عراقچی: تلاش‌ آمریکا برای بازکردن پای ایران در شورای امنیت شکست خورده است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:56 - چهارشنبه 01 اسفند 1397
گروه مقاومت عراقی: اظهارات مداخله جویانه کاردار آمریکا، توهین به نظامیان عراقی است
کد خبر: ۵۶۲۴۵۳
تاریخ انتشار: جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
معاون وزارت امورخارجه تاکید کرد: آمریکایی ها در طول یک سال گذشته تلاش کردند تا دوباره پای ایران را به شورای امنیت باز کنند و این تلاش تا کنون به شکست خورده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سيد عباس عراقچي در حاشيه كنفرانس بين المللي احزاب آسيايي و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال اختصاصي خبرنگار شبكه خبر درباره اقدام اخير آمريكا براي نمايش لاشه موشكي در جمع اعضاي شوراي امنيت گفت: اين حركت نمايشي بود كه دولت آمريكا انجام داد و برخي از قطعات كه معلوم نيست از كجا آمده را به نمايش گذاشت.
او افزود: ما دعوت اعضاي شوراي امنيت و بردن آنها به موزه را حركت مذبوحانه مي‌دانيم.
معاون وزير امور خارجه كشورمان با بيان اينكه آمريكايي ها در طول يك سال گذشته تلاش كردند تا دوباره پاي ايران را به شوراي امنيت باز كنند و اين تلاش تا كنون شكست خورده است.
او با بيان اينكه هرچند باري كه آمريكا تلاش كرد موضوع موشكي ايران، يمن و يا آشوب هاي داخلي را به شوراي امنيت بكشانند به انزواي هر چه بيشتر آمريكا منجر شد و اين چيزي است كه همه رسانه هاي غربي به آن اذعان كردند گفت: اقدام اخير آمريكا كه سعي كردند بحث آشوب هاي داخلي ايران را به صحنه اي براي محكوميت مان در شوراي امنيت تبديل كنند در واقع آن جلسه به صحنه حمايت تمام اعضا شوراي امنيت از برجام و انزواي آمريكا تبديل شد.
معاون وزارت امورخارجه گفت: واكنش ها و بازتاب هايي كه بعد از اين حركت ما از كشورهاي مختلف شاهد بوديم نشان مي دهد كه اين اقدام مذبوحانه موثر نبوده است.
عراقچي افزود: موضع دولت روسيه و كشورهاي ديگر شوراي امنيت در اينباره روشن بود قطعا آمريكا از اين مسير نمي تواند به ترفندي برسد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۹°