دانشگاه های ایران در جمع دانشگاه های برتر

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
13:04 - دوشنبه 30 بهمن 1396
هواشناسی در مناطقی از شمال، شمال شرق، مرکز و دامنه های البرز و زاگرس بارش پراکنده پیش بینی کرد سخنگوی سازمان آتش نشانی از اطفای حریق در ساختمان اداری وزارت نیرو در محدوده میدان ولیعصر خبر داد ملکی: عملیات لکه گیری و ایمن سازی محیط انجام شد با کانال شبکه خبر به روز باشید: irinn_channel@
کد خبر: ۵۶۴۵۰۶
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۵
معاون وزیر علوم در امور بین الملل با اشاره به حضور 18 دانشگاه ایران در میان دانشگاه های برتر دنیا گفت: دانشگاه های ما در جهان اسلام رتبه اول را دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حسین سالار آملی در گفتگوی 18:30 شبکه خبر گفت: دانشگاه های ما در میان دانشگاه های خوب جهان قرار دارند و ما در جهان اسلام اول هستیم البته گاهی ترکیه از ما پیشی می گیرد و گاهی هم ما از ترکیه جلو می زنیم که در حال حاضر ما از ترکیه پیش افتاده ایم.

*پایگاه رتبه‌بندی تایمز فهرست دانشگاه‌های برتر قاره آسیا را در سال 2018 میلادی منتشر کرد که بر اساس آن 18 دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در این رتبه‌بندی حضور دارند.

معاون وزیر علوم درباره شاخص های این پایگاه برای انتخاب دانشگاه های برتر جهان افزود: در انتخاب دانشگاههای برتر معمولا چهار شاخص عمده در نظر گرفته می شود: یکی از منظر آموزشی، دوم پژوهشی، سوم به لحاظ ارتباط با صنعت، و چهارم از نظر بین المللی بودن.  

حسین سالار آملی درباره زیرشاخص های انتخاب دانشگاه های برتر هم گفت: از منظر آموزشی: سنجش اعتبار آموزشی، بررسی تعداد دانشجویان به استادان، در زمینه پژوهشی: کیفیت تولید علم و نیز تعداد مقالات علمی و میزان رجوع به آنها ؛ نوآوری در ارتباط با صنعت؛ و تعداد اساتید خارجی و نحوه تعامل با دانشگاه های خارج در خصوص ارتباطات بین الملل ... همه در انتخاب دانشگاه های برتر بررسی می شوند.

این مسئول علمی کشور با یادآوری جایگاه برتر دانشگاه های ایران در دنیا گفت: ما در سطح دنیا رتبه 21 را داریم و در تولید مقالات علمی  دارای رتبه  16 هستیم.
 
معاون وزیر علوم با اشاره به حرمتی که استادان، دانشمندان و دانشگاه های ایران در جهان دارند گفت: به همین دلیل هیئی از 60 دانشگاه برتر آلمان در سطحی عالی در اسفند ماه برای بازدید از دانشگاه های کشور و تقویت ارتباطات علمی به ایران سفر می کند.

معاون وزیر علوم با اشاره به لزوم توسعه علم و فناوری در کشور گفت: بعد از انقلاب و جنگ تحمیلی اهمیت دستیابی به و توسعه علم و فناوری برای همه روشن شد و با هدایت و دستور مقام معظم رهبری سرمایه گذاری سنگینی در این عرصه شد.

دکتر حسین سالاری با مرور دوره های توسعه آموزشی و پژوهشی دانشگاه ها و ورود به عرصه نوآوری و تجاری سازی علم در کشور گفت: در نظام ملی نوآوری همه: از دولت و وزارت خانه ها و مجلس گرفته تا دانشگاه ها و ... باید تلاش کنند و به رغم همه کوشش ها و پیشرفت ها باز هم باید توجه بیشتری به نظام ملی نوآوری کنیم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۴°