خبر خوش مجلس برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:53 - دوشنبه 07 خرداد 1397
صاعقه ده ها پرواز در لندن را زمين گير كرد
کد خبر: ۵۶۳۲۹۵
تاریخ انتشار: يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۵
گفتگوی 18:30/
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی انشعاب آب، برق، گاز و فاضلاب مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در سال 97 رایگان خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگوی 18:30 درباره جزئیات مصوبات امروز لایحه بودجه 97 در صحن علنی مجلس شورای اسلامی توضیحاتی ارائه کرد.
 
معافیت مالیات حقوق  تا سقف 2 میلیون و 300 هزار تومان
احمد امیرآبادی فراهانی درباره مصوبه معافیت مالیاتی حقوق کارکنان دولت گفت: بر اساس بند الف تبصره 6 که مصوبه کمیسیون تلفیق بود و امروز در صحن علنی به تصویب رسید حقوق کارکنان لشکری و کشوری و کارکنان سازمان تامین اجتماعی تا سقف 2 میلیون و 300 هزار تومان از پرداخت مالیات معاف می شوند و بیش از این مبلغ بر اساس فرمول تعیین شده مشمول مالیات خواهد شد. همچنین حقوق های بالاتر از 2 میلیون و 300 هزارتومان مشمول مالیات پلکانی تا 35 درصد خواهد شد.
 
افزایش صفر تا 20 درصدی حقوق کارکنان دولت
امیرابادی افزود: حقوق شهردارها، نمایندگان مجلس، وزراء، سفرا، استانداران، روسای قوا، شورای شهر استان ها افزایش پیدا نمی کند. همچنین پایین ترین دریافت حقوق 20 درصد افزایش می یابد و همچنین حقوق های بیش از 5 میلیون تومان افزایشی نخواهد داشت البته  افزایش حقوق بین صفر و 20 درصد را دولت تشخیص می دهد.
 
بودجه وزارت ورزش برای اولین بار بعد از انقلاب  1400 میلیارد تومان افزایش یافت 
 
امیرآبادی فراهانی درباره بخش هایی از لایحه بودجه که در کمیسیون تلفیق  رای نیاوردند نیز گفت: حق پرداخت مالیات کارکنان تامین اجتماعی در سال های 88 و 89، معافیت آب و برق و گاز مدارس (غیر انتفاعی)، افزایش تعرفه بلیت های اتوبوسرانی و کرایه تاکسیرانی ها، تعرفه پزشکان، تعرفه نظام مهندسین، شوراهای اسلامی شهر و روستا بود که موارد برای بررسی مجدد به کمیسیون تلفیق عودت داده شد.
 
تصویب افزایش قیمت آب، برق و گاز
امیرآبادی افزود: افزایش قیمت آب و برق و گازدر کمیسیون تلفیق تصویب شد. پیشنهاد افزایش 200 تومانی در بخش گاز خانگی و 100 تومان در بخش برق پذیرفته شد که این افزایش درقبض گاز و برق  تحت عنوان بیمه دریافت خواهد شد که در صورت آسیب رسیدن به سیستم برق و گاز در حوادث و یا خسارات ناشی از نوسان به وسایل منزل را شرکت های بیمه پاسخ خواهند داد.
 
تمدید طرح مالیات بر ارزش افزوده
امیرآبادی دربحث مالیات برارزش افزوده گفت: چون این طرح ازسال 87 بصورت آزمایشی بود و هرسال تمدید می شد، در بودجه سال 95 و 96 هم مجددا تمدیدشد اما چون این قانون نیاز به اصلاح دارد و رئیس جمهور محترم نیز قانون جدید را ارائه کرده بنابراین با توجه به نزدیک شدن به پایان سال، قانون جدید در سال اینده بررسی خواهد شد و این طرح فعلا یک سال دیگر تمدید شد.    
 امیرآبادی اضافه کرد: مالیات بر ارزش افزوده سیگار رای نیاورد و به کمیسیون تلفیق برگشت.    
 
افزایش بودجه وزارت ورزش
بودجه وزارت ورزش 900 میلیارد تومان بود که در سال 96 این رفم به 2300 میلیارد تومان رسید که برای اولین بار بعد از انقلاب 1400 میلیارد تومان افزایش یافت. این افزایش در بخش های ورزش همگانی، ورزش مدارس، جانبازان، معلولین و ورزش بانوان هزینه خواهد شد.
امیرابادی گفت: اوایل اسفند لایحه بودجه به شورای نگهبان خواهدرفت.
 

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۳۱°