جراحی حجیم ترین تومور بدخیم استخوان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
04:37 - پنجشنبه 03 اسفند 1396
هواشناسی در مناطقی از شمال، شمال شرق، مرکز و دامنه های البرز و زاگرس بارش پراکنده پیش بینی کرد سخنگوی سازمان آتش نشانی از اطفای حریق در ساختمان اداری وزارت نیرو در محدوده میدان ولیعصر خبر داد ملکی: عملیات لکه گیری و ایمن سازی محیط انجام شد با کانال شبکه خبر به روز باشید: irinn_channel@
کد خبر: ۵۶۴۷۹۶
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
برای نخستین بار در ایران؛
نخستین بار در ایران جراحی حجیم ترین تومور بدخیم استخوان برای بیمار 23 ساله در بیمارستان مصطفی خمینی تهران با موفقیت انجام شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به گفته مدیر بخش بین الملل بیمارستان مصطفی خمینی،  اعضاء تشکیل دهنده تیم این جراحی شامل جراح اورولوژی، جراح عروق، جراح عمومی و جراحان ارتوپدی هستند و این عمل پیچیدگی های خاصی داشت که ممکن بود هر لحظه بیمار از دست برود.
دکتر حسن راشکی گفت: از یک ماه گذشته همکاران ما بررسی های لازم را برای این جراحی آغاز کرده بودند و استخوان لگن جایگزین، به بانک استخوان سفارش داده بودیم که به محض آماده شدن آن ما تاریخ  انجام جراحی را تعیین کردیم.
همچنین دکتر فرشاد ابولقاسم زاده فوق تخصص تومورهای استخوانی در این باره به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این بیمار پیش از این 2 بار جراحی شده بود اما متأسفانه تومور دوباره رشد و استخوان لگن را به طور کامل تخریب کرد و به سمت احشاء بیمار تهاجم داشته است که اگر جراحی نمی شد طی یک ماه آینده بیمار جان خود را از دست می داد.
وی افزود: تلاش ما در ابتدا خارج کردن تومور و نجات جان بیمار بود و بنا داشتیم در مرحله دوم با جایگزین کردن استخوان لگن مصنوعی، پای بیمار را هم حفظ کنیم اما متأسفانه بعد از ساعت ها تلاش، به علت درگیری شریان های اصلی پا با تومور ناچار به جدا کردن پا شدیم.
دکتر ابولقاسم زاده گفت: این جراحی در ایران و جهان بسیار نادر بود زیرا حجم تومور خیلی زیاد بود و اندام های زیادی هم درگیر شده بودند و ما بعد از 10 ساعت تلاش در نهایت توانستیم جان بیمار را حفظ کنیم.

­
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۵°