جایگاه زن در اسلام، الگویی موفق در خانواده و جامعه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:43 - سه‌شنبه 29 خرداد 1397
نادري جامعه شناس : برخي از سلبريتي ها در کشور از واقعيت هاي جامعه دور هستند و جامعه را احساسي جلوه مي دهند احمد نادري در تيتر امشب : عموما سلبريتي ها بي سواد هستند و نگاه آن ها به مسايل پيش رو سطحي است نادري جامعه شناس : محبوبيت افراد در شبکه هاي اجتماعي اقتدار آفرين است ولي مرجعيت تمام عيار ندارد بهرام بيات جامعه شناس : سلبريتي ها داراي کارکردهاي مثبتي در جامعه هستند ولي انتظار نداريم که همه مشکلات جامعه را حل کنند بیات : گروه های مرجع در دنیای واقعی از اهمیت بالای برخوردار هستند ولی گروه های سلبریتی یک محبوبت در گروه های مجازی دارند
کد خبر: ۵۷۲۹۶۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۰
کارشناس مسائل اجتماعی تحقق جایگاه تعریف شده برای بانوان در آموزه های اسلامی و دیدگاه های بزرگان نظام اسلامی را منوط بر تلاش بانوان و باور داشتن آنها از سوی سایر اقشار جامعه دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مریم اردبیلی در برنامه گفتگوی ویژه عصر پنجشنبه شبکه خبر، با اشاره به محدود بودن جایگاه زن در جوامع غربی به کالا یا عنصری صرفا درآمدزا، تصریح کرد: خود زنان نباید اجازه دهند که اینگونه تعریف شوند و به کارفرمایان و مدیران اجازه ندهند که به آنها به عنوان بخشی از ابزار کار نگاه کنند.
 
این کارشناس مسائل اجتماعی افزود: نقش زن به عنوان مادر بسیار فراتر از تعریف های مادی است و جامعه نیز باید این نقش اساسی را به شکلی جدی باور داشته و به آن بپردازد.
 
اردبیلی اضافه کرد: همانگونه که خود بانوان وظیفه دارند برای تحقق جایگاه واقعی شان تلاش کنند، جامعه نیز تکالیفی در این زمینه بردوش دارد و باید به آن عمل کند.
 
وی ادامه داد: در برخی از عرصه های اجتماعی اگر زنان حضور نداشته باشند، جامعه هرگز به سرمنزل مقصود نمی رسد.
 
اردبیلی تصریح کرد: رسیدن به این جایگاه واقعی متاسفانه اولویت اول مدیران، مسئولان، مجلس و سایر نهادهای تصمیم ساز جامعه نبوده و این درحالی است که به گفته مقام معظم رهبری شرایط باید به گونه ای باشد که فرزندان هر روز دست مادر را ببوسند.
جایگاه زن در اسلام، الگویی موفق در خانواده و جامعه 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°