ارز آوری چند برابری گردشگری سلامت

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:13 - جمعه 23 آذر 1397
آزمون دوره هاي فراگير کارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور در سراسر کشور در حال برگزاری است اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری از توزیع ۱۵هزار حلقه لاستیک دیگر با نرخ مصوب و دولتی به رانندگان تا پایان آذر خبر داد وزیر آموزش و پرورش: در طرح رتبه‌بندی معلمان، چهار رتبه و پس از احراز هر رتبه، افزایش فوق‌العاده شغلی منظور خواهد شد مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران: گشت‌های مشترک تعزیرات ویژه شب یلدا از ۲۷ تا ۳۰ آذر فعال خواهند بود دغدغه‌ها، مشکلات و دیدگاه‌های خود را درباره مسائل مختلف به شماره‌های ۱۰۰۰۶۰۰ و ۱۰۰۰۶۰۱ (شبکه خبر) پیامک بزنید
کد خبر: ۵۶۳۴۲۲
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
رئیس انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت گفت: هر گردشگر سلامت که وارد کشور می شود 3 برابر گردشگر عادی ارز آوری دارد و 2 برابر اشتغالزایی می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، جهانگیری گفت: درسال 95 تعداد 300 هزار گردشگر سلامت وارد کشور شدند و روند افزایشی این مورد در مقایسه با سال 85 تاکنون حدود 20 تا 25 درصد رشد داشته است.
 
او افزود: با توجه به نیاز کشورهای اطراف یه این خدمات، علی رغم تحریم ها و ایران هراسی به پزشکان ایرانی اعتماد می کنند.
 
جهانگیری گفت: زیرساخت های صنعت گردشگری سلامت برای ارایه خدمات مهیاست.
اوگقت: ظرفیت و میزان گردشگری تاسال 1404 حدود 1 میلیون 500 هزار نفر پیش بینی می شود و در حال حاضر  500 هزار نفر به حوزه گردشگری سلامت وارد شده اند.
جهانگیری افزود: برای ارتقاء گردشگری سلامت 439 میلیارد دلار اختصاص داده شده است.در جهان بین 7 هزار تا 15 هزار دلار یک گردشگر پزشکی هزینه می کند، این در حالی است که در ایران 4 هزار تا  8 هزار دلار هزینه می شود و یک گردشگر عادی بین 2 تا 3 هزار دلار هزینه می کند.
او گفت: درمقایسه با سایر درآمدهای کشور، این بخش درآمدزایی بیشتری دارد بدون اینکه ذخایر کشور را صادر کنیم و سهم حوزه گردشگری سلامت در اشتغال 8 درصد است.
 او از تشکیل شورای راهبری گردشگری سلامت خبرداد و گفت:  این شورا بین  دستگاه های وزارت بهداشت، اتاق بازرگانی، سازمان صدا وسیما، سازمان میراث فرهنگی، سازمان نظام پزشکی ،سازمان توسعه تجارت، وزارت خارجه هماهنگی ایجاد کرده و به یاری این صنعت آمده است.
جهانگیری گفت: بخش خصوصی در صنعت  گردشگری سلامت نقش برجسته ای دارد و باید سرمایه گذاری کند و سازمان میراث فرهنگی اولویت رابه بخش خصوصی داده است.
 
او افزود: مسئولیت گردشگری سلامت با شورای راهبری گردشگری سلامت است و ریاست آن برعهده سازمان میراث فرهنگی است.
پایگاه اطلاع رسانی گردشگری سلامت به ادرس( ran htp.iri iا)راه اندازی شده و بزودی این پایگاه فعالیت گسترده ای خواهد داشت.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°