گفتگوی 18:30/ مهمترین راهکارهای مدیریت مصرف انرژی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:19 - چهارشنبه 04 مهر 1397
دبیرکل سازمان ملل در سخنرانی افتتاحیه هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی این سازمان: اعتماد به نهادهای بین المللی تضعیف شده است رئیسان جمهور ایران و ترکیه در نیویورک درباره مهم‌ترین مسایل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی، گفتگو و تبادل نظر کردند نخست وزیران نروژ و ارمنستان با حضور جداگانه با رئیس جمهور دیدار کردند نشست وزیران خارجه ایران و گروه ۱+۴ (فرانسه، آلمان، روسیه، چین و انگلیس) با حضور مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سازمان ملل برگزار شد در بیانیه‌ پایانی این نشست، اعضا بر تعهد خود برای تضمین کانال های پرداخت به ایران و تداوم صادرات نفت و میعانات گازی، محصولات نفتی و پتروشیمی تأکید کردند در این بیانیه از به‌روزسانی «قانون انسداد» اتحادیه اروپا و اعطای مجوز به بانک سرمایه‌گذاری اروپا برای واجد شرایط محسوب شدن ایران برای دریافت وام‌های خارجی استقبال شد اعضا از پیشنهادات عملی برای حفظ و توسعه کانال‌های پرداخت و به طور مشخص ابتکار تاسیس یک «سازوکار ویژه» برای تسهیل پرداخت‌های مربوط به صادرات (شامل نفت) و واردات ایران استقبال کردند موگرینی: راه‌حل‌های عملیاتی اروپا برای تأمین خواسته‌های ایران به‌زودی اجرایی می‌شود با کانال شبکه خبر به‌روز باشید (پیام‌رسان سروش، آی‌گپ و ایتا به‌ نشانی irinn_channel@)
کد خبر: ۵۶۱۹۹۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۹
شرکت توانیر و شرکت ملی گاز ایران صرفه جویی و مصرف بهینه از وسایل گرمایشی را از راهکارهای مدیریت مصرف انرژی عنوان کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 معاون دفترمدیریت مصرف توانیر دربرنامه 18:30 گفت: در مقایسه با سال گذشته در همین روز ( 11بهمن) افزایش مصرف برق بیشتری داشتیم که در مجموع نسبت به سال گذشته ده درصد افزایش مصرف داشته ایم.
 
علیرضا احمد یزدی دو عامل مهم افزایش مصرف برق را افزایش مصرف مشترکین و برودت هوا دانست و افزود: افزایش10درصدی مصرف برق، استفاده بیشتر از سوخت فسیلی و آلودگی هوا را به دنبال دارد. 
 گفتگوی 18:30/ مهمترین راهکارها برای مدیریت مصرف انرژی
او توصیه کرد: لوازم برقی رابا برچسب استاندارد تهیه کنید و با رعایت اصول ایمنی درب و پنجره ها عایق بندی شوند. همچنین از سلامت سیم کشی های ساختمان مطمئن باشیم.
 
 او درباره مدیریت مصرف انرژی نیز گفت: یکی از اقداماتی که از مشترکین مصرف برق درخواست می شود استفاده از روشنایی ها با لامپ های LED است، استفاده از این لامپ ها در کاهش مصرف برق کمک بسزایی می کند.
 
یزدی متذکر شد: عامل اصلی خاموشی های اخیر و قطع و وصل شدن برق منازل، اتصال کابل های الکتریکی برق و شکستن درختان و سقوط آنان برکابل ها بود.
یزدی توصیه کرد: از سلامت سیم کشی های ساختمان مطمئن باشیم.
 
مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی گاز ایران گفت: در یک هفته اخیر مصرف گاز در بخش خانگی بیش از 20 درصد افزایش داشته است. او توصیه کرد: دو درجه کاهش دما دربخش خانگی بیش از نیمی ازگاز شهرهای کشور را تامین می کند.
 
یوسفی پورافزود: با بستن درها و پنجره ها، عایق بندی و رعایت اصول ایمنی مشکلی دردمای منازل پیش نمی آید اما باید در بستن درزهای درب و پنجره رعایت ایمنی لازم باشد.
  گفتگوی 18:30/ مهمترین راهکارها برای مدیریت مصرف انرژی
او افزود: نه تنهادر مصارف خانگی افت فشار گاز نداریم بلکه در مسیر صادرات گاز هم افت فشار نخواهیم داشت.
 
 یوسفی پور ادامه داد: شرکت ملی گاز در شرایط فعلی ترجیحا مصرف خانگی را در اولویت دارد و در مرتبه های بعدی مصارف صنعتی و نیروگاه ها را تامین می کند. در هفته گذشته تاکنون بیش از 20درصد مصرف گاز خانگی داشتیم میزان مصرف خانگی وقتی بیشترشود از قسمت نیروگاه ها کاسته می شود.
 
یوسفی پورگفت: استفاده از مصرف گاز در نیروگاه ها از آلودگی وآلاینده های محیط زیست می کاهد. او گفت: با مدیریت درست می توانیم  قسمت صادرات صنعت گاز را تامین کنیم.
 نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۱°