استقبال وزیر نیرو از بارورسازی ابرها

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
20:33 - پنجشنبه 03 اسفند 1396
هواشناسی در مناطقی از شمال، شمال شرق، مرکز و دامنه های البرز و زاگرس بارش پراکنده پیش بینی کرد سخنگوی سازمان آتش نشانی از اطفای حریق در ساختمان اداری وزارت نیرو در محدوده میدان ولیعصر خبر داد ملکی: عملیات لکه گیری و ایمن سازی محیط انجام شد با کانال شبکه خبر به روز باشید: irinn_channel@
کد خبر: ۵۶۴۶۸۲
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲
وزير نيرو گفت: از هر دستگاهي كه امكان كمك به بارورسازي ابرها داشته باشد از جمله اعلام آمادگي سپاه پاسداران در اين باره استقبال مي كنيم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، اردكانيان در حاشيه نشست با استانداران سراسر كشور در جمع خبرنگاران با بيان اينكه طرح باروري ابرها 20 سال است كه در دستور كار قرار دارد افزود: اين تجهيزات مستعمل شده و نياز به نوسازي دارد از اين رو در صدديم تجهيزات باروري ابرها را بروز رساني كنيم.

وي درباره استفاده از آب هاي مرزي گفت: از نظر تنوع آب هاي مشترك و همچنين حوضه هاي آبريز مشترك بي نظير يا كم نظيريم زيرا در حوزه هاي آبريز با همسايگان هم پايين دست و هم بالا دست هستيم ضمن اينكه رودخانه هاي مرزي هم داريم.

وزير نيرو با بيان اينكه از تنوع در حوضه هاي آبي بايد به عنوان يك فرصت استفاده كنيم افزود: علاوه بر همكاري ها در ساير حوزه ها، با استفاده از آب هم مي توانيم  براي توسعه روابط و همكاري ها با همسايگان بويژه افغانستان و تركيه نيز اقدام كنيم، البته در اين باره مذاكرات مفصلي انجام شده كه بزودي جزئيات گفتگوهاي مشترك را اطلاع رساني خواهيم كرد.

اردكانيان همچنين گفت: در موضوع تبادل برق با كشورهاي پاكستان، ارمنستان، آذربايجان، تركيه و عراق به شكل تبادل انرژي همكاري داريم ضمن اينكه بنا داريم براي تبادل انرژي از طريق برخي همسايگان به شبكه برق اروپا وصل شويم كه اين امر ظرفيت وسيعي براي شبكه برق كشور ايجاد مي كند.

وي افزود: بنا داريم امكان مناسبي را براي سرمايه گذاري بخش خصوصي در توسعه انرژي هاي تجديد پذير فراهم كنيم كه علاوه بر فروش برق توليدي به صورت قراردادهاي خريد تضميني به وزارت نيرو، امكان صادرات برق توليدي را نيز داشته باشند از اين رو در ارتباط با كشورهاي همسايه از ظرفيت برق توليدي در بخش خصوصي نيز استفاده خواهيم كرد.

وزير نيرو در پاسخ به اين پرسش كه طرح هاي انتقال آب مشكلاتي را براي برخي از استان ها ايجاد كرده است گفت: وزارت نيرو متصدي همه طرح هاي تامين و عرضه آب است البته در مصرف آب همه دستگاه ها وظيفه مشترك دارند ضمن اينكه بايد بدانيم طرح هاي انتقال آب به تنهايي مشكلات مناطق دريافت كننده و توقف آن به تنهايي مشكلات مناطق عرضه كننده آب را حل نمي كند بلكه با توجه به كم آبي در كشور بايد براي استفاده بهينه از آب هاي موجود برنامه ريزي كنيم يعني طرح هاي انتقال آب و استفاده از آب رودخانه ها، سدها، منابع آب هاي زير زميني يا آب هاي تصفيه شده در صورتي راه حل بحران كم آبي خواهد بود كه همزمان با آن شيوه هاي مصرف آب را آموخته باشيم.

اردكانيان افزود: البته اگر جايي براي مصرف آب شرب، نياز باشد سياست دولت اين است كه آب شرب مورد نياز را تامين كند اما در مصرف آب شرب نيز بايد بهينه عمل كرد.

 
 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۵°