تدبیر جدید دولت برای کنترل بازار ارز

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
04:27 - پنجشنبه 03 اسفند 1396
هواشناسی در مناطقی از شمال، شمال شرق، مرکز و دامنه های البرز و زاگرس بارش پراکنده پیش بینی کرد سخنگوی سازمان آتش نشانی از اطفای حریق در ساختمان اداری وزارت نیرو در محدوده میدان ولیعصر خبر داد ملکی: عملیات لکه گیری و ایمن سازی محیط انجام شد با کانال شبکه خبر به روز باشید: irinn_channel@
کد خبر: ۵۶۴۷۴۱
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست، از این رو بانک مرکزی و وزارت نفت در روزهای آینده اوراق مشارکت ارزی منتشر خواهند کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نهاوندیان در جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران افزود: اولویت اصلی دولت در حوزه اقتصاد، ایجاد ثبات و آرامش در بازارهای مالی است و برای مقابله با بازار ملتهب ارز، ریشه ای ترین اقدام کنترل تورم است.
نهاوندیان عامل افزایش نرخ ارز را روانی و غیر اقتصادی دانست و گفت: اگر نرخ ارز را مصنوعی نگاه داریم و تورم افزایش یابد، نرخ ارز سه برابر جهش می کند.
معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به درخواست رئیس جمهور برای واگذاری اقتصاد به بخش خصوصی گفت: آنچه را که در سیاستهای کلی اصل 44 به عنوان یک تکلیف، اعلام شده، اجرا خواهیم کرد
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران هم در این نشست گفت: نوسانات ارزی لطمه جدی به اقتصاد وارد می کند و سرنوشت بنگاه های بخش خصوصی را تحت الشعاع قرار می دهد.
خوانساری افزود: رئیس کل بانک مرکزی هر سه ماه یکبار  موضوع تک نرخی کردن ارز را مطرح می کند، اما این امر محقق نشده است.
خوانساری تاکید کرد: اگر قیمت ارز واقعی نباشد، خروج سرمایه از کشور صورت می گیرد.

برچسب ها: ارز ، قیمت ، دولت ، نهاوندیان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۵°