میزان هدر رفت آب در تهران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:00 - سه‌شنبه 28 اسفند 1397
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی (پس از نشست شورای عالی کار) : حداقل حقوق روزانه ۵۰۵ هزار و ۶۲۷ ریال شد شریعتمداری : رشد دستمزد ۱۳ درصد به علاوه عدد ثابت ۸۷۰۵ تومان تعیین شد
کد خبر: ۵۶۵۷۲۱
تاریخ انتشار: شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۵
مدیر عامل شرکت آّب و فاضلاب تهران گفت: هدر رفت آب در تهران 10 درصد و آب بدون درآمد یا به حساب نیامده 23 درصد است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پرورش در توضیح اینکه هدر رفت آّب درتهران 30 درصد است گفت: سی درصد هدرفت آب برای تهران عدد صحیحی نیست، در واقع آب بدون درآمد ما 23 درصد است یعنی این آب هدر رفته اما هدر رفت واقعی آب 10 در درصد است.
او افزود: از 23 درصد هدررفت، هدر رفت آب در تهران 10 درصد است، 9 درصد هدرفت ظاهری است و 4 درصد آن مربوط می شود به آب بدون فرایند و 1/5 درصد هدررفت مربوط به شیرهای آتش نشانی است و 2/5 درصد برای شستشوی فیلترهای تصفیه خانه ها مصرف می شود.
 پرورش گفت: هدرفت آب در تهران 10 درصد است که از ابتدای دولت قبل ما 5 درصد کاهش هدررفت داشته ایم که حدود 1/5 درصد واقعی است و بقیه هدرفت ظاهری است.
میزان هدر رفت آب در تهران 
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب تهران گفت: هدر رفت آب در حوزه های انتقال آب، مخازن، تاسیسات است که این هدر رفت بدلیل زیر زمینی بودن خطوط انتقال آب مجدد به شبکه ابفا بر می گردد. در کشاورزی هدر رفت آب داریم و این آب در سطوح گسترده زمین های زراعی  تبخیر می شود.
پرورش گفت: باتوجه به بارش های اسفندماه نگرانی بارش های پاییزی را کمتر کرد ولی در حال حاضر نگرانی ها بر طرف  نشده است. در شهر تهران یک میلیارد و 50 میلیون لیتر آب نیاز است تا آب مصرفی را تامین کنیم.
 
پرورش درباره تامین آب مصرفی گفت: در شهر تهران یک میلیارد و 50 میلیون متر مکعب آب نیاز داریم که پاسخگوی مشترکین باشیم. آب شهر تهران از سدهای کرج، لتیان، سد طالقان، لارو و ماملو که آب برف است تامین می شود و ظرفیت های پیش بینی شده 700 میلیون لیتر آب شهر تهران در طول سال از سدها تامین می شود.
او افزود: در استان تهران که سرانه مصرف بالاست، باید مراقب مدیریت مصرف باشیم. 78 درصد از مشترکین زیر الگوی مصرف هستند و از آنان تشکر می کنم اما در کل باید در مصرف آب مراقبت و مدیریت داشته باشیم.
 
پرورش در بحث واقعی سازی قیمت آب گفت: درطرح هدفمندی مصرف آب به دنبال تفکیک بودیم و قرار بود کنتور گذاری کنند تا آب هدفمند شود ولی بعد از اینکه قیمت آب مطرح شد مردم به دنبال جداسازی کنتور ها نرفتند و این بیانگر این است که باید قیمت آب واقعی شود چون اقتصاد آب نیاز به ترمیم دارد.
پرورش اضافه کرد: موضوع آب جدی است بنابراین با نصب لوازم کاهنده در مصارف خانگی 40 درصد کاهش مصرف خواهیم داشت و مدیریت مصرف آب صورت می گیرد.
اوادامه داد: تمام منازلی که جدید ساخته می شود حتما باید لوازم کاهنده آب نصب کرده باشند بنابراین با نصب لوازم کاهنده می توانند از تخفیف 25 درصدی برخوردار شوند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۴°