کنگره چالشهای بالینی در مامایی و زنان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
04:32 - پنجشنبه 03 اسفند 1396
هواشناسی در مناطقی از شمال، شمال شرق، مرکز و دامنه های البرز و زاگرس بارش پراکنده پیش بینی کرد سخنگوی سازمان آتش نشانی از اطفای حریق در ساختمان اداری وزارت نیرو در محدوده میدان ولیعصر خبر داد ملکی: عملیات لکه گیری و ایمن سازی محیط انجام شد با کانال شبکه خبر به روز باشید: irinn_channel@
کد خبر: ۵۶۴۸۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶
با پیشرفت علم ژنتیک و شناسایی بیماری هایی که قبلاً در گروه بیماری های ناشناخته طبقه بندی می شدند ، هم اکنون ایران در زمینه مداوا و ادامه درمان در حوزه باروری و ناباروری به پیشرفت های قابل توجهی رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پزشكان ايراني براي اولين بار در دنيا  موفق به  درمان شكست مكرر لانه گزيني با استفاده از فاكتورهاي رشد پلاكتي (PRP) شدند.
دکتر نظري با بيان اين خبر گفت: برخي افراد براي باروري نياز به IVF دارند و بنا به دلايلي اين اقدام با شكست مواجه مي شود،كه گاه مكرر اتفاق مي افتد وتاكنون دردنيا هيچ درمان قطعي براي اين افراد گزارش نشده است.
وي گفت: براي نخستين بار در دنيا تيم تحقيقاتي بخش ناباروري و IVF بيمارستان آيت الله طالقاني به سرپرستي دكتر ساغر صالح پور و دكتر شهرزاد زاده مدرس موفق به درمان شكست مكرر لانه گزيني با استفاده از فاكتورهاي رشد پلاكتي (PRP) شدند.
دكتر نظري افزود: فاكتورهاي رشد پلاكتي از خون محيطي خود فرد گرفته مي شود و سپس در فضاي آزمايشگاهي پلاكت و گلبول هاي قرمز خون از يكديگر جدا و تنها پلاكت كه حاوي فاكتورهاي رشد فراوان است به رحم مادر تزريق مي شود.
وي با اشاره به اينكه نتايح تحقيقات انجام شده روي 20 بيمار نشان داد 18 زن به كمك اين روش توانستند بارداري داشته باشند گفت:  اين روش براي آنها هيچ عارضه اي به همراه نداشته است.
نظري افزود: تاكنون از فاكتورهاي رشد پلاكتي (PRP) در حوزه هاي مختلف پزشكي مانند چشم پزشكي، ارتوپدي استفاده شده است.
 
 
 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۵°