ارز آوری چند برابری گردشگری سلامت

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:50 - دوشنبه 07 خرداد 1397
صاعقه ده ها پرواز در لندن را زمين گير كرد
کد خبر: ۵۶۳۴۲۲
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
رئیس انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت گفت: هر گردشگر سلامت که وارد کشور می شود 3 برابر گردشگر عادی ارز آوری دارد و 2 برابر اشتغالزایی می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، جهانگیری گفت: درسال 95 تعداد 300 هزار گردشگر سلامت وارد کشور شدند و روند افزایشی این مورد در مقایسه با سال 85 تاکنون حدود 20 تا 25 درصد رشد داشته است.
 
او افزود: با توجه به نیاز کشورهای اطراف یه این خدمات، علی رغم تحریم ها و ایران هراسی به پزشکان ایرانی اعتماد می کنند.
 
جهانگیری گفت: زیرساخت های صنعت گردشگری سلامت برای ارایه خدمات مهیاست.
اوگقت: ظرفیت و میزان گردشگری تاسال 1404 حدود 1 میلیون 500 هزار نفر پیش بینی می شود و در حال حاضر  500 هزار نفر به حوزه گردشگری سلامت وارد شده اند.
جهانگیری افزود: برای ارتقاء گردشگری سلامت 439 میلیارد دلار اختصاص داده شده است.در جهان بین 7 هزار تا 15 هزار دلار یک گردشگر پزشکی هزینه می کند، این در حالی است که در ایران 4 هزار تا  8 هزار دلار هزینه می شود و یک گردشگر عادی بین 2 تا 3 هزار دلار هزینه می کند.
او گفت: درمقایسه با سایر درآمدهای کشور، این بخش درآمدزایی بیشتری دارد بدون اینکه ذخایر کشور را صادر کنیم و سهم حوزه گردشگری سلامت در اشتغال 8 درصد است.
 او از تشکیل شورای راهبری گردشگری سلامت خبرداد و گفت:  این شورا بین  دستگاه های وزارت بهداشت، اتاق بازرگانی، سازمان صدا وسیما، سازمان میراث فرهنگی، سازمان نظام پزشکی ،سازمان توسعه تجارت، وزارت خارجه هماهنگی ایجاد کرده و به یاری این صنعت آمده است.
جهانگیری گفت: بخش خصوصی در صنعت  گردشگری سلامت نقش برجسته ای دارد و باید سرمایه گذاری کند و سازمان میراث فرهنگی اولویت رابه بخش خصوصی داده است.
 
او افزود: مسئولیت گردشگری سلامت با شورای راهبری گردشگری سلامت است و ریاست آن برعهده سازمان میراث فرهنگی است.
پایگاه اطلاع رسانی گردشگری سلامت به ادرس( ran htp.iri iا)راه اندازی شده و بزودی این پایگاه فعالیت گسترده ای خواهد داشت.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۳۱°