گفتگوی 18:30/ مدل عجیب دولت برای اشتغال زایی رد شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:22 - دوشنبه 19 آذر 1397
دستیار ارشد وزیر خارجه و معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تحولات منطقه با تمرکز بر وضعیت یمن و سوریه را بررسی کردند سخنگوي وزارت خارجه: نشست‌هاي شوراي همکاري خليج فارس پوششي براي اعلام سياست‌هاي چند عضو به هزينه و نام همه اعضاي آن است وزارت خارجه قطر (با انتقاد از بیانیه شورای همکاری خلیج فارس): سطحی نگری و نادیده گرفتن حقایق از مشکلات جدی این شوراست نماینده سازمان ملل در امور یمن: وضعیت انسانی در یمن، بسیار وحشتناک است گریفیتس بازگشایی فرودگاه صنعا را در سریع ترین زمان ممکن خواستار شد، سازمان ملل می تواند در زمینه ناوبری هوایی یمن ایفای نقش کند نماینده سازمان ملل در امور یمن به طرف‌هاي درگير در يمن پيشنهاد کرد بندر حديده را به طور مشترک اداره کنند گریفیتس طرح آتش‌بس در استان تعز را به هیئت صنعا و هیئت ریاض درگفتگوهای یمن تحویل داد طرح فرستاده ویژه سازمان ملل شامل آتش‌بس بدون قید و شرط در تعز، بازگشایی فرودگاه و گذرگاه‌ها در این استان جنوبی یمن است المسيره: نشست ويژه گفتگو درباره تبادل اسرا به علت پاييند نبودن هيئت رياض (دولت مستعفي يمن) به ارائه فهرست اسامي به تعويق افتاد سازمان بهداشت جهانی: جنگ علیه یمن بیش از ۷۰ هزار کشته و زخمی برجا گذاشته که ۹۲۰۰ تن از آن ها کودک هستند
کد خبر: ۵۶۱۳۶۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۸
عضو کمیسیون تلفیق بودجه 97 با بیان اینکه شیوه اشتغال زایی دولت در بودجه 97 مورد اصلاح قرار گرفت گفت: اینکه دولت از جیب مردم بگیرد تا اشتغال زایی کند صحیح نبود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، کاتب نماینده مجلس گفت: روز گذشته از ساعت 8 صبح موضوع برگشت لایحه دولت به کمیسیون تلفیق تحویل شد، در نهایت 5 مورد از اساسی ترین لایحه بودجه مورد نقد و اصلاح قرار گرفت.

گفتگوی 18:30/ رد مدل عجیب دولت برای اشتغال زایی در بودجه 97

یوسف نژاد نماینده مجلس گفت: مواردی که در صحن علنی عنوان شد بسیار متنوع بود اما آنچه به به کرات عنوان شد بحث هدفمندی یارانه، افزایش حقوق و مزایا، اوراق مشارکت و ... بوده است.

او افزود: فردا صبح ادامه بررسی بودجه در صحن علنی مورد بررسی قرار می گیرد و در نهایت رای گیری صورت می گیرد.

گفتگوی 18:30/ رد مدل عجیب دولت برای اشتغال زایی در بودجه 97 

او گفت: طبق آیین نامه اگر بازهم بودجه رای نیاورد باید بودجه یک دوازدهمی ارائه شود تا بررسی بودجه به اتمام برسد.

او گفت: دولت باید به بیش از 50 میلیون نفر در سال آینده یارانه پرداخت کند؛ حاملهای انرژی از منظر دولت باید افزایش می یافت تا از این محل 17 هزار و 400 میلیون تومان کسب درآمد کند اما کمیسین انرژی با این افزایش قیمت مخالفت کرد.

او افزود: در کمیسیون تلفیق با افزایش قیمت حامل های انرژی مخالفت شد اما فردا در صحن علنی مجلس ممکن است تحت اصلاح، تغییر، حذف و یا حتی تایید قرار بگیرد.

او گفت: کمیسیون تلفیق به دنبال کمک به افرادی بود که درآمد متوسطی دارند لذا دو سناریو مطرح شد، نخست آنکه می توان 10 درصد افزایش حقوق داشت و دیگر اینکه به قشر خاصی کمک شود لذا مصوب شد کسانی که بالای 5 میلیون تومان درآمد ماهانه دارند مشمول افزایش حقوق نشوند و کسانی که درآمد پایینی دارند تا 18 درصد حقوقشان زیاد شود.

گفتگوی 18:30/ رد مدل عجیب دولت برای اشتغال زایی در بودجه 97

رحیم زارع عضو کمیسیون تلفیق بودجه 97 گفت: مدل ایجاد اشتغال دولت در بودجه 96-97 اینطور بود که دولت از جیب مردم می گرفت تا برای مردم خرج کند که این شیوه صحیح نبود، حال آنکه ما برای تامین بودجه برای اشتغال زایی مصوب کردیم که 3 هزار میلیارد تومان از مالیات و 10 هزار میلیارد تومان هم از کمک های فنی کسب شود تا با این اعتبار اشتغال زایی انجام شود.

او گفت: ما در تلاش سه هفته ای تلاش کردیم قیمت حامل های انرژی گران نشود به این ترتیب هم هوای مردم را داشتیم و هم هوای دولت را زیرا گرانی ناشی از افزایش حامل های انرژی را به مصلحت کشور ندیدیم، براین اساس دولت می تواند برای سال آینده به رقم اشتغال زایی بیش از آنچه پیش بینی کرده بود برسد.

 
 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۲°