ايران بسيار فعال در حوزه حقوق بشر است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:13 - سه‌شنبه 20 آذر 1397
رئیس جمهور سومالی با درخواست استیضاح نمایندگان پارلمان این کشور مواجه شد
کد خبر: ۵۷۳۹۲۹
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱
سي و هفتمين اجلاس سالانه حقوق بشر با حضور هيئت عاليرتبه جمهوري اسلامي ايران در مقر اروپايي سازمات ملل در ژنو وارد مرحله تازه اي از فعاليت خود شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدجواد لاريجاني دبير ستاد حقوق بشر كشورمان كه در راس هيئتي از مقامات اجرايي و قضايي، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و كارشناسان حقوقي و قضايي به پايتخت اروپايي سازمان ملل آمده است ظهر امروز به وقت محلي در سي و هفتمين اجلاس سالانه حقوق بشر سخنراني مي كند.
 
دبير ستاد حقوق بشر ايران آنطور كه پيش از عزيمت به ژنو به خبرنگاران گفته  قرار است در اجلاس امسال حقوق بشر، ضمن محكوم كردن رفتارهاي دوگانه غرب به ويژه امريكا در مواجهه با مقوله حقوق بشر، برنامه هاي جمهوري اسلامي ايران براي اصلاحات در حوزه ساختار حقوق بشر سازمان ملل را نيز ارائه دهد.
 
آقاي لاريجاني با بيان اينكه مسئله حقوق بشر يك مسئله مربوط به همه انسان‌ها است و نه مختص امريكا و اروپا گفت : به نظر ما آمريكا و اروپا صلاحيت صحبت در امور حقوق بشر را بخاطر جناياتي كه مرتكب شده‌اند، ندارند و لذا ما بايد يك حضور فعالي در بازسازي مفهومي و ساختاري حقوق بشر داشته باشيم.
 
وي با ابراز تاسف از اينكه اسناد نسل اولي حقوق بشر در غياب تفكر اسلامي شكل گرفته است، افزوده: اسناد نسل دومي آن هم با سيطره‌اي كه كشور‌هاي غربي و مكانيزم‌هايي بين المللي كه دارند شكل گرفته است و امروز دوره اسناد سوم است و ديگر اين غيبت قابل قبول نيست.
 
دبير ستاد حقوق بشر كشورمان افزوده: اينها اصلاحات مهمي است كه بايد در ساختارهاي حقوق بشر و در مفاهيم پايه صورت گيرد و جمهوري اسلامي ايران يك كشور بسيار فعال در حوزه حقوق بشر است و تلاش مي كند با همكاري و همفكري وسيع ساير كشورها چالش هاي پيش روي حقوق بشر در جهان را از سر راه بردارد.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۲°