محاکمه عامل شهادت سه مامور نیروی انتظامی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:05 - پنجشنبه 22 آذر 1397
رابرت پلادينو سخنگوي جديد وزارت خارجه آمریکا شد
کد خبر: ۵۷۳۵۷۷
تاریخ انتشار: يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۱
محاکمه عامل شهادت سه مامور نیروی انتظامی در حادثه خیابان پاسداران آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  ­نماینده دادستان گفت: "م ث" متهم عامل شهادت سه نفر از نیروهای ناجا اختلال روانی ندارد.
قاضی محمد شهریاری در جلسه دادگاه عامل شهادت سه نفر از ماموران ناجا در حادثه خیابان پاسداران تهران به عنوان نماینده دادستان در جایگاه حاضر شد.
وی گفت: م ث 46 ساله متهم به ارتکاب سه فقره قتل عمدی در تاریخ 30 بهمن 96 در ساعت 18 براساس گزارش نهادهای امنیتی مبنی بر عبور عمدی در خیابان گلستان هفتم پاسداران است.
قاضی شهریاری ادامه داد : پس از اعلام حمله تهاجمی اتوبوس در این خیابان دستورات لازم جهت حفظ صحنه صادر شد و به محل وقوع حادثه رفتیم که در سردخانه بیمارستان لبافی نژاد اجساد مقتولان معاینه شدند.
نماینده دادستان افزود: با توجه به تحقیقات محل حادثه مشخص شد که راننده خودرو به صورت عمدی به سمت ماموران حمله کرده و در بیمارستان امام سجاد ناجا بستری است.
وی افزود: براساس اظهارات متهم اعلام شده که وی با اتوبوس پارک شده از قبل در محل به سمت ماموران حمله ور شده و مرتکب سه فقره قتل شده است.
قاضی شهریاری گفت: براساس اعترافات متهم وی به صراحت اتهام عمدی بودن حرکت تهاجمی خود به سمت پلیس را پذیرفته و اعلام کرده  در آن شرایط عصبی بوده و برای حمایت از برادر دینی خود (ن ر) عازم محل شده است.
نماینده دادستان ادامه داد: متهم در اظهارات خود گفته در آن لحظه عصبانی بوده است و درباره اتوبوسی که از آن برای حمله به ماموران ناجا استفاده کرده گفته است آن اتوبوس را برای استراحت به محل آورده بودیم و 30 نفر در آن حضور داشتند.
قاضی شهریاری تصریح کرد : متهم سه فقره قتل ، تخریب اموال عمومی و اخلال در نظم را قبول کرده که فیلم تهاجم وی نیز در لحظه وقوع حادثه ضمیمه پرونده شده است.
نماینده دادستان درباره وضعیت اجساد مقتولان حادثه افزود: در معاینه اجساد مقتولان مشخص شد مرحوم رضا امامی در اثر صدمات متعدد جسم سخت فوت کرده ، مقتول محمدرضا باایرامی در اثر خرد شدگی جمجمه و آسیب نسوج مغزی و مرحوم رضا مرادی علمدار هم در اثر اصابت جسم سخت به شهادت رسیده است.
وی تاکید کرد: تمامی صدمات مذکور حسب اظهارات خود متهم براثر برخورد اتوبوس به رانندگی وی ایجاد شده است که متهم در بازسازی صحنه نحوه تهاجم عمدی به ماموران را تشریح کرده است.
نماینده دادستان درباره پرونده وضعیت روحی روانی متهم گفت: براساس گزارش پزشکی قانونی نام برده در بیمارستان امام سجاد ناجا معاینه شده که در حال حاضر دچار درجاتی از افسردگی است اما ابتلا به مشکلات روانی که منجر به وقوع این حادثه شده باشد در متهم محرز نشد و او اختلال روانی نداشته است.
وی افزود: در سوالاتی که از متهم انجام شده اعلام کرده است سابقه افسردگی ندارد به هیچگونه بیماری روحی روانی مبتلا نیست و مصرف مواد مخدر هم ندارد.
نماینده دادستان تاکید کرد : والدین مقتولان این حادثه با حضور در دادسرای جرایم جنایی برای متهم تقاضای قصاص و اشد مجازات ارائه کرده اند که ضمیمه پرونده شده است.
قاضی شهریاری گفت : متهم پرونده ای تحت عنوان جعل در شناسنامه در شهرری دارد و همچنین هفت فقره پرونده کیفری در سوابق وی ثبت شده است.
وی افزود : همچنین متهم در اظهارات خود اعلام کرده ، 15 سال است به جرگه دراویش درآمده و تحت تاثیر قطب قرار دارد اما همه تعالیم اسلامی را می شناسد.
نماینده دادستان گفت: متهم در مرحله تحقیقات اولیه نسبت به عملکرد خود به هیچ وجه پشیمان نبود اما در مسیر پیگیری پرونده اعلام کرد که پشیمان است.
قاضی شهریاری تصریح کرد: براساس اظهارات متهم، وی اتوبوس را توسط فردی به نام خ به محل حادثه آورده بود که از آن برای استراحت استفاده می شد و البته بررسی ها نشان می دهد متهم دچار افراط عقیدتی بوده است.
نماینده دادستان تاکید کرد:?با توجه به ارتکاب متهم به سه فقره قتل عمدی و اخلال در نظم عمومی و براساس مستندات قانونی و با توجه به تقاضای اولیای دم مقتولان مبنی بر قصاص از دادگاه تقاضای قصاص را دارم همچنین درباره جرم اخلال در نظم عمومی هم برای متهم تقاضای اشد مجازات دارم.
 
تقاضای قصاص اولیای دم
­اولیای دم سه شهید امنیت ناجا با حضور در جلسه دادگاه تقاضای قصاص "م ث" را کردند.
قاضی محمدی کشکولی بعد از آنکه نماینده دادستان کیفرخواست متهم به قتل پرونده یعنی "م ث" را قرائت کرد از اولیای دم شهدای امنیت ناجا درخواست کرد که با حضور در جایگاه شکایت خود را رسماً اعلام کنند.
ابتدا محسن مردای علمدار اهل مشگین شهر پدر شهید رضا مردای علمدار در جایگاه حضور پیدا کرد و گفت:? تقاضای قصاص شخصی را که پسرم را به شهادت رسانده است ، دارم.
در ادامه مادر رضا مرادی علمدار با حضور در جایگاه تقاضای قصاص قاتل پسرش را کرد.
در ادامه قاضی محمدی کشکولی از اولیای دم شهید محمد علی بایرامی درخواست کرد که با حضور در جایگاه تقاضای خود را اعلام کنند که مرسل بایرامی پدر شهید محمد علی بایرامی با حضور در جایگاه گفت: تقاضای قصاص این فرد را دارم که پسرم را به شهادت رسانده است.
مادر شهید محمد علی بایرامی نیز با حضور در جایگاه تقاضای قصاص و اشد مجازات را کرد و گفت: پسرم متاهل بود و 40 روز قبل از شهادت عقد کرده بود.
رئیس دادگاه در ادامه از ریحانه عبدالهی همسر شهید بایرامی درخواست کرد که  با حضور در جایگاه شکایت خود را اعلام کند که وی نیز با حضور در جایگاه ضمن اعلام شکایت تقاضای قصاص کرد.
قاضی محمدی کشکولی همچنین از اولیای دم رضا امامی نیز درخواست کرد که در جایگاه حضور پیدا کنند که ابتدا مادر شهید رضا امامی در جایگاه حضور پیدا کرد و قاضی گفت: چنانچه شکایتی دارید اعلام کنید که گلدسته عینی مادر شهید رضا امامی تقاضای قصاص قاتل پسرش را کرد و در ادامه صالح امامی پدر شهید رضا امامی نیز با حضور در جایگاه درخواست قصاص "م ث" را کرد.
قاضی محمدی کشکولی در ادامه خطاب به اولیای دم هر سه شهید گفت: چون قصاص از حیث جنبه خصوصی جرم قابل گذشت است من وظیفه دارم به شماها اعلام کنم چنانچه حاضر به گذشت هستید اعلام کنید که هر سه اولیای دم شهید اعلام کردند حاضر به گذشت نیستیم و تقاضای قصاص و اشد مجازات را داریم.
 
ختم جلسه؛ جلسه به فردا موکول شد 
ختم جلسه  رسیدگی به پروند م .ث که در به شهادت رساندن سه مامور نیروی انتظامی متهم است، اعلام شد و ادامه رسیدگی به فردا موکول شد.
در جلسه امروز متهم و وکیل مدافع وی دفاعیات خود را ارائه کردند.
فردا ساعت 11 قرار است آخرین دفاع از متهم اخذ شود.
 
دادگاه محاکمه علنی است و به ریاست قاضی محمدی کشکولی در شعبه 9 دادگاه های کیفری استان تهران برگزار می شود.
30  بهمن عده ای از اخلالگران در خیابان پاسداران تهران اقدام به درگیری کردند.
یکی از عوامل این اخلال با استفاده از اتوبوس به صف ماموران حافظ نظم و امنیت حمله کرد و آن ها را زیر گرفت که به شهادت سه مامور نیروی انتظامی منجر شد. 
 
 
­
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۶°