گفتگوی 18:30/امشب تمام راه های کشور باز می‌شوند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:50 - چهارشنبه 01 اسفند 1397
گروه مقاومت عراقی: اظهارات مداخله جویانه کاردار آمریکا، توهین به نظامیان عراقی است
کد خبر: ۵۶۰۹۹۲
تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۱
مدیرکل بحران سازمان راهداری اعلام کرد: امشب حتی محورهای مسدود کشور هم بازگشایی می شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
داریوش نصر در گفتگوی 18:30 با اشاره به اینکه اقدامات اساسی سازمان راهداری قبل از شروع بارش صورت می‌گیرد گفت: با وجود پیش بینی های هواشناسی و اقداماتی که از قبل انجام شده بود، اما از آن جایی که خودروها در حال تردد در جاده ها هستند نمی توان جاده را بست.
 
وی افزود: در زمان بارندگی برف روبی به طور دائمی صورت می گیرد، اما به دلیل اینکه وقوع کولاک افق دید را کم می‌کند و برفهای اطراف را وارد جاده می‌کند، بنابراین عملیات برف روبی به کندی صورت می‌گیرد.
 
وی با اشاره به اینکه در چند روز گذشته 21 استان کشور درگیر برف بودند، تصریح کرد: در این مدت 6200 دستگاه ماشین برف روبی مشغول پاکسازی جاده ها بودند و 94 هزار کیلومتر را برف روبی کردیم.
 
وی ادامه داد: در زمان کولاک هرچقدر هم که تجهیزات داشته باشیم کم است و بازهم مشکل رخ می‌دهد.
نصر گفت: در حال حاضر دو نوع عملیات در جاده های کشور انجام می شود، یکی برف روبی جاده های در حال بارش و دیگری پاکسازی جاده هایی که بارش در آنها متوقف شده است.
 
وی با اشاره به اینکه در استانهای تهران، البرز و زنجان وزش باد مشکل اساسی برای پاکسازی جاده ها بود افزود: دیروز در 12 محور برف روبی داشتیم که اکثر محورها باز شده است.

مدیرکل بحران سازمان راهداری گفت: در حال حاضر تنها محور قدیم تهران - زنجان، قم - تهران و مسیر غربی ساوه - تهران با مشکل روبروست که تا امشب بازگشایی می‌شود.
وی ادامه ادامه داد: پلیس راه پس از بررسی ایمنی راه ها اجازه تردد در آنها را صادر می‌کند.
 
گفتگوی 18:30/امشب تمام راه های کشور باز می‌شوند
 
در ادامه برنامه حسین اسفندیاری قائم مقام شرکت فرودگاههای کشور با اشاره به اینکه 17 فرودگاه کشور درگیر مشکلات ناشی از بارندگی بودند گفت: فرودگاههای مهرآباد، امام خمینی، مشهد، تبریز، ارومیه، رشت، سنندج، کرمانشاه، رامسر، نوشهر، زنجان، همدان، شهرکرد، گرگان، ساری در روزهای گذشته به دلیل بارش برف با کندی خدمات رسانی مواجه بودند.
 
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر همه فرودگاههای کشور فعالیت خود را از سر گرفته اند، افزود: تنها فرودگاههایی که به مدت 40 ساعت تعطیل شدند، دو فرودگاه امام خمینی و مهرآباد بودند.

اسفندیاری ادامه داد: از ابتدای بارش عملیات برف روبی انجام شد، اما به دلیل شدت بارش باز هم باند برفگیر می‌شد.
وی با اشاره به اینکه در هر یک از فرودگاه امام و مهرآباد بیشتر از 20 بار برف روبی صورت گرفته است گفت: در ادامه این عملیات هم 50 تن مواد یخ زدا مصرف شد.
 
 قائم مقام شرکت فرودگاههای کشور با اشاره به اینکه در دنیا متداول است که در چنین شرایطی مردم قبل از مراجعه به فرودگاه از وضعیت پروازی خود اطلاع کسب کنند، تصریح کرد: سایت فرودگاهها به موقع اطلاع رسانی های لازم را انجام می‌دهد و مردم می‌توانند از آن کسب اطلاع کنند.
 
وی گفت: اگر فرودگاه و پرواز جایگزین انتخاب نشود مسافران تا زمان فراهم شدن شرایط پرواز به هتل برده می‌شوند.
 
 گفتگوی 18:30/امشب تمام راه های کشور باز می‌شوند
 
در ادامه این برنامه مجید بوجارزاده سخنگوی شرکت ملی گاز نیز با اشاره به اینکه در 3 روز گذشته 70 میلیون متر مکعب افزایش مصرف گاز داشتیم گفت: با توجه به سرمای 21 استان این حجم مصرف، طبیعی است.
وی افزود: پیش بینی می‌کنیم که امشب تنها در بخش مصرف خانگی 570 میلیون متر مکعب مصرف گاز داشته باشیم.
 
بوجارزاده با اشاره به اینکه مشکلی در شبکه گاز رسانی نیست تصریح کرد: در تلاش هستیم گاز را به طور مطلوب تامین کنیم.
وی گفت: اگر در استانهای مرکزی مثل تهران، اصفهان و شیراز مردم تنها یک درجه از گرمای محیط کم کنند در سرشاخه ها دچار افت فشار نمی‌شویم، البته تاکنون قطعی گاز نداشتیم و اگر مردم رعایت کنند بازهم نخواهیم داشت.
 
گفتگوی 18:30/امشب تمام راه های کشور باز می‌شوند 
 محمدرضا حقی فام معاون هماهنگی توزیع توانیر هم در این برنامه با اشاره به اینکه از شب گذشته وضعیت شبکه برق پایدار شده است گفت: مشکلی درباره قطعی برق گزارش نشده است.
وی افزود:در شرق کشور هم با وجود بارندگی مشکل برق نداریم.
 
حقی فام با اشاره به اینکه قطعی های مکرر برق در برخی مناطق به خاطر آب شدن یخ روی سیم های برق است تصریح کرد: خسارت مشترکانی که به دلیل نوسانات برق دچار ضرر و زیان شوند پرداخت می شود.
 

 

 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۹°