آموزش و اطلاع رسانی راهی برای کاهش زندانیان غیر عمد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:36 - چهارشنبه 30 خرداد 1397
سخنگوی دولت : ارز کافی برای تامین کالاهای مورد نیاز در کشور وجود دارد اما به کالاهایی که تولید داخلی دارند ارز تعلق نمی گیرد نوبخت در تیتر امشب : دولت خود را مسئول تامین نیازهای اساسی مردم می داند نوبخت : دولت سیاست ارزی اخذ شده را کنار نمی گذارد و دلار افزایش قیمت غیر متعارف نخواهد داشت سخنگوی دولت : کالاهای وارداتی با ارز دولتی افزایش قیمت نخواهند داشت نوبخت : بر اساس قوانین جدید هر کالایی بخواهد وارد شود باید از مجرای ثبت سفارش وارد شود در گذشته فقط کالاهایی که ارز دولتی می گرفتند باید ثبت سفارش می شدند سخنگوی دولت : بخشی از گرانی های اخیر جنبه روانی دارد در حمله رژيم صهيونيستي به نوار غزه دو نفر زخمي شدند دبير کل سازمان ملل متحد از خروج آمريکا از شوراي حقوق بشر سازمان ملل متحد ابراز تأسف کرد
کد خبر: ۵۶۵۶۶۲
تاریخ انتشار: جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۷
مدیرعامل ستاد دیه گفت: تعداد زندانیان غیرعمد 12 هزار نفر هستند که 8 هزار نفراز آنان چک بدون پشتوانه صادر کرده اندو 4 هزار نفر دیگر جرائم غیر عمد انجام دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سید اسدالله جولایی ، مدیرعامل ستاددیه کشوردر برنامه 18:30با محوریت آموزش و اطلاع رسانی مردم از حقوق مدنی و شهروندی گفت: مردم باید از طرق مختلف آموزش ببینند تا از جرائم غیر عمد کاسته شود.
او بیان کرد: ما دچار فقر فرهنگی هستیم و اطلاعات مردم در مورد قوانین و جرائم کم است و صدماتی که وارد می شود غیر قابل جبران هستند.
جولائی افزود: اینکه مردم از قوانین و احکام مطلع باشندجرائم هم کمتر می شود و به بحث آموزش و فرهنگ باید تاکید کرد.
اواضافه کرد: قوانین راهنمایی و رانندگی را به مردم آموزش دهیم ، قوانین کارگاهی را باید بصورت دستوری به کارگران و کارفرمایان اموزش داد.
مدیرعامل ستاددیه افزود: در باره قانون چک و داشتن دسته چک و همچنین پشتوانه مالی چک باید آموزش های لازم را داد تا مردم  به مشکلات و تبعات اینگونه جرائم واقف باشند.
جولایی در بحث مهریه هم گفت: باید آموزشهایی داده شود ، تحقیق کنند و میزان درآمد فرد را نسبت به تعیین مهریه بسنجند سپس به این امر اقدام کنند.
جولایی لازمه آگاهی ازتمام جرائم غیر عمد را آموزش و آگاهی کافی دانست.
مدیرعامل ستاددیه ادامه داد: راه هایی که می توان حقوق شهروندی و دیگر قوانین مدنی را به مردم آموزش داد ، آموزش و پرورش و ثبت قوانین در کتابها، مساجد و ائمه جماعات بین دو نماز قوانین را آموزش دهند، دانشگاه ها و صداو سیما با فرهنگ سازی و اموزش دادن قوانین نقش بارزی در کاهش جرائم خواهند داشت.
جولایی در بحث چک و قوانین آن گفت : ضوابط بانکی و اخذ دسته چک و حواله باید پشتوانه مالی داشته باشد و برای جلوگیری از جرائم و زندان رفتن باید همه مطلع باشند. 
اوادامه داد: طبق ماده 5 قانون چک ، دسته چک  و حواله بانکی به کسی تعلق می گیرد که حساب او پشتوانه مالی داشته باشدو سپس دسته چک صادرشود.
او افزود: درکمیسیون قضائی حدود 30 نفر از کارشناسان آگاه به قوانین چک حضوردارند،  تا در این کمیسیون به مسئله چک و به چه کسانی تعلق می گیرد را مورد بررسی قرار دهند.
جولائی گفت: چک و اعتبار آن از جمله مسائل مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای داشت.
اوبیان کرد: جزوه های جیبی را آماده کرده ایم که درباره چهارموضوع مهم مردم را آموزش دهیم موضوع  تصادفات، چک ، مهریه، و نفقه از مهمترین مسائل است که بیشترین زندانیان غیرعمد راشامل می شود.
جولائی افزود: تعداد 110   هزارو 644  نفر درستاد دیه آزاد شده اند که 7 هزار 500 نفراز  آنان  در 9 ماهه سال  96 بوده اند.
او ادامه داد: تا پایان سال بجزء بانوان 1000 نفر در سراسر کشور آزاد خواهند شد.
جولائی گفت: حدود 200نفر از بانوان زندانی در جرائم غیرعمد که شامل طرح مشارکت معاونت امورزنان ریاست جمهوری آزاد شدند.
مدیرعامل ستاددیه کشور به مردم توصیه کرد: حقوق مدنی را یادبگیرند، قانون شخص ثالث را بدانند و مطالعه کنند و همچنین به ایمنی کارو نظارت بر صدور چک بدون محل و مهریه های غیرمعقول تاکیدکرد.


 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۵°