عراقچی: در دام امریکا نخواهیم افتاد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:21 - چهارشنبه 01 اسفند 1397
گروه مقاومت عراقی: اظهارات مداخله جویانه کاردار آمریکا، توهین به نظامیان عراقی است
کد خبر: ۵۶۴۵۰۲
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۳
معاون وزير امور خارجه ايران با بیان این که ما در دام امریکا برای خروج از برجام نخواهیم افتاد هشدار داد: در صورتي كه آمريكا از توافق هسته اي خارج شود ديگر هيچ كشوري با آمريكا مذاكره نخواهد كرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عباس عراقچي معاون وزير امور خارجه كشورمان در گفتگو با روزنامه پرشمارگان «لارپوبليكا» چاپ ايتاليا با تاكيد بر اين كه برجام قابل مذاكره مجدد نيست، گفت: آمريكايي ها تلاش مي كنند ما را به سوي خروج از برجام سوق دهد اما ما در دام آنها نخواهم افتاد. ايران به طور كامل پايبند به تعهدات خود درقبال برجام است و طرف مقابل نيز بايد به تعهدات خود پايبند باشد.
 
معاون وزير امور خارجه كشورمان افزود : آمريكا در حال تخريب فضاي سازنده اي است كه براي اجراي كامل برجام ضروري است.كشورهاي اروپايي توجه داشته باشند كه بايد ابتدا در تهران و سپس در واشنگتن اين توافق هسته اي را نجات دهند. اگر آمريكا از برنامه جامع اقدام مشترك خارج شود، ديگر هيچ كشوري با آنها مذاكره نخواهد كرد.وقتي آمريكا به تعهدات خود عمل نمي كند چرا بايد كشوري مانند كره شمالي با آنها به مذاكره بنشيند؟
 
عراقچي در پاسخ به اين پرسش نيز كه آيا ايران آماده است اجراي كامل توافق هسته اي را به عنوان شرطي براي گفتگو براي ديگر موضوعات مانند برنامه موشكي و مسائل غرب آسيا بپذيرد ، برنامه موشكي را در خارج از چارچوب برجام دانست و تاكيد كرد : ما به دلايل مستحكمي اين موضوعات را در مذاكره هسته اي نگنجانديم. تمركز كامل ما بر روي برنامه هسته اي بود تا به نتيجه برسيم.در غير اين صورت هنوز بر سر ميز مذاكره نشسته بوديم.
 
معاون وزير امور خارجه كشورمان همچنين برنامه موشكي ايران را صرفا دفاعي و با هدف بازدارندگي خواند.
برچسب ها: عراقچی ، برجام ، رم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۹°