گفتگوی 18:30/ ناتوانی رسانه غربی در سانسور یوم الله 22 بهمن

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
08:13 - پنجشنبه 03 اسفند 1396
هواشناسی در مناطقی از شمال، شمال شرق، مرکز و دامنه های البرز و زاگرس بارش پراکنده پیش بینی کرد سخنگوی سازمان آتش نشانی از اطفای حریق در ساختمان اداری وزارت نیرو در محدوده میدان ولیعصر خبر داد ملکی: عملیات لکه گیری و ایمن سازی محیط انجام شد با کانال شبکه خبر به روز باشید: irinn_channel@
کد خبر: ۵۶۴۶۷۲
تاریخ انتشار: يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۰
حضور پرشور ایرانیان در یوم الله 22 بهمن موجب شد تا رسانه های سلطه نتوانند این حماسه با شکور را سانسور کنند و جلوه هایی از آن را به نمایش گذاشتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حسن عابدینی کارشناس رسانه گفت: زمانی که در 4000 شهر و روستا راهپیمایی گسترده ای صورت می گیرد طبیعی است که شمار زیادی از خبرنگار، خبر این حضور پرشور را بازتاب دهند، اما سوال این است که چرا در 39 سالگرد پیروزی انقلاب، مردم همچنان با حضوری مثال زدنی در این راهپیمایی حضور دارند این در حالیست که انقلاب های مشابه در مدت زمان کمتر از 10 سال فرو پاشیده اند اما انقلاب ایران به چنین سرنوشتی دچار نشده است.
 
گفتگوی 18:30/ ناتوانی رسانه غربی در سانسور یوم الله 22 بهمن

او افزود: دلیل این امر باید به مردمی بودن نظام و همراه بودن نظام با مردم جستجو کرد.

عابدینی افزود: رسانه های خارجی به هر تقدیر نسبت به مخاطبین خود متعهد هستند، برخی از رسانه های وابسته به نظام سلطه از جمله آمریکا و انگلیس طبیعتا تریبون آنها هستند در نتیجه اخبار مربوط به تحولات ایران را یا بایکوت خبری می کنند یا با تحریف منتشر می کنند زیرا آنها به دنبال خدشه دار کردن تصویر ایران در سطح بین الملل است.

این کارشناس رسانه ای گفت: زمانی که در جمهوری اسلامی بدون سازماندهی دولتی از جناح ها و دیدگاه های مختلف در راهپیمایی سراسری یوم الله 22 بهمن حضور پیدا می کنند، دیگر نمی شود این حضور پرشور را به راحتی از قاب تصویر سانسور کرد، اما با این حال این رسانه های وابسته شیطنت خود را هم لحاظ می کنند بطور مثال تصاویری نشان می دهند که تعدد جمعیت را نشان ندهد و یا می گویند که جمعتی در میدان آزادی جمع شدند تا با این روش ابعاد حضور پرشور مردم در این راهپیمایی را کوچک جلوه دهند.

او افزود: نظرسنجی دانشگاه مریلند چند وقت پیش آماری منتشر کرد که نشان می داد 80 درصد مردم ایران دل در گروه نظام دارند، موضوعی که واکنش رسانه های فارسی زبان آمریکا و انگلیس را در پی داشت تاجایی که این رسانه ها حتی تلاش کردند تا این موضوع را مخدوش کند، اما راهپیمایی امروز نشان دادکه رسانه های سلطه مثل همیشه در اشتباه بودند و آن نظرسنجی کاملا صحیح بوده است.

 
گفتگوی 18:30/ ناتوانی رسانه غربی در سانسور یوم الله 22 بهمن

حسن کنعانی مقدم کارشناس مسائل بین المللی گفت: برخی از رسانه های خارجی این حضور را نادیده گرفتند، برخی در مقابل آن موضع گرفتند و برخی هم تلاش کردند تا با سانسور خبری این مضوع را پوشش دهند اما واقعیت این است که حماسه امروز در حقیقت عید انقلاب بود.

او گفت: در این حضور پرشور هر 4 نسل انقلاب حضور داشتند، مردم امروز در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سنگ تمام گذاشتند و به تکلیلف شرعی خود عمل کردند، حال نوبت مسئولین است که جواب این حضور پرشور مردم را به بهترین شکل بدهند.

کنعانی مقدم افزود: دشمن در چند ماه گذشته تلاش کرد تا با حمله رسانه ای مردم را برای حضور در راهپیمایی امروز دلسرد کند لذا این حضور پرشور تلاش چندماهه قدرتهای بزرگ را نقش برآب کرد.

او گفت: ارزش های انقلاب اسلامی که با خونبهای هزاران شهید حاصل شده هرگز با توپ و تشرهای کودکانه آمریکا و طرفدارانش از هم نمی پاشد در حقیقت امنیت ملی کشور ریشه در این حضور گسترده دارد.

این کارشناس مسائل بین المللی افزود: دشمن از همه توان خود در جنگ نرم علیه ایران استفاده می کند تا نظام را تخریب کنند، نظام سلطه قصد دارد در مرحله بعد قصد با تک تک مردم ایران وارد جنگ شود و این استراتژی اخیر آنها علیه ایران و ایرانیست.

او افزود: راهپیمایی امروز توانست تمام معادلات آمریکا و متحدین غربی آمریکا را به هم بریزد و در کنار آن نقشه های منافقین و ضد انقلاب را هم نقش برآب کرد.

کنعانی مقدم گفت: اکثر رسانه ها با ماموریت خاص فعالیت می کنند و وظیفه دارند تا با دوغگویی و افکار سازی، حقیقت را پنهان کنند تا موجب دلسردی مردم نسبت به نظام شوند.

او گفت: در حال حاضر قدرت رسانه ها کم شده زیرا فضای مجازی در دسترس مردم است و حقایق به سرعت منتشر می شود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۵°