با عسل زندگیم عسل شد..

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:22 - سه‌شنبه 20 آذر 1397
رئیس جمهور سومالی با درخواست استیضاح نمایندگان پارلمان این کشور مواجه شد
کد خبر: ۵۷۳۷۷۹
تاریخ انتشار: يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲
همایش شاهد جمعیتی بود که در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شد؛ جمعیتی که برای شنیدن صحبت‌های جوانی آمده بود که تمام افتخارش این است که من یک روستازاده ام و بدون پارتی موفقیت را صید کردم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ایلیا ایمانی، دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی و مرد اول مباحث انگیزشی و تحصیلی گفت: دوران بسیار زجرآوری را طی کردم طوری که هر روز وضعیت معیشتی ما رو به پست رفت در حال حرکت بود و آنقدر شرایط برای ما سخت شده بود که مجبور بودیم در یک اتاق کرایه ای از یک خانه زندگیمان را بگذرانیم.
وی ادامه داد: پدرم شبانه روز در یک مغازه ای که با پول قرضی اجاره شده بود کار می‌کرد اما آخر شب دخل ما کفاف یک زندگی خیلی ساده هم نمی‌داد و این شرایط برای من و خواهر دچار معلولیت بسیار طاقت فرسا شده بود.
این مدرس مباحث انگیزشی افزود: نمی‌توانستم ساکت بنشینم و شرمندگی خانواده ام را تماشا کنم برای همین تصمیم گرفتم عسل خرید و فروش کنم. ابتدا تهران آمدم و عسل در مغازه‌ها ویزیت ‌‌کردم اما کسی نمی‌خرید اما نا امید نشدم و باز به قائم شهر برگشتم و به این کارم ادامه دادم تا اینکه وضعیت فروشم بالا رفت. آنقدر خوب که می‌توانستم خرج خانه را به خوبی در بیاورم اما این کار من را اغنا نکرد و احساس کردم من برای رسالتی دیگر ساخته شده ام و شروع به تدریس کردم. در پارک و خیابان هم شده بود به افراد درس زیست می‌دادم تا اینکه آنقدر در این حرفه تلاش کردم تا توانستم از این طریق به درآمد بالایی برسم و امروز خدارا شکر همایش و سمینار در زمینه زندگی خودم و موفقیت برگزار می‌کنم که آنقدر مردم به من لطف دارند که بعضی وقت‌ها شرمنده می‌شوم که صندلی‌ها پر شده است.
ایمانی، در توصیه ای به جوان‌ها گفت: هیچ گاه به جیب پدرتان فکر نکنید و خودتان اسطوره زندگی خودتان باشید و قهرمان زندگی‌تان را با تلاش و برنامه ریزی در مسیر علاقه مندی بیدار کنید، اگر خودتان باشید تمام آرزوهایتان را فتح خواهید کرد. کاری که من با خودم کردم و بدون پارتی و حمایت از ارگانی به مسیرهایی از موفقیت رسیدم.
این اسطوره تاکید کرد: چرا هر یک از ما در برابر مشکلات فردی یا اجتماعی، خودمان را مسئول نمی‌دانیم، بیاییم یک بار به خودمان بگوییم اگر فلان مشکل برای جامعه پیش آمده است تو مسئولی و باید در جهت کاهش یا رفع آن چاره ای بیاندیشی یا فلان مشکل فردی از ضعف شخصیت توست و برای جبران آن تلاش کن. متاسفانه در خیلی از جاها به دیگران انگشت اشاره می‌بریم اما من به تو می‌گویم تو باید خودت را خودت نجات دهی.
وی در پایان گفت: چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید را منوط به نوشته کتاب نبیند و به طور عملی این عبارت را در زندگی تان جاری کنید پس  لطفا جور دیگر به زندگی نگاه کنید یک نگاه اسطوره ای.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۲°