادهایی که منبع درآمد مشخصی نداشته باشد قابل طرح نخواهد بود و پیشنهادهایی که مازاد بر سرجمع نباشد زمانی قابل طرح است که ردیف مشخص جایگزین را معین کند. تشخیص موارد مذکور با رئیس جلسه خواهد بود.
در صورت تصویب نشدن کلیات لایحه بودجه، فقط برای یک‌ بار موضوع به کمیسیون تلفیق ارجاع می‌شود تا حداکثر ظرف 72 ساعت گزارش اصلاحی خود را به مجلس ارائه کند.
همچنین در ماده  187 آئین نامه داخلی مجلس تصریح شده است که جلسات مجلس برای رسیدگی به بودجه سالانه باید پیوسته در ایام هفته غیر از جمعه و تعطیلات رسمی، حداقل روزی 4 ساعت منعقد شود و تا موقعی که شور و مذاکره پایان نیافته و رأی مجلس أخذ نشده است از دستور خارج نمی‏ شود و هیچ لایحه یا طرح دیگری نمی‏ تواند مطرح باشد مگر لایحه یک یا چند دوازدهم بودجه در صورت ضرورت .
تبصره- اگر مطالب فوری و فوتی اعم از طرح‌ها و لوایح دو فوریتی و غیره پیش آید که به تشخیص مجلس تأخیر آن موجب زیان جبران ‏ناپذیری باشد، در این صورت برای طرح و تصویب آن زمان مشخصی معین می‏ شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۶°