نرخ بیکاری باید تک رقمی شود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:36 - دوشنبه 01 بهمن 1397
محققان علوم پزشکی : روزانه دست کم باید بین ۲۵ تا ۳۰ گرم فیبر مصرف کنیم تا زندگی سالمی داشته باشیم
کد خبر: ۵۶۴۷۴۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
روحانی؛
رئیس جمهور: باید بیکاری و نرخ بیکاری را کاهش دهیم و به سمت بیکاری تک رقمی برویم که البته این کار چندساله است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­­ روحانی در نشست مشترک وزیران و استانداران با روسای سازمان های اقتصادی گفت:چرا ریسک اعتباری ایران کاهش پیدا کرده است ؟ مگر ریسک اعتباری ما اول دولت یازدهم 7 نبود؟ چطور 6 شد؟ چطور امسال 5 شد؟  این به معنی اعتماد دنیا به این نظام و کشور است.
رئیس جمهور افزود: در تمام روابطی که با همسایه ها و تمام ملاقاتی که با مقامات جهان داریم، کاملاً احساس می کنم دنیا به ایران ، انقلاب و نظام ما صددرصد اعتماد دارد. اما بوق های تبلیغاتی خارجی حرفی می زنند  که نباید به آنها اعتنا کنید.
 روحانی گفت: دستگاه های تبلیغاتی داخلی ما نیز از دنیا عقب هستند اما ملت ما جلو است و عقب نیست.
دنیا می فهمد ایران درحال پیشرفت است اما دستگاه های تبلیغاتی ما هنوز هم بذر یأس می افشانند.
رئیس جمهور تاکید کرد : ما  ملت کاملاً مستحکمی هستیم و آینده ما کاملاً روشن است دلیل ما نیز همین آمارها و ارقام هاست و آمار خودش حکایت می کند.
 روحانی افزود: رشد اقتصادی امسال را که چند وقت دیگر اعلام خواهد شد، با رشد سال آینده که رشد اقتصادی دنیا و رشد متوسط اقتصادی جهان هم هست مقایسه کنید.
 به شما قول می دهم اگر رشد اقتصادی ما بیشتر از متوسط جهان نبود، آنوقت آنهایی که مأیوس اند که اقلیت کوچکی هم هستند آنها راست می گویند.
اوگفت: اما اگر از رشد متوسط دنیا بالاتر بودیم معنایش این است که مسیر و راه ما درست است.
 روحانی افزود: همانطور مصمم هستیم که این مسیر را ادامه بدهیم یعنی هدف ما تورم تک رقمی است و باید ادامه بدهیم، هدف ما رشد اقتصادی بالای 5 درصد است و باید این هدف را ادامه دهیم.
او گفت: هدف ما این است که بیکاری را کاهش دهیم و بحث اصلی این جلسه ما اشتغال است و باید بیکاری را کاهش دهیم نه اینکه اشتغال ما از 700 هزار و یا 800 هزار بیشتر شود.
­رئیس جمهورگفت: اشتغال از مهمترین مسائل کشور است و در زمان تبلیغات انتخاباتی به هر استانی که می رفتم مهمترین درخواست مردم به ویژه جوانان تحصیل کرده اشتغال بود.
او با بیان اینکه در کشور ما 12 میلیون جوان تحصیل کرده داریم و هر سال نیز تعداد زیادی فارغ التحصیل می شوند گفت: ما باید شغل و امیدواری ایجاد کنیم و برای این منظور نیازمند یک حرکت فوق العاده هستیم.
رئیس جمهور افزود: در بحث اشتغال روستایی باید تمامی منابع تا پایان تیرآینده مصرف شود و به دست مردم برسد و شغل نیز ایجاد شده باشد و استانداران باید کار را آغاز کنند و وزارت کشور نیز نظارت کند.
آقای روحانی گفت: کار باید انجام شود و یک روز تأخیر در زندگی جوانان مسئولیتش با ماست و اگر یک روز جوانی بیکار باشد چون بیکاری عامل مفسده است باز هم ما مسئول هستیم.
او آموزش حین کار را ضروری برشمرد و افزود: این کار باید از امروز آغاز شود و تا پایان سال 97 هر کارفرمایی که جوانی را مشغول کار کند از دادن حق بیمه تا پایان سال 97 معاف می شود و دولت نیز بحث بیمه حوادث را نیز بر عهده می گیرد.
رئیس جمهور گفت: این قدر با مقررات و بخشنامه ها و تبصره ها راه را نبندیم و باید راه را باز کنیم تا مردم خود نیز وارد بازار کار شوند.
آقای روحانی اشتغال روستایی و آموزش حین کار را دو هدف اصلی برشمرد و افزود: در صورت توجه به اشتغال روستایی تحول بزرگی در اشتغال ایجاد می شود و در این شرایط است که جوانان سر کار می روند و شرایط شان فرق می کند.
­رئیس جمهور گفت: سال آینده به عنوان چهلمین سالگرد انقلاب، باید سال نشاط، امید و شادمانی مردم ایران باشد و علاوه بر این باید جشن نیم قرن انقلاب را در 11 سال آینده هم جشن بگیریم.
 روحانی افزود: من از همه استانداران خواهش می کنم که همه توان خود را برای سال آینده که چهلمین سالگرد انقلاب است به کار گیرند و سال آینده باید سال نشاط، امید و شادمانی مردم ایران باشد و سختگیری ها را باید کنار بگذاریم .
او گفت: نباید در زندگی خصوصی مردم دخالت کنیم و آن که امام فرمود باید اجرا کنیم؛ حالا شاید یک کسی در خانه اش غیبت کند و ما نباید به عنوان دولت شنود بگذاریم و طرف را احضار و تعزیر کنیم که چرا غیبت کرده ای؛ و یا مثلا یک کسی یک جایی دروغ بگوید نباید او را احضار کنیم؛ بله اینها گناه است اما مسیر اصلاح آن مسیر فرهنگ است.
رئیس جمهور افزود: اساس اسلام بر مبنای زندان و تعزیر و دادگاه نیست و اساس آن بر مبنای فرهنگ، ابلاغ، تبلیغ، تشریع و بشیر و نذیر است.
 روحانی گفت: خداوند در قرآن به پیامبر اکرم (ص) می فرماید که تو می خواهی همه را به راه راست هدایت کنی اما نمی شود.
رئیس جمهور ادامه داد: پیامبر در هدایت مردم حریص بود و نمی خواست یک نفر گمراه باشد اما خداوند فرمود نمی شود و تو ابلاغ، تبلیغ و رسالتت را انجام بده و اینکه هدایت می شوند یا نمی شوند به عهده خداست و دل ها را باید خدا هدایت کند.
او افزود: ما نباید برای خودمان یک وظیفه ای مافوق طاقت درست کنیم و نباید برای مردم دینی را تعریف کنیم که با اسلام فاصله داشته باشد چرا که اسلام دین مشقت و حرج نیست و خداوند حرج را جعل نکرده است و حکمی از جانب خداوند جعل نشده است.
رئیس جمهور گفت: دین ما، دین سهله، هدایت و فرهنگ است.
 روحانی افزود: سال آینده باید سال شادمانی مردم باشد و شاید دشمنان ما دوست نداشته باشند که ما سال آینده جشن انقلاب بگیریم، اما ملت ما شاهد جشن بزرگی در 40 سالگی انقلاب خواهد بود و ملت ما باید جشن نیم قرن انقلاب را هم با عظمت و افتخار جشن بگیرد.
­رئیس جمهور گفت: اقدامات خوبی در جهت اسکان اضطراری، موقت و شروع اسکان دائم مردم زلزله زده رخ داده است و باید از لحاظ روحی و روانی به این افراد کمک شود.
 روحانی در نشست مشترک استانداران سراسر کشور با اشاره به وقوع حوادث مختلف در کشور و تشکر از مسئولان برای رسیدگی به این حوادث افزود: به هر حال همه کشورها از این حوادث دارند و سیل، طوفان و زلزله در همه جا وجود دارد.
او افزود: یک وقتی اگر خدا رحمتش را بر ما نازل کند و برف و باران بیشتری ببارد ممکن است با مشکلاتی مواجه شویم و این مسأله ممکن است برای همه کشورها حتی اروپا هم به وجود آید.
رئیس جمهور گفت: اگر یک خیابان یا یک اتوبانی یک ساعت یا دو ساعت بسته شود، این به معنای ناکارامدی نظام نیست.
روحانی افزود: نمی خواهم بگویم همه کارهایی که ما تا الان انجام داده ایم بی نقص بوده است، اما در دولت بنده برای رسیدگی به این مشکلات با لحن دیگری صحبت کردم و کارهایی انجام دادیم که می شود با سرعت بیشتری انجام داد.
او با اشاره به زلزله کرمانشاه و کرمان افزود: در مجموع برای رسیدگی به این حوادث کار خوبی انجام گرفته است.
 روحانی گفت: این به معنای آن نیست که مردم توقعاتشان به همین اندازه است.
او افزود: من حس می کنم جایی که زلزله می آید مردم نگرانی های روحی پیدا می کنند و با مشکلاتی که دارند باید حس آنها را درک کرد.
رئیس جمهور با اشاره به سفر به کرمان و زیر آوار ماندن جهیزیه یک زن گفت: این حس را نمی شود برای آن فرد جبران کرد حتی اگر جهیزیه اش را به او برگرداند.
 روحانی افزود: اگر اشکال و نقصی داریم باید جبران کنیم و امیدواریم دیگرحادثه ای در کشور رخ ندهد.
او گفت: باید سال آینده همه این خسارت ها جبران شود و در کرمان باید تا پایان تیرماه و در کرمانشاه تا شروع فصل سرما اقدامات اساسی انجام شود.
رئیس جمهور افزود: همه باید کمک کنند دولت هم در تمام مراحل تمام توان خود را برای کمک به این مردم گذاشته است.
 روحانی گفت: در کرمانشاه گفتم وسواس به خرج ندهید و هر چه مردم می خواهند در اختیارشان بگذارید.
او افزود: در مورد کانکس هم نباید سختگیری شود و در این زمینه به همه دستگاه هایی که اعلام آمادگی کردند دولت پولش را داد و حتی بیشتر هم داد تا کانکس برای افراد حادثه دیده تهیه شود و به مقصد برسد.
رئیس جمهور گفت: خدا به همه کسانی که در این زمینه و در تهیه کانکس به افراد حادثه دیده کمک کردند اجر خیر دهد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°