روند کار بانک ها در مناطق زلزله زده مطلوب و قابل قبول نیست

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:58 - پنجشنبه 22 آذر 1397
آمریکا بار دیگر در نشست شورای امنیت که با هدف محکوم کردن برنامه موشکی ایران و ادعای نقض قطعنامه ۲۲۳۱ برگزار شد تنها ماند در گزارش سازمان ملل به این نشست تأکید شد که ایران به تمام تعهداتش پایبند بوده است نمایندگان روسیه و چین در سازمان ملل اعلام کردند براساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، آزمایش موشکی ایران اقدام ممنوعی نیست کشورهای اروپایی هم بیانیه دادند که ایران به برجام پایبند است و آنها نیز به تعهداتشان عمل می‌کنند وزیر خارجه: آمریکا در حال سوء استفاده مضحک از شورای امنیت سازمان ملل است ظریف: پمپئو، آمریکا را به اولین عضو دائم شورای امنیت تبدیل کرد که کشورهای دیگر را برای پایبندی به قطعنامه‌ها تنبیه می‌کند وزیر خارجه آمریکا در نشست شورای امنیت مدعی شد ایران موشک‌هایی را که توان حمل کلاهک هسته‌ای دارند، توسعه داده است
کد خبر: ۵۷۲۷۴۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۲
عملکردها و مشکلات در مناطق زلزله‌زده:
مهدیان معاون بنیاد مسکن و بازوند استاندار کرمانشاه با بیان اینکه روند کار بانک ها در مناطق زلزله زده مطلوب نیست خواستار سرعت عمل بیشتر بانک ها شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، معاون بنیاد مسکن گفت: ما به دنبال سرعت عمل هستیم اما بانک ها در ارائه تسهیلات و پرداخت آن بسیار کند عمل می کنند.
 
او گفت: بیش از 1600 روستا براثر زلزله تخریب شده که به دلیل کثرت این روستاهای تخریب شده، ماشین آلات در همه این روستاها مستقر نیست، در نهایت آواربرداری در همه روستا ها در برنامه کاری ما قرار دارد.
 روند کار بانک ها در مناطق زلزله زده مطلوب و قابل قبول نیست
مهدیان افزود: تخلیه نخاله ها در شهر با شهرداری و در روستا با دهیاری هاست تا در محل های از پیش تعیین شده تخلیه شود.
 
او افزود: ما برای بازسازی و ساخت خانه ها در شهر وام 40 میلیون تومانی و برای روستاها وام 30 میلیون تومانی را در نظر گرفته ایم این درحالیست که قبل از وقوع زلزله این مبلغ برای بازسازی شهر 30 میلیون تومان و در روستا 20 میلیون تومان در نظر گرفته شده بود، اما خود مردم باید پای کار بیایند، با این میزان وام ممکن است ظاهر ساختمان تکمیل نشود اما محل سکونت ایجاد می شود.
 
او افزود: در کرمان بانک مسکن و سپه اعطای تسهیلات را شروع کرده اما بانک ملی اعطای تسهیلات را هنوز شروع نکرده است.

سالاری معاون استاندار کرمانشاه نیز در ارتباط تصویری گفت: در شهرها صدور پروانه ساختمانی پیش نیاز کار است. در  هفته گذشته 300 پلاک مسکونی طراحی و به مرحله صدور پروانه رسید. امروز جلسه ای با بانک های عامل داشتیم که قرار شد با صدور پروانه عقد قرار دادها انجام شود.
 روند کار بانک ها در مناطق زلزله زده مطلوب و قابل قبول نیست
سالاری درباره کندی آواربرداری ها گفت: تمام امکانات و ماشین آلات ستادهای معین در منطقه مستقر هستند. در شهرها کار صدور پروانه بدلیل مشخص شدن حدودی ثبتی ها طول کشیدو توقع ما از بنیاد مسکن این است که در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند. همزمان و همراه با واحدهای تعمیری و واحدهای احداثی نخاله هایی که دپو می شود عملیات تخلیه هم صورت می گیرد چون یکی از اهداف ما این است که شهر زنده باشد و شهر به حالت عادی برگردد.
 
او در ادامه درباره نوسازی مدارس گفت: یکی از مواردی که دستگاه های اجرایی باید پیگیری کنند روند پرداخت وام ها و تامین اعتبار است. دستگاه های اجرایی مرتب رصد می شوند که هرچه سریعتر ساخت و ساز ساختمان های اداری انجام شود ولی کار ساختمان های آموزشی هنوز به نتیجه نرسیده است اما این کار از سوی استاندار و مجموعه عمرانی استان در حال پیگیری است.
 
سالاری در ادامه گفت: استاندار کرمانشاه دستور دادند که امسال تعطیلی ایام نوروز نداریم و تمامی واحدهای اجرایی مرتبط باید در تعطیلات نیز کارکنند و فعالیت های عمرانی ادامه داشته باشد و طبق برنامه زمانی مشخص شده کار ساخت و ساز ها باید حتما پیشرفت داشته باشد و تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید آماده بهره برداری ها باشد.
 
استاندار کرمانشاه در ارتباط تلفنی با برنامه درباره هزینه های نظام مهندسی گفت: علی رغم پیگیری های آقای مهندس سالاری از روند کار نظام مهندسی گله مند هستیم بعلت تعلل در صدور پروانه ها. 
 
او افزود: روز اول اعلام شد اگر نظام مهندسی کوتاهی شود از استان های دیگر استفاده خواهیم کرد. به ازای هر متر مربع نظارت 10 هزار تومان توافق شده است البته تا 120 متر رایگان است و مازاد 120 متر را باید مردم پرداخت کنند. استاندار تاکید کرد اگر بیش از این از مردم مبلغی دریافت شود حتما پیگیری خواهد شد.

بازوند در ادامه درباره کوتاهی عملکردها در بازسازی ها گفت: آنچه که برآورد شده و معاونت عمرانی پیگیری کرده ناشی از عملکرد نظام مهندسی بوده است . تا امروز قرار بوده روزانه 300 پلاک تحویل شود و تا 15 اردیبهشت کلیه مسایل مربوط به نظام مهندسی برطرف شود که تاکنون 80 درصد کار انجام شده است. امیدواریم تا 15 اردیبهشت روند کار صدور پروانه و پلاک ها به اتمام برسد.
 
او افزود: روند کار بانک ها مطلوب و قابل قبول نیست بنابراین همچنان درخواست می شود بانک ها روند کار را تسریع بخشند و در پرداخت تسهیلات سرعت عمل بیشتری داشته باشند.
استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: مشکل پرداخت ها از جانب بیمه حل شده است و مشکلی وجود ندارد.

موسوی معاون استاندار کرمان گفت: بخشی از کار بازسازی مناطق کرمان به پیمانکاران سپرده شد که با هماهنگی های صورت گرفته در تلاشیم تا این کندی کار رفع شود.
روند کار بانک ها در مناطق زلزله زده مطلوب و قابل قبول نیست
او افزود: در حال حاضر در برخی از روستاها نمایندگان بانک ها مستقر شده تا روستائیان نیازی به مراجعه مراکز شهر نداشته باشند و به سرعت تسهیلات را دریافت کنند.

موسوی افزود: روند ساخت در روستای گز با سرعت خوبی جلو می رود، اگرچه مراجعه مردم به بانک ها کم است که امیدواریم با گرمتر شدن هوا روند این مراجعات سرعت بیشتری بگیرد تا روند بازسازی ها با سرعت بالاتری صورت بگیرد.

او گفت: در منطقه کوه بنان، دولت کانکس هایی را در اختیار نیازمندان قرار داده، بازهم قرار است اگر فردی مستحق اسکان موقت در کانکس باشد این کانکس ها به نیازمندان تحویل شود.

او گفت: براساس مصوبات دولت، افرادی که حتی چک برگشتی هم داشته اند مورد سخت گیری قرار نمی گیرند، مستاجرین نیز تسهیلاتی دریافت می کنند.

معاون استاندار کرمان افزود: در مجموعه ساخت و ساز ها دو بخش روستایی و شهری را در دستور کار داریم، در بخش روستایی خود بنیاد مسکن ورود کرده و در بخش شهری نیز نظام مهندسی و شهرداری باید ورود کند.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۶°