عیدی97 تامین اجتماعی مشخص نیست

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:58 - دوشنبه 19 آذر 1397
دستیار ارشد وزیر خارجه و معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تحولات منطقه با تمرکز بر وضعیت یمن و سوریه را بررسی کردند سخنگوي وزارت خارجه: نشست‌هاي شوراي همکاري خليج فارس پوششي براي اعلام سياست‌هاي چند عضو به هزينه و نام همه اعضاي آن شده است وزارت خارجه قطر (با انتقاد از بیانیه شورای همکاری خلیج فارس): سطحی نگری و نادیده گرفتن حقایق از مشکلات جدی این شوراست نماینده سازمان ملل در امور یمن: وضعیت انسانی در یمن، بسیار وحشتناک است گریفیتس بازگشایی فرودگاه صنعا را در سریع ترین زمان ممکن خواستار شد، سازمان ملل می تواند در زمینه ناوبری هوایی یمن ایفای نقش کند نماینده سازمان ملل در امور یمن به طرف‌هاي درگير در يمن پيشنهاد کرد بندر حديده را به طور مشترک اداره کنند گریفیتس: طرح آتش‌بس در استان تعز را به هیئت صنعا و هیئت ریاض درگفتگوهای یمن تحویل داد طرح فرستاده ویژه سازمان ملل شامل آتش‌بس بدون قید و شرط در تعز، بازگشایی فرودگاه و گذرگاه‌ها در این استان جنوبی یمن است المسيره: نشست ويژه گفتگو درباره تبادل اسرا به علت پاييند نبودن هيئت رياض (دولت مستعفي يمن) به ارائه فهرست اسامي به تعويق افتاد سازمان بهداشت جهانی: جنگ علیه یمن بیش از ۷۰ هزار کشته و زخمی برجا گذاشته که ۹۲۰۰ تن از آن ها کودک هستند
کد خبر: ۵۶۱۳۲۵
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۷
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی: برای عیدی امسال بیش از دو هزار میلیارد تومان اختصاص داده‌ایم و پرداخت عیدی‌ براساس حروف الفبا صورت میگیرد ولی تاکنون دولت رقم عیدی را مشخص نکرده است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سیدتقی نوربخش گفت: پیام اصلی انقلاب اسلامی عدالت اجتماعی بوده است و هنوز جا دارد نگاه به نیروهای کم‌درآمد و مولد داشته باشیم.

او افزود: مناسب‌ترین روش‌ها برای حمایت از فرودستان، تأمین اجتماعی است. امسال سال اقتصاد مقاومتی و تولید اشتغال نام داشت که تأمین اجتماعی نقش کلیدی در این زمینه ایفا کرد.

نوربخش افزود: در دهه فجر امسال پروژه‌هایی با ارزش ۵۵۰ میلیارد تومان در بخش‌های بیمه‌ای، درمانی و اقتصادی افتتاح و یا آغاز می‌شود.

او گفت: ۳۳ پروژه در سراسر کشور به بهره‌برداری خواهد رسید که شش شعبه بیمه‌ای، هفت مرکز درمانی و یک بیمارستان بخشی از این پروژه‌های بهره‌برداری شده خواهد بود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه راهبرد اصلی سازمان در نقاط کم‌برخوردارتر جامعه است، گفت: مراکز درمانی که در دهه فجر افتتاح می‌شود در همین دولت عملیات اجرایی آن انجام شده که درمانگاه‌های لار،  کامیران، زرند، ازنا، ابرکوه، آران، بیدگل و پیشوای ورامین است؛ یک بیمارستان نیز در خوی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

او با اشاره به اینکه ۱۴۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای پروژه‌های بیمه‌ای و درمانی اختصاص یافته گفت: ۴۱۵ میلیارد تومان نیز برای پروژه‌های اقتصادی در نظر گرفته شده است که بخشی از آن تولید دو خط دارویی است که این داروها در خارج از کشور تولید می‌شد که تولید آن در حال حاضر بومی شده است.

نوربخش با اشاره به بودجه تأمین اجتماعی گفت: بودجه سازمان توسط هیأت مدیره و هیأت امنای تأمین اجتماعی تصویب می‌شود که بودجه سال آینده ۹۸ هزار و ۶۸۴ میلیارد تومان است. تبصره‌های بودجه، درمانی، اداری و مالی  واقتصادی تدوین شده است

او گفت:‌ کاهش تصدیگری و همچنین خروج تأمین اجتماعی از بنگاهداری یکی از اقدامات مهمی است که تأمین اجتماعی در اولویت کار خود قرار داده است تا با استفاده از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در حفظ و نگهداری سرمایه‌های تأمین اجتماعی اقدام کنیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: در بودجه سال هزار میلیارد تومان برای احداث مراکز درمانی، ۸ هزار میلیارد تومان در قالب درمان مستقیم و ۱۲ هزار میلیارد تومان در درمان غیرمستقیم اختصاص خواهیم داد.

او درباره پرداخت بدهی دولت به تأمین اجتماعی اظهار داشت: لازم است از دولت و مجلس تشکر کنم چرا که حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان از مطالبات دولت به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شده است و در گام دیگری تصویب شد ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تأمین اجتماعی در قالب تهاتر پرداخت شود که این موضع در کمیسیون تلفیق تأیید شده و امیدواریم در صحن علنی مجلس نیز تأیید شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه آیا سن بازنشستگی در کشور افزایش می‌یابد، گفت: در حال حاضر امید به زندگی در کشور افزایش یافته، ارتقای سطح بهداشت امید به زندگی به ۷۸ سال رسیده است و تأمین اجتماعی پیشنهادی برای افزایش سن بازنشستگی تاکنون نداشته است.

نهادهای عمومی و خصوصی بابت دارو طلبکارند

وی با اشاره به اینکه به زودی مطالبات داروخانه‌ها از سوی تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود، گفت: براساس مکانیزمی که با وزارت بهداشت تعریف کردیم ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق و ۳۰۰ میلیارد تومان به صورت نقدی که ۶۰۰ میلیارد تومان می‌شود برای پرداخت مطالبات دارویی در نظر گرفته شده است.

نوربخش گفت: پرداخت مطالبات داروخانه‌های خصوصی نیز با سه ماه تأخیر انجام می‌شود که حدود ۴۸۰ میلیارد تومان بدهی داروخانه‌ها است که پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: تاکنون بیمه بیکاری را به موقع پرداخت کرده‌ایم و در طرح جدیدی از مراکز کاریابی دعوت شده است که افرادی که تحت پوشش بیمه بیکاری هستند را مشاغلی را تعریف کنند که بخشی از حقوق این افراد توسط سازمان و بخشی دیگر توسط کارفرما پرداخت می‌شود.

او از صدور ۱۰۰ میلیون نسخه الکترونیک درمانی در سال اخیر خبر داد و گفت: امسال با حذف دفترچه بیمه های کاغذی در مراکز ملکی حتی یک بیمار نسخه خطی ننوشت. این طرح در مراکز غیرملکی نیز شروع شده و ۳۴۰ پزشک در یزد تحت پوشش هستند و از وزارت بهداشت و وزارت ارتباطات میخواهیم برای گسترش آن همراهی بیشتری داشته باشند.

او درباره اعتبار دفترچه های درمانی گفت: قدرت دفترچه های بیمه سلامت و تامین اجتماعی قطعا با اجرای طرح تحول سلامت افزایش یافته و هزینه های از جیب مردم کاهش یافته است. اما نکاتی وجود دارد، به عنوان مثال الزام به اجرای نظام ارجاع در قانون برنامه پنجم را داشتیم که محقق نشد و این خود هزینه آور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۲°