گفتگوی 18:30/ محل فروشگاه های بهاره مشخص شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:57 - دوشنبه 07 خرداد 1397
صاعقه ده ها پرواز در لندن را زمين گير كرد
کد خبر: ۵۶۴۲۰۷
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۹
نمایشگاه های بهاره امسال قرار است از 9 تا 19 اسفند در 5 نقطه تهران برگزار شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران گفت: برخی از اقلام در ماه گذشته افزایش قیمت داشته که البته ربطی به بازار صنفی هم ندارد اما این اقلام دیگر نباید افزایش قیمت داشته باشند.
 
او افزود: بنگاه های اقتصادی بخشی از مردمی هستند که کارآفرین اند یا سرمایه گذار هستند، اگر با این گروه از گرانی اقلام بگوییم و در مقابل بخواهیم آنها نیز قیمت اقلامشان را گران نکند اشتباه است زیرا ادامه این روند به سوی دلالگری می رود که مطلوب نیست.

او گفت: ما در بحث تامین مشکلی نداریم و بعضا در برخی از موارد با ازدیاد اقلام نیز مواجه هستیم.

فاضلی گفت: ما برای کنترل بازار بحث بازرسی را تقویت می کنیم، ما 1450 بازرس در سطح کشور داریم که با این تعداد بازار را رصد می کنیم، در بعضی از کلان شهرها چند کار را توامان انجام می دهیم.

او گفت: در نمایشگاه های بهاره که در کلان شهرها برگزار می کنیم شرطی داریم و آن حضور کالای ایرانی با کیفیت است اما متاسفانه این نمایشگاه ها در چادر برگزار می شود، این نمایشگاه ها به صورت تقریبی از 9 تا 19 اسفند برگزار می شود.

او گفت: این نمایشگاه ها با حداقل 15 تا 20 درصد تخفیف ارائه می شود که این امر برای خشکبار 5 تا 6 درصد است.

او افزود: ما سعی کرده ایم از تولیدات خوب کشورمان در این نمایشگاه بهره ببریم، البته این اتحادیه ها هستند که می توانند به صنوف زیرمجموعه خود امتیازاتی بدهند، امسال این نمایشگاه ها در 5 نقطه برگزار می شود که عبارتند از مصلا، پارک ارم، حکیمیه، بوستان ولایت، و نقطه ای در جنوب غربی تهران را شامل می شود.

او گفت: همه فروش فوق العاده ها واقعی نیستد و ممکن است برخی واقعی نباشد، زیرا در برخی مواقع این فروشگاه ها بعضا فاقد مجوز از اتحادیه مربوطه هستند لذا این مردم هستند که بعد از مواجه شدن با یک چنین فروشگاه هایی باید با شماره 124 ساعته در مدت 24 ساعت پس از اطلاع ما به فوریت اقدام می کنیم.

او گفت: دولت ناظر بر عملکرد است نه مداخله گر، این امر در همه دنیا ساری و جاری است زیرا عمدتا دخالت دولت شرایط را نامطلوب می کند، بازار باید خود را خودش تنظیم کند و این امر نباید توسط دولت کنترل شود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۳۱°