گفتگوی 18:30/ مهمترین راهکارهای مدیریت مصرف انرژی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:06 - جمعه 23 آذر 1397
سخنگوی وزارت خارجه: ایران از توافقات صورت گرفته طرف های یمنی در گفتگوهای سوئد استقبال می کند قاسمی: ایران همچنان راه‌حل نهایی بحران یمن را توقف جنگ و تداوم گفتگوها می‌داند مذاکره طرف های یمنی پس از هفت روز در سوئد پایان یافت آتش بس در حدیده، تبادل اسرا و افزایش نقش نظارتی سازمان ملل در یمن ازجمله توافقات این مذاکره بود متجاوزان سعودی اندکی پس از توافق طرف های یمنی، بمباران حدیده را از سر گرفتند نیروهای یمنی یک پهپاد جاسوسی متجاوزان را در جیزان سرنگون کردند فعالان ضد جنگ در اعتراض به ادامه فروش اسلحه به عربستان و امارات مقابل مقر دولت انگليس در لندن تجمع کردند سنای آمریکا با صدور قطعنامه ای از ترامپ خواست به حمایت از عربستان در جنگ یمن پایان دهد در این قطعنامه به دولت ترامپ ۳۰ روز فرصت داده شده است نیروهای آمریکایی را از جنگ یمن خارج کند مجلس سنای آمریکا همچنین در قطعنامه دیگری ولیعهد سعودی را عامل ترور«جمال خاشقجی» معرفی کرد سناتور «چاک شومر»: با این اقدام سنا، ترامپ دیگر نمی تواند اقدام زشت ولیعهد سعودی را نادیده بگیرد سفیر عربستان در آمریکا در بحبوحه شدت گرفتن جنجال‌ها بر سر قتل خاشقجی بار دیگر واشنگتن را ترک کرد آمریکا ۳۳۱ میلیون دلار از عربستان و امارات بابت سوخت‌رسانی به جنگنده‌های شرکت کننده در جنگ یمن درخواست کرد روزنامه ینی شفق: عربستان و امارات به دنبال ایجاد ناآرامی و آشوب در ترکیه هستند
کد خبر: ۵۶۱۹۹۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۹
شرکت توانیر و شرکت ملی گاز ایران صرفه جویی و مصرف بهینه از وسایل گرمایشی را از راهکارهای مدیریت مصرف انرژی عنوان کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 معاون دفترمدیریت مصرف توانیر دربرنامه 18:30 گفت: در مقایسه با سال گذشته در همین روز ( 11بهمن) افزایش مصرف برق بیشتری داشتیم که در مجموع نسبت به سال گذشته ده درصد افزایش مصرف داشته ایم.
 
علیرضا احمد یزدی دو عامل مهم افزایش مصرف برق را افزایش مصرف مشترکین و برودت هوا دانست و افزود: افزایش10درصدی مصرف برق، استفاده بیشتر از سوخت فسیلی و آلودگی هوا را به دنبال دارد. 
 گفتگوی 18:30/ مهمترین راهکارها برای مدیریت مصرف انرژی
او توصیه کرد: لوازم برقی رابا برچسب استاندارد تهیه کنید و با رعایت اصول ایمنی درب و پنجره ها عایق بندی شوند. همچنین از سلامت سیم کشی های ساختمان مطمئن باشیم.
 
 او درباره مدیریت مصرف انرژی نیز گفت: یکی از اقداماتی که از مشترکین مصرف برق درخواست می شود استفاده از روشنایی ها با لامپ های LED است، استفاده از این لامپ ها در کاهش مصرف برق کمک بسزایی می کند.
 
یزدی متذکر شد: عامل اصلی خاموشی های اخیر و قطع و وصل شدن برق منازل، اتصال کابل های الکتریکی برق و شکستن درختان و سقوط آنان برکابل ها بود.
یزدی توصیه کرد: از سلامت سیم کشی های ساختمان مطمئن باشیم.
 
مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی گاز ایران گفت: در یک هفته اخیر مصرف گاز در بخش خانگی بیش از 20 درصد افزایش داشته است. او توصیه کرد: دو درجه کاهش دما دربخش خانگی بیش از نیمی ازگاز شهرهای کشور را تامین می کند.
 
یوسفی پورافزود: با بستن درها و پنجره ها، عایق بندی و رعایت اصول ایمنی مشکلی دردمای منازل پیش نمی آید اما باید در بستن درزهای درب و پنجره رعایت ایمنی لازم باشد.
  گفتگوی 18:30/ مهمترین راهکارها برای مدیریت مصرف انرژی
او افزود: نه تنهادر مصارف خانگی افت فشار گاز نداریم بلکه در مسیر صادرات گاز هم افت فشار نخواهیم داشت.
 
 یوسفی پور ادامه داد: شرکت ملی گاز در شرایط فعلی ترجیحا مصرف خانگی را در اولویت دارد و در مرتبه های بعدی مصارف صنعتی و نیروگاه ها را تامین می کند. در هفته گذشته تاکنون بیش از 20درصد مصرف گاز خانگی داشتیم میزان مصرف خانگی وقتی بیشترشود از قسمت نیروگاه ها کاسته می شود.
 
یوسفی پورگفت: استفاده از مصرف گاز در نیروگاه ها از آلودگی وآلاینده های محیط زیست می کاهد. او گفت: با مدیریت درست می توانیم  قسمت صادرات صنعت گاز را تامین کنیم.
 نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°