کلاف سردرگم اکران در سینما

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:45 - سه‌شنبه 29 خرداد 1397
نادري جامعه شناس : برخي از سلبريتي ها در کشور از واقعيت هاي جامعه دور هستند و جامعه را احساسي جلوه مي دهند احمد نادري در تيتر امشب : عموما سلبريتي ها بي سواد هستند و نگاه آن ها به مسايل پيش رو سطحي است نادري جامعه شناس : محبوبيت افراد در شبکه هاي اجتماعي اقتدار آفرين است ولي مرجعيت تمام عيار ندارد بهرام بيات جامعه شناس : سلبريتي ها داراي کارکردهاي مثبتي در جامعه هستند ولي انتظار نداريم که همه مشکلات جامعه را حل کنند بیات : گروه های مرجع در دنیای واقعی از اهمیت بالای برخوردار هستند ولی گروه های سلبریتی یک محبوبت در گروه های مجازی دارند
کد خبر: ۵۶۵۲۲۱
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۵
شهرفرنگ/
درحالی که تهیه کنندگان معتقدند اکران فیلم در سینماها باید با آزادی عمل صورت گیرد تهیه کنندگان می گویند تنها راه برای حفظ عدالت در اکران فیلمها قرعه کشی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مهدی صباغ زاده کارگردان سینما گفت: به نظر می رسد شورای صنفی هرچه زودتر با مقررات تازه ای شکل بگیرد تا اکران ها با عدالت بیشتری صورت بگیرد.
 
 شهرفرنگ/ کلاف سردرگم اکران فیلم در سینما

او گفت: امسال 22 فیلم اکران شد و اکران هم به صورت قرعه کشی صورت گرفت در نتیجه اعتراضی هم بین تهیه کنندگان شکل نگرفت.

این کارگردان سینما افزود: بطور مثال در سال، 50 فیلم ساخته می شود که از این تعداد 10 فیلم گیشه پسند است. لذا اکران 40 فیلم مابقی را می توان با قرعه کشی انجام داد تا اختلافات به حداقل برسد.

او گفت: آزادی هم حدی دارد و نمی توان در اکران فیلم ها در سالن های سینمایی بی حساب و کتاب عمل کرد، سالن کوروش یک استثنا است که اتفاقا باعث افتخار سینمای کشور است.

صباغ زاده افزود: دو فیلم در سالن کوروش به اکران درآمد که اتفاقا فروش خوبی هم در دوهفته اکران خود نداشت. اگر بنا به هر علتی این فیلمها اکران نمی شد تهیه کنندگان به سمت شما یورش می آورند که چرا اکران در این سالن صورت نگرفته است؟

او گفت: اینکه تعداد گروه ها بیشتر شده خوب است اما همه سینماها مثل کوروش نیستند، برخی حتی به فروش کف 15 میلیون تومان هم دست نمی یابند، لذا آیین نامه و قانون در این عرصه باید بازبینی شود.

صباغ زاده افزود: شورای پروانه ساخت اگر به درستی عمل کند آنگاه با ساخت بیش از حد فیلم در کشور مواجه نمی شویم، شورا خودش هم می داند که تعداد استاندارد ساخت فیلم در کشور 60 فیلم بیشتر نیست.

شهرفرنگ/ کلاف سردرگم اکران فیلم در سینما

علی سرتیپی تهیه کننده سینما گفت: پیشنهادهای کانون پخش کننده این است که تعداد گروه های سینمایی افزایش یابد زیرا سال آینده سالن های سینمایی خوبی در اختیار داشتیم که می تواند به بهبود فضای اکران فیلمها در سینما کمک کند.

این تهیه کننده سینما افزود: امسال 90 فیلم اکران شد که دستکم 30 فیلم قابلیت اکران نداشته لذا این دسته از فیلمها تنها سالن سوزی می کنند، ما تنها کشوری هستیم که تهیه کنندگان فیلمهای سینمایی به دنبال اکران حتمی فیلم خود در سالن های سینما در کشور هستند.

او گفت: دوران قرعه کشی در اکران فیلمهای سینمایی به پایان رسیده، این امر برای دهه 6 بوده که در حال حاضر کاربردی ندارد.

سرتیپی افزود: چرا باید برای اکران فیلمی در سینما قرعه کشی صورت بگیرد، بخش خصوصی هزینه کرده بنابراین حق دارد که فیلمی که قرار است در سالن سینمایش به اکران درآید، خود انتخاب کند.

او افزود: اگر به دنبال افزایش سالن های سینما هستیم باید در این عرصه سالن داران آزادی عمل داشته باشند.

 
 
برچسب ها: اکران ، فیلم ، سینما
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°