طرح شهاب جایگزین آزمون های سنجش استعداد در مدارس ابتدایی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:57 - دوشنبه 19 آذر 1397
دستیار ارشد وزیر خارجه و معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تحولات منطقه با تمرکز بر وضعیت یمن و سوریه را بررسی کردند سخنگوي وزارت خارجه: نشست‌هاي شوراي همکاري خليج فارس پوششي براي اعلام سياست‌هاي چند عضو به هزينه و نام همه اعضاي آن است وزارت خارجه قطر (با انتقاد از بیانیه شورای همکاری خلیج فارس): سطحی نگری و نادیده گرفتن حقایق از مشکلات جدی این شوراست فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن(در نشست خبری در سوئد): اوضاع انسانی در یمن بسیار هولناک و نگران کننده است گریفیتس بازگشایی فرودگاه صنعا را در سریع ترین زمان ممکن خواستار شد سازمان ملل می تواند در زمینه ناوبری هوایی یمن ایفای نقش کند گریفیتس: به دنبال توافقی هستیم که هدف آن رسیدن به راه حل سیاسی بحران یمن است نماینده سازمان ملل در امور یمن به طرف‌هاي درگير در يمن پيشنهاد کرد بندر حديده را به طور مشترک اداره کنند گریفیتس طرح آتش‌بس در استان تعز را به هیئت صنعا و هیئت ریاض در گفتگوهای یمن تحویل داد طرح فرستاده ویژه سازمان ملل شامل آتش‌بس بدون قید و شرط در تعز، بازگشایی فرودگاه و گذرگاه‌ها در این استان جنوبی یمن است المسيره: نشست ويژه گفتگو درباره تبادل اسرا به علت پاييند نبودن هيئت رياض (دولت مستعفي يمن) به ارائه فهرست اسامي به تعويق افتاد سازمان بهداشت جهانی: جنگ علیه یمن بیش از ۷۰ هزار کشته یا زخمی برجا گذاشته که ۹۲۰۰ تن از آن ها کودک هستند
کد خبر: ۵۶۴۲۱۸
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۴
آموزش و پرورش: با حذف آزمون، طرح شهاب كه مبتني بر بروز خلاقيت در دانش آموزان است جايگزين آزمون خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، معاون وزير آموزش و پرورش در خصوص برگزاري آزمون در ورودي پايه هفتم هم گفت: در اين خصوص بزودي در شوراي سياست گذاري وزارت آموزش و پرورش تصميم گيري مي شود.
زيني وند در پاسخ به سوال خبرنگار شبكه خبر در خصوص روش جايگزين براي پذيرش دانش آموزان در مدرسه هاي پر متقاضي هم گفت: با حذف آزمون، طرح شهاب كه مبتني بر بروز خلاقيت در دانش آموزان است جايگزين آزمون خواهد شد.
وي درباره طرح شهاب تصريح كرد: دانش آموزي كه استعداد دارد و تيز هوش است در طي فرايند اجرايي طرح شهاب خود را نشان مي دهد.
زيني وند تاكيد كرد هيچ كارشناسي تائيد نمي كند كه آزمون تنها مرجع انتخاب دانش آموزان با استعداد است بلكه  استعداد بايد در طي يك فرايند خود را بروز دهد و در طرح شهاب به اين شرايط توجه شده است.
 رئيس سازمان مدارس غيردولتي و مشاركت هاي مردمي آموزش و پرورش درخصوص ممنوعيت برگزاري آزمون در دبستان هاي غير انتفاعي گفت: از ابتدا هم برگزاري هرگونه آزمون در مدارس ابتدايي غيردولتي ممنوع بوده و نحوه گزينش براي مدارس غيردولتي بر اساس سابقه تحصيلي و مصاحبه بود.
مجتبي زيني وند با تأكيد بر اينكه برگزاري هرگونه آزمون در مدارس غيردولتي وجاهت قانوني ندارد، افزود: از شوراي عالي آموزش و پرورش تشكر مي كنم كه با اين تصميم، اضطراب را از دانش آموزان كم كرد.
معاون وزير آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش با اين تصميم نشان داد نه در حرف بلكه در عمل به دنبال تحقق اهداف تعليم و تربيت است و مدرسه به عنوان كانون يادگيري به مدرسه زندگي تبديل مي شود.
وي افزود: اين تصميم زمينه مناسبي است كه دانش آموزان را بر اساس رتبه در آزمون ها انتخاب نكنند بلكه بر اساس چگونگي مهارت هاي اجتماعي و مهارت هاي زندگي و تعامل با ديگران انتخاب كنند.
مجتبي زيني وند با بيان اينكه مصوبه ممنوعيت برگزاري آزمون در دوره ابتدايي مقدمه اي براي كاهش آزمون و رقابت ناصحيح در مدارس دولتي و غيردولتي است، گفت: مهم ترين ثمره اين تصميم، اثرات رواني و تربيتي مثبت در بين دانش آموزان است .
وي تصريح كرد: وقتي دانش آموزي در آزموني موفقيت كسب نمي كند، احساس يأس و نااميدي را در همان آغاز كودكي و ورود به مدرسه تجربه مي كند.
معاون وزير آموزش و پرورش با تأكيد بر اينكه آزمون ها موجب ايجاد رقابت كاذب بين دانش آموزان مي شود، افزود: مهم ترين مولفه عدم برگزاري آزمون در دوره ابتدايي، ايجاد حس رفاقت بين دانش آموزان است.
زيني وند با بيان اينكه وجود آزمون هاي مختلف در مدارس موجب پديد آمدن موسسات مختلف و ايجاد بازاري وسيع براي انواع كتاب هاي كمك هاي درسي شده و اين كتاب هاي كمك درسي و آزمون هايي كه برگزار مي شود گردش مالي بالايي را در پي دارد تأكيد كرد: فضاسازي هايي كه اين روزها عليه ممنوعيت برگزاري آزمون در دبستان ها مي شود منويات تربيتي ندارد بلكه برخي نيات سودجويانه در آنها نهفته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۲°