قدم به قدم با استیضاح وزیر راه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:11 - دوشنبه 05 فروردين 1398
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنای آمریکا انتشار گزارش کامل مولر را درباره همکاری ستاد تبلیغاتی ترامپ با روسیه خواستار شدند
کد خبر: ۵۷۴۴۱۴
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
مجلس شورای اسلامی تقاضای استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی که سه شنبه هفته گذشته در خانه ملت اعلام وصول شد را بررسی می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در جلسه استیضاح آخوندی اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست و شماری از معاونان پارلمانی وزارتخانه ها شرکت دارند.
قرار است علیرضا بیگی نماینده تبریز ، نادر قاضی پور نماینده ارومیه ، احد آزادیخواه نماینده ملایر ، احمد مرادی
نماینده سنندج، محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان ، داریوش اسماعیلی نماینده سرمستان، احمد امیرآبادی نماینده قم و محمد علی وکیلی نماینده تهران به عنوان موافقان استیضاح وزیر راه و شهرسازی سخنرانی کنند.
طبق مواد 112 و 223 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی مدت زمان رسیدگی به استیضاح برای هر وزیر پنج ساعت است، برای هر استیضاح، ابتدا موافقان استیضاح دو ساعت فرصت دارند که به تشریح دیدگاه های خود نسبت به استیضاح وزیران بپردازند، محدودیت برای تعداد افراد وجود ندارد.
همچنین طبق آیین نامه داخلی مجلس وزیر راه و شهرسازی و رییس جمهوری حداقل سه ساعت فرصت دارد از عملکرد این وزارتخانه دفاع کند، وی می توانند یک ساعت از وقت خود را حداکثر در اختیار دو نماینده موافق قرار دهد.
 
استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با 24 امضا در جلسه علنی سه شنبه گذشته مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

وزارت راه آتش به خرمن اعتماد مردم انداخته است

علیرضا بیگی نماینده تبریز در جلسه علنی نوبت عصر امروز سه شنبه مجلس نخستین سخنران موافق استیضاح وزیر راه و شهرسازی بود.
بیگی در موافقت با این استیضاح گفت: عدم توانایی در مواجه با بحران های موجود در سیستم حمل و نقل کشور، عدم پاسخگویی مناسب به مردم، عدم نظارت بر سیستم ناوگان هوایی و ریلی از مهمترین دلایل اسیضاح وزیر ر اه و شهرسازی است.
وی افزود: ما هنوز وزیر راه و شهرسازی را مقصر حادثه قطار مشهد – سمنان می دانیم، در آن حادثه 50 نفر جان خود را از دست دادند ولی در آن قطار حتی یک چکش هم نبود که مردم بتوانند جان خود را نجات دهند.
نماینده مردم تبریز در ادامه به برخی از حوادث دیگر اشاره کرد و گفت: ما از بعد از حادثه قطار شاهد حوادثی مانند زلزله، بارش های فراوان و سانحه هواپیما بودیم. در این زمینه مردم حس می کنند اقدامات لازم صورت نگرفته است.
بیگی ادامه داد: در حوزه مسکن ما هنوز طرح جامع مسکن نداریم و بافت های فرسوده ما نیز احیا نشده است.
وی گفت: وزیر راه از مسکن اجتماعی سخن می گوید ولی هنوز یک مسکن اجتماعی هم ایجاد نشده است. وضعیت بافت های فرسوده ما بسیار بلاتکلیف است و مشخص نیست که به کجا خواهد رفت.
بیگی خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: شما با زد و بند وزیر شده اید، چرا مردم باید تاوان ناکارآمدی شما را بدهند. 
 
 
بدترین عملکرد در 15 سال گذشته در بخش مسکن
قاضی پو نماینده موافق استیضاح گفت: خوی اشرافیگری باعث شده وزیر راه تولید خارجی را به داخلی ترجیح دهد
وی با بیان اینکه در حکومت علوی همواره حق با مردم است، ادامه داد: در حکومت علوی همواره شدیدترین برخوردها با اشرافی گری می شود، اما خود آقای آخوندی با اغنیا و ثروتمندان حشر و نشر دارد، آقای آخوندی بحث ما شرکت‌های بی‌شمارپیمانکاری‌های شما و خانواده‌تان نیست؛ بحث ما بر سر حلال و حرام است 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه اگرروزیدولت ما به کاخ‌نشینی عادت کند و آن روزی که مجلسیان ما خویِ کاخ‌نشینی پیدا کنند، باید فاتحه ملت را خواند، افزود:آقای آخوندیمسئولیت حوادثی مانند قطار و هواپیما بر عهده کیست؟ چه کسی بایدبه وضعیت نابسامان مسکنمهر رسیدگی کند؟

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه اگر آقای آخوندی هنر داشت، در پنج سال اخیر مسکن مهر را تمام می‌کرد، اظهار داشت: نه تنها پروژه مسکن مهر به اتمام نرسید بلکه بخش قابل توجه ای از سرمایه کشور از بین رفت.

قاضی پور خاطرنشان کرد: در این پنج سال حتی یک آجر بر روی آجر کارگران و محرومان گذاشته نشده و حتی سال 95 بدترین آمار تولید مسکن را در 15 سال اخیر داشته است
 
 

 آقای آخوندی چرا 3بار استیضاح شدید؟

حجت‌الاسلام احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در موافقت با استیضاح وزیر راه، مسکن و شهرسازی گفت:‌ آقای آخوندی! این سومین بار است که جنابعالی به مرحله استیضاح می‌رسید، لازم است کمی تأمل کنید که چه اشکالی در کار است که علی‌رغم همه زحماتی که می‌کشید، سه مرتبه نمایندگان مجلس برای استیضاح شما اقدام کرده‌اند.

وی افزود: گاهی شنیده می‌شود خود شما علاقه‌ای به ادامه کار ندارید، چرا باید در وزارتخانه‌ای وزیرش علاقه به ادامه فعالیت نداشته باشد و باز هم در آنجا حضور داشته باشد.

آزادیخواه تصریح کرد:‌ امروز شما 12 میلیارد تومان به پیمانکاران بدهی دارید، از طرفی بودجه شما 5 هزار و 200 میلیارد تومان است، این خلأهایی که در بودجه دارید را چگونه می‌خواهید پر کنید؟

این نماینده مجلس تصریح کرد: آقای آخوندی! در رابطه با مسکن مهر، مردم چقدر باید منتظر بمانند برای اقدامی که سالهاست قرار است انجام شود و سالهاست که مردم چشم دوخته‌اند تا فرجی شود و هیچ اتفاقی رخ نداده است. مسکن مهر به عنوان یک پدیده بی‌نظیر برای خانه‌دار شدن مردم مظلوم، کم‌درآمد و حاشیه‌نشینانشهری ایجاد شد، ولی شما آن را نیمه‌کاره رها کردید، گفتید می‌خواهید به کیفیت در مسکن مهر توجه کنید، اما کجاست آن کیفیت؟ بررسی که قرار بود در این رابطه انجام شود چه شد؟ آقای وزیر! چشم مردم خشک شد به تدبیر و بررسی شما و همکارانتان.

حجت‌الاسلام آزادیخواه اظهار داشت: آقای وزیر! گفتید با کسی غرض شخصی ندارید و طرح‌های دولت قبل را به پایان می‌رسانید ولینرساندید، چرا باید ناموس ساکنان مسکن مهر هر روز مسیر طولانی در سرما و گرما را طی کنند تا فرزند خود را به مدرسه برسانند؟ شما گفتید مسکن مهر باید از امکاناتی مثل مدرسه و بیمارستان برخوردار شوند، آیا این کار را کردید؟

وی گفت: آقای آخوندی! شما گفتید بایستی صندوقی برای خانه‌دار شدن مردم راه‌اندازی شود و ما تسهیلات می‌دهیم، کجاست این تسهیلاتی که شما وعده‌اش را دادید؟ آقای آخوندی! شما گفتید مسکن اجتماعی را جایگزین مسکن مهر می‌کنید، ولی بگویید این طرح در کدام شهر انجام شده است؟

آزادیخواه در ادامه به سقوط هواپیمای یاسوج اشاره کرد و گفت: در این حادثه تعدادی از هم‌وطنانما جان سپردند، همه مردم عزادار شدند، از طرفی سالیانه بسیاری از مردم در جاده‌ها جان خود را از دست می‌دهند، از 200 هواپیمایی که وعده‌اش را داده بودید فقط 7 فروند به دست ما رسید، بگوئید مابقی آن چه شد؟

وی اضافه کرد: مراجع قانونی و رسمی می‌گویند حدود 16 هزار نفر سالیانه در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند، شما بگوئید تقصیر شما در این رابطه چند درصد است؟

این نماینده مجلس به بارش‌های اخیر در کشور هم اشاره کرد و گفت: به خاطر بی‌ تدبیری‌هایی که صورت گرفت، مردم ساعت‌ها در جاده‌های کشور گیر کردند و با مشکلات فراوانی روبه‌رو شدند، می‌گویند شاید توان رفع مشکلات را نداشتید، ولی من شائبه عمد را هم دور از انصاف نمی‌دانم.

وی گفت: شما برای افرادی حکم دادید که در بیش از 5 شرکت حضور داشتند، شما بازنشسته‌ها را به کار گرفتید که این خلاف قانون است. آقای وزیر! یکبار برای مردم توضیح دهید که چرا چنین مشکلاتی ایجاد شده است
 
 

آقای آخوندی کدام یک از مشکلات مردم را حل کردید؟

احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس درمجلس شورای اسلامی در جلسه استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به عنوان موافق استیضاح وزیر گفت: قبل از اینکه من در مورد لزوم استیضاح آقای آخوندی مطلبی عرض کنم سوگندی که در آغاز کار به مجلس شورای اسلامی خورده‌ایم را یادآور می‌شوم. ما طبق اصل 67 قانون اساسی باید پاسدار حریم انقلاب و دستاوردهای مردم باشیم. امانتدار مردم بوده و به استقلال و اعتلای کشور و همچنین خدمت به مردم پایبند باشیم.

وی ادامه داد: جناب آقای وزیر عاملی که سبب شد من به استیضاح شما رای بدهم همین سوگند بود. نمایندگان آگاه هستند که طبق این سوگند باید حافظ منافع مردم باشیم. متاسفانه برخی افراد در جلسه رای اعتماد وعده‌ها و برنامه‌هایی ارائه می‌کنند که به آن عمل نمی‌کنند. یکی از آنها آقای آخوندی است.

مرادی گفت: آقای آخوندی شما در طول سابقه وزارت خود چند بار با نمایندگان مردم برای حل مشکلات جلسه گذاشتید. کدام یک از مشکلات مردم را حل کردید.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس ادامه داد: وزیر باید فردی فداکار باشد اما آقای آخوندی به جای آنکه خود را فدای ملت کند مردم را فدای رسیدن به اهداف خود می‌کند. هر سال 16هزار الی 17 هزار کشته جاده‌ای داریم چه کسی باید پاسخ دهد؟ مسئول مستقیم آن شخصی غیر از وزیر راه است؟

وی تصریح کرد: در سانحه هوایی اخیر هم خانواده‌های زیادی داغدار شدند در دریا هم که به ظاهر ایمن‌تر است سانحه داشتیم و چند تن از هموطنان خود را از دست دادیم. سوانح ریلی هم بی‌نصیب از حوادث نبوده است. همه این مسائل از عدم توانایی آقای آخوندی در کنترل سیستم تحت امر خود سخن می‌گوید.

مرادی گفت: با همه این مشکلات فراوان بهتر است نمایندگان این موضوع را جدی بگیرند زیرا در برابر خدای متعال و همه مردم عزیز ایران مسئولیم
 
 
چرا به جان مهندسین افتادید؟ 

محمد قسیم عثمانی نماینده مردم بوکان در مجلس در صحن علنی مجلس و به عنوان موافق استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی خطاب به وی اظهار داشت: بفرمایید در حوزه مسکن چه کار خاصی انجام شده است مسکن مهر علی‌رغم همه مشکلات اجرایی و کیفی حداقل باعث شد که طیف قابل توجهی از مردم که هرگز به مسکن دست پیدا نمی‌کردند صاحب مسکن و خانه شوند.

وی افزود: ولی دولت تدبیر که قرار بود مسکن اجتماعی را جایگزین نماید بعد از 5 سال غیر از سکوت در حوزه مسکن اجتماعی چه اتفاق و اقدام مهمی انجام داده است.

عثمانی خطاب به آخوندی تصریح کرد: شما متصدی مسکن کشور هستید و رکود حاکم بر بازار مسکن گردش مالی کشور را با مشکل مواجه کرده است و مشکل مؤسسات مالی و اعتباری نیز که به ناحق امروز دامن دولت را گرفته است حاصل رکود همین بخش است که به دنبال رکود مسکن بیش از 500 شغل دیگر به خواب رکود فرو رفته‌اند.

نماینده مردم بوکان در مجلس خطاب به وزیر راه، مسکن و شهرسازی با بیان اینکه طرح‌های جامع شهری با مشکلات جدی مواجه است، خاطرنشان کرد: متأسفانه زمین‌های بایری که هنوز ساخته نشده‌اند براساس رانت‌ و لابی‌گری به محدوده شهرها اضافه می‌شوند اما لکه‌های جمعیتی که دهها سال است ساخته شده‌اند چون مدافع، لابی‌گر و زمین خالی و مالک بزرگی ندارند جز مستضعفین و کسانی که دسترسی ندارند آنها را به محدوده اضافه نکرده‌اند و این عین ناعدالتی است و قرار است شما در این حوزه ایجاد عدالت کنید.

وی افزود: چرا به جان مهندسین افتاده‌اید اگر کارفرما خود ناظر خود را انتخاب کند چیزی از نظارت باقی می‌ماند؟ کارفرما ناظری را انتخاب می‌کند که سخت نگیرد و اصول را رعایت نکند و این دستور جنابعالی باعث می‌شود نظارت که جدی‌ترین مشکل ما در ساخت مسکن است آسیب جدی ببیند.

عثمانی ادامه داد: ما سازمان مردم‌نهاد نظام مهندسی داریم که هیچ بار مالی برای دولت ندارد ولی چرا با بخشنامه‌های مکرر باعث می‌شوید که نظام مهندسی کشور لطمه بخورد.

نماینده مردم بوکان در مجلس خطاب به آخوندی تصریح کرد: شما دستور دادید که کارکنان شهرداری اجازه نقشه نداشته باشند و ما این را تحسین می‌کنیم ولی شورای روستایی که هیچ درآمدی ندارد چون مهندس است نمی‌تواند داخل شهر نقشه بکشد و سؤال اینکه این کجایش درست است. شورایی که اساسناً دسترسی به شهر ندارد و در عمران شهری جایگاهی ندارد و حق شورایی و حق جلسه هم به او نمی‌دهند دارید تنها محل درآمدش را هم می‌بندید و این خلاف منش تدبیر دولت است.

وی گفت: امیدواریم در آینده بشنویم که این بخشنامه‌های جنابعالی مورد اصلاح و تجدیدنظر قرار می‌گیرد.

این نماینده موافق استیضاح وزیر راه خطاب به وی تصریح کرد: عدم رعایت عدالت در طرح‌های هادی روستایی یکی از مشکلات است شهرستانی که اهل چانه‌زنی بیشتر باشد و نماینده‌ای که از شما بیشتر سؤال کند بیشتر طرح هادی به او تخصیص می‌دهید و بیشتر برایش طرح هادی طراحی می‌کنید و روستاهای بیشتری را برایش پوشش می‌دهید ولی نمایندگانی که با شما همراهند و احساس می‌کنند سؤالات مکرر از دولت وقت دولت را می‌گیرد مورد کم توجهی و بی‌مهری قرار می‌گیرند.

عثمانی با بیان اینکه به موجب قانون باید محدوده طرح‌های هادی روستایی هر 10 سال یک بار بازنگری شوند، گفت: متأسفانه بنیاد مسکن جلوی این کار را گرفته و به مردم می‌گوید اگر می‌خواهید طرح‌تان بازنگری شود از مردم پول بگیرید و با پول مردم طرح هادی را بازنگری کنید. آیا به نظر شما این کار صحیح است؟

وی در پایان خطاب به اسحاق جهانگیری خاطرنشان کرد: امروز کشور نیاز به تحرک دارد و باید موتور محرکه دولت به کار بیافتد و شرایطی که اکنون وجود دارد با خواست مردمی که به روحانی و دولت تدبیر امید رأی داده‌اند فاصله دارد و این سطح از کار و تحرک هرگز در سطح انتظارات مردم نیست و این وزیران شما هستند که باید با تحرک‌بخشی در حوزه‌های عمرانی و اقتصادی باعث تحقق فضای بهتری شوند
 

آخوندی ناکارآمدی اش را فریاد زده است

عدل هاشمی‌پور نماینده مردم کهکیلویه و بویراحمد در موافقت با استیضاح آخوندی وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: تردید نداشته باشیم که ملت ایران امروز و فردا منتظر اقدام شجاعانه و صادقانه همه ما در خانه ملت است. ملتی که چند ماه گذشته در همین خانه ملت شاهد عملکرد و رأی اعتماد وزرا بود با بصیرت، با فرهنگ بالایی که دارد همه برخوردهای ما را زیر نظر دارد.

وی افزود: ملت طرح سوال ما از وزرا را به راحتی متوجه است و مردم متوجه شده‌اند که سئوال ما از وزیر خیلی کارایی ندارد. ملت به خوبی می‌داند که دولت مقتدر، کارآمد، انقلابی و دارای روحیه جهادی از مجلس کارآمد و با صلابت سرچشمه می‌گیرد.

هاشمی‌پور ادامه داد: سئوال من از همکارانم این است آیا موقع آن فرا نرسیده که برای رفع مشکلات اقتصادی، معیشتی و بیکاری جوانان یک تصمیم قاطع بگیریم که به مدت 3 الی 4 سال وزیر دولت بتواند با تدبیر و برنامه‌ریزی تمام تلاش خود را برای تحقق برنامه توسعه خود در خانه ملت ابلاغ کند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: آقای دکتر آخوندی بنده در مکتبی به نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بزرگ شده‌ام و برخورد غیر اخلاقی را محکوم می‌کنم و از خدا می‌خواهم صادق باشم ، الان خیلی روان‌تر و صریح تر از آنچه بنده بخواهم در اثبات عدم کارآمدی و بی‌انگیزگی جناب آقای دکتر آخوندی نسبت به جایگاه و مسئولیت بسیار خطیر راه و شهرسازی سخن بگویم خود آقای آخوندی با عملکرد نارس و نارسای خود این ناکارآمدی و بی‌علاقگی و بی‌انگیزگی را فریاد زده است.

هاشمی‌پور گفت: ما در دوره تصدی او در این وزارت مهم که با جان و مال و حیثیت ملت و دولت ارتباط مستقیم دارد هم در دریا، هم آسمان و هم جاده و روی زمین و زیر زمین حادثه و سانحه و فاجعه‌های بزرگ داشتیم و او کوچکترین احساس مسئولیتی نداشت و مسئولیتی به گردن نگرفت حتی حاضر به یک عذرخواهی خشک و خالی هم نشد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: آقای دکتر؛ دیگر باید کجا اتفاقی بیفتد که ثابت شود شما برای این مسئولیت توانمندی، علاقه و احساس مسئولیت ندارید؟ آقای آخوندی ملت ایران قائله گنبد، کردستان، خوزستان و جنگ 8 ساله را پایان دادند اما تحمل بی‌عدالتی، ناکارآمدی و ملاحظه‌کاری‌های مدیران را ندارند.

وی تصریح کرد: در همه جای دنیا وقتی چنین اتفاقات و خطاهایی رخ می‌دهد بالاترین مقام دستگاه عذرخواهی می‌کند و یا استعفا می‌دهد. زیبنده بود آقای آخوندی این اقدام خداپسندانه را انجام می‌داد. نمایندگان محترم اگر ما از ازارهای قانونی و نظارتی خود استفاده نکنیم نمی‌توان امیدی به حل مشکلات داشت.

هاشمی‌پور ادامه داد: در کشور ما مرسوم است که پس از بروز حادثه رده‌های پایین مقصر شناخته می‌شوند و مسئولان ارشد در حوزه اجرایی در حاشیه امن قرار می‌گیرند. باید فرهنگ صداقت نهادینه شود تا هرکس لیاقت دارد سکان را به دست بگیرد و هرکس ناکارآمد بود خودش کناره‌گیری کند.

وی خطاب به آخوندی گفت: جواب جنابعالی پیرامون حوادث اخیر کشور چیست؟ به ویژه مسافران سقوط هواپیمای مسافربری فکر می‌کنند جنابعالی باید یک پیمانکار را جذب کنید تا کوه دنا را به طور کامل با بولدوزر صاف کند تا ما بتوانیم در آنجا صاحب هواپیما شویم. طوری شده که الان کوه دنا مقصر معرفی می‌شود. یک لحظه فکر کنید که با گونی دست و پا و سر منتقل می‌کنند، آقای آخوندی چه کسی پاسخگو است؟

وی افزود: آقای ربیعی که رأی آورد و رفت به امید خدا، جنابعالی هم که رأی می‌آورید و می‌روید به امید خدا، پس تکلیف ما چیست؟ در حادثه هواپیمای آسمان کسی مقصر شده که از دنیا رفته، در خرم‌آباد که هواپیما سقوط کرد هم همینطور بود، در حوادث دریا و ریلی چه کسی مقصر شد؟ آیا با کسی برخورد کردید؟

هاشمی‌پور در پایان به مشکلات جاده‌ای حوزه انتخابیه‌اش اشاره کرد و از تأخیر در پروازها و وضعیت پیمانکاران ورشکسته انتقاد کرد
 
 
آخوندی :من که استعفا داده بودم!

وزیر راه و شهرسازی در جلسه استیضاح خود گفت: پوزش خواستن از مردم برای مسئولان کشور افتخار است و نقطه ضعف نیست

وی افزود: برای فرودگاه یاسوج بیش از 300 میلیارد ریال هزینه کرده بودیم و می خواستم در ایام دهه مبارک فجر برای افتتاح آن برویم که این اتفاق ها رخ داد.
وی افزود: بنده نمی خواهم توجیه یا فرافکنی کنم، زیرا مسئول صادق باید اشتباه خود را بپذیرد و در برابر مردم پاسخگو باشد.
آخوندی گفت: بی گمان کار هیچ دستگاه اجرایی بی کاستی نیست و همواره قابل نقد و ارتقا و بهبود است.

وی افزود: حوادث اخیر و نحوه طرح آنها، نگرانی‌هایی ایجاد کرد چراکه عزیزتر از جان مردم و رفاه و آسایششان چیزی نیست. مسئول صادق باید مسئولیت بپذیرد لذا قبل از هر چیزی به عنوان یک مسئول از رنج و زحمت پیش آمده پوزش می‌خواهم کار هیچ دستگاهی بدون کاستی نیست و پوزش از مردم افتخار است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حمل و نقل یک سیستم باز است و میلیونها نفر در آن ایفای نقش می‌کنند و از میلیونها نفر که پشت خودرو می‌نشینند درگیر بحث ایمنیهستند، گفت: وقتی از یک سانحه حرف می‌زنیم از مجموعه عوامل حرف می‌زنیم و وظیفه ما این است فرآیندی نگاه کنیم و اطلاعات را در اختیار مردم قرار دهیم.

آخوندی با اشاره به حادثه بارش برف در ماه گذشته تصریح کرد: در حوزه تهران 32 سانتی‌متر برف داشتیم و دمای منفی 8، فرودگاه امام 70 سانت برف داشتیم با دمای منفی 12 و در کرج 33 سانت برف با دمای منفی 13 داشتیم آیا می‌شود جاده‌ها و فرودگاه‌ها را عملیاتی نگاه داشت؟ در دو ماه گذشته اگر آمار کشورها را بییند 25 حادثه داشتیم و در تمام کشورهای آمریکا و اروپایی با برفی کمتر از این که در ایران آمد لغو پرواز داشتیم البته از طریق آموزش و سرمایه‌گذاری بهتر می‌توان کار کرد.

وی با بیان اینکه طول راه‌های منتهی به تهران 900 کیلومتر است گفت: ما 42 دستگاه نمک‌پاش در تهران داریم آیا با این مقدار امکانات می‌توان عملکرد صددرصدی داشت مرتب در کشور بزرگراه، راه فرعی و اصلی افتتاح می‌شود و طبق استاندار جهانی باید سالی 10 هزار میلیارد تومان پول راهداری داد اما کل اعتبار ما 2 هزار میلیارد است که امکان تخصیص منابع وجود ندارد. ما با همین شرایط در حال کار هستیم و شرمنده روی همکاران خود می‌باشیم. 8 هزار نفر از کارگران راه 3 ماه حقوق نگرفته‌اند و کارگران نگهداری ریل نیز 6 ماه حقوق نگرفته‌اند. ما ساعت 12 شب که راه تهران - قم را بستیم 60 کلومتر راه ایجاد شد و 80 هزار خودرو می‌خواستند از تهران خارج شوند اداره این مسائل بسیار دشوار است و باید همه تلاش کنیم خواهش می‌کنم به فداکاری، صداقت و تلاش این همه راهدار اطمینان داشته باشیم.

وی افزود: ستاد رسیدگی به سانحه کوچکترین اطلاعاتی را پنهان می‌کند و براساس آنچه بوده همه اطلاعات را به جزئیات در اختیار مردم قرار می‌دهند. این چه تصوری است که بخواهیم کسی را محکوم کنیم ما تمام اطلاعات را در اختیار همه قرار می‌دهیم و در جهت انتشار اطلاعات تعللی نمی‌کنیم.

آخوندی با بیان اینکه رابطه شرکتهای عملیاتی با سازمان هواپیمایی مثل رابطه پلیس است گفت: سازمان هواپیمایی وظیفه‌اش وضع مقررات است سازمان هواپیمایی کشوری هیچ نقصی در اینکه بخواهد انحرافی در گزارش داشته باشد ندارد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه همه شما می‌دانید به محض وقوع حادثه ستاد رسیدگی به سانحه را تشکیل دادم و وارد منطقه سانحه دیده شدم و بر فراز منطقه پرواز کردم گفت: به من می‌گویند چرا استعفا ندادی من بعد از وقوع حادثه قطار مشهد - تبریز فردا صبحش استعفا دادم و خواستم حادثه رسیدگی شود چون عملیات در حوزه راه‌آهن بود اما در حادثه اخیر عملیات در حیطه ما نبود و اگر استعفا می‌کردم عین بی‌صداقتی بود اگر این عملایت در حیطه وظیفه من بود استعفا می‌کردم. وقتی موضوعی در حیطه مسئولیت من نیست استعفاعم به جامعه علامت غلط می‌دهد و این کار کار دستی نبود.

 وزیر مقصر نیست
علوی، مخالف استیضاح وزیر راه گفت: قبول کنید که تجهیزات ما فرسوده و قدیمی است و بخش زیادی از حوادثی که رخ می دهد، بر عهده وزیر نیست
این نماینده اقدامات عباس آخودی در وزارت راه و شهرسازی را بسیار خوبی ارزیابی کرد و گفت:این وزارتخانه امسال 165 هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشت که در سال آینده این رقم به 170 هزار میلیارد تومان می رسد
وی ادامه داد: بخش راه و شهرسازی علاوه بر این که نقش تاثیرگذاری در زندگی مردم دارد، در بعد اقتصاد مقاومتی نیز اثرگذار است.
مخالف استیضاح وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: آخوندی در سال های اخیر اقدامات خوب و اساسی خصوصا در حوزه حمل و نقل انجام داده و رویه های نادرست در این حوزه را سامان داده است.
علوی در ادامه این سوال را مطرح کرد که آیا واقعا می توان همه مشکلات را به وزیر راه و شهرسازی منتهی کرد؟
وی خاطرنشان کرد: مشکل اساسی این است که در دوره های قبل بسیاری را وزارتخانه ها را تجمیع کرده اند و تجمیع آن زمان که خطای استراتژیکی مجلس بود، مشکلات امروز را به همراه دارد. به همین دلیل است که امروز وقتی کشتی سانچی دچار سانحه می شود نمی دانیم متولی وزارت صنعت یا وزارت راه است.
نماینده مردم سنندج در مجلس اضافه کرد: قانون، رویه و دستورالعمل ها مشکل دارد نه افراد، ما نباید همه مشکلات را مستمسک به یک فرد کنیم.
علوی توضیح داد: وزارت راه و شهرسازی 55 هزار نیرو و 17 معاونت دارد که اداره آن کار ساده ای نیست.
وی یادآور شد: مشکل اساسی این است که ناوگان هوایی و ریلی کشور فرسوده است و ربطی به وزیر ندارد چرا همه موضوعات را به وزیر مرتبط می کنیم.
نماینده مردم سنندج با یادآوری کسری بودجه 165 هزار میلیارد تومان وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: این وزارتخانه برای سال آینده 170 هزار میلیارد تومان نیاز دارد، ولی تنها پنج هزار میلیاد تومان در اختیار آن قرار داده شده است، وقتی این رقم تامین نمی شود، معلوم است که مشکلات زیادی ایجاد می شود
 
 
حق آخوندی استیضاح نیست
 
حضرتی، مخالف استیضاح وزیر راه در دفاع از آخوندی گفت: وزیر هنور در بحران است، رفته در منطقه سردسیر و بین برف و باران، عوض اینکه به او روحیه بدهیم، استیضاحش می کنیم!
این نماینده در مجلس تصریح کرد: آقای آخوندی فضایی را باز کرد که ما امکان سرمایه گذاری داخلی و خارجی را داشته باشیم و در این بعد توانست بالاترین جذب سرمایه گذاری را داشته باشد.
حضرتی در ادامه خطاب به استیضاح کنندگان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بهتر است همان قدر که اخبار منفی را به مردم می دهید اقدامات مثبت را هم به ملت بگویید، تا آنها بدانند وزیر چه کرده است.

وی اظهار داشت: محورهای استیضاح نشان می دهد که این استیضاح کاملا با عجله تنظیم شده است؛ متاسفانه وقتی نقصی ایجاد می شود بلافاصله شروع به صحبت علیه وزیر می کنند، هنوز وزیر در حال طرح بحران مناطق سردسیر است که او را استیضاح می کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: یکی از ضعف ها این است که استیضاح کنندگان سه استیضاح را با هم مطرح کردند این باعث مشکل می شود. از سوی دیگر زمان مطرح شدن استیضاح نیز مناسب نیست حضرتی با بیان این که استیضاح وزیر راه و شهرسازی در این زمان مانند استیضاح وزیر آموزش و پرورش در اول مهرماه است، ادامه داد: نزدیک عید نوروز هستیم و بیشتر سفرهای هوایی و زمینی مردم در این ایام است، درست نیست که این استیضاح در این زمان رخ داد.
وی همچنین گفت: امروز نمی خواهم از شخص آخوندی دفاع کنم و بگویم نوه آیت الله امینی و فرزند آیت الله آخوندی و از تبار علم و دین و افتخارات بزرگ این کشور و فرزندان دلیر آذربایجان است. نمی خواهم از این زاویه دفاع کنم، می خواهم از ضرورت مدیریت پویا دفاع کنم که ضرورت حیاتی کشور است.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: آقای آخوندی به جای این که خود را محدود به بودجه عمرانی صفر اندر صفر فضایی را باز کرده است که از امکانات و فرصت های سرمایه گذاری خارجی و جذابیت هایی که می تواند در بخش خود برای جذب سرمایه گذاری اقدام کند استفاده کرده است.
وی با بیان این که ما بحران آب، محیط زیست و اشتغال را داریم، یادآور شد: مهم ترین بحران جذب و کمبود سرمایه گذاری است. کمبود سرمایه گذاری که از سال 42 در این کشور شروع شده است.
حضرتی ادامه داد: در بخش صنعت و راه بالاترین جذب سرمایه گذاری را چه در بخش سرمایه گذاری خارجی و چه داخلی انجام داده است. نکته مهمی است که توانسته بودجه عمرانی و آبادانی وزارت راه و شهرسازی را در باسازی و نوسازی ناوگان هوایی و ریلی اقدام جدید انجام دهد.
وی تصریح کرد: آیا ما بودجه عمرانی این وزارتخانه را افزایش دادیم، به کدامین گناه ایشان را آورده ایم و استیضاح می کنیم، به خاطر این که پرچمدار نوسازی ناوگان هوایی شده است و 100 و چند هواپیما برای خرید آن قرارداد بسته است.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: در این دنیای وحشتناک که همه شمشیر را برای دشمنی با ما از رو بسته اند، عربستانی که تمام امکان خود را برای دشمنی با ما بسیج کرده است آقای آخوندی توانست با این همه دشمنی های مختلف و از لابه لای تمام این پیچ و خم ها مسایل را به قرارداد تبدیل کرده است آیا باید این فرد را تنبیه یا تشویق کنیم.
حضرتی تصریح کرد: دنبال این نیستم که عدد و رقم بدهم ولی در بخش هوایی و زمینی ، آسفالت روستایی ، بنادر و کشتیرانی کارهای خوبی انجام شده است.
وی همچنین گفت: نمایندگان امروز درمورد مدیریت کشور که مدیریت نو آفرین و حرکت رو به جلو است تصمیم بگیریم. این نیاز واقعی و اساسی مملکت است. خواهش من از تمام همکاران بر این است که امروز پیام استیضاح و رای شما به این داستان پیام به مدیریت نوآفرین و مدیریتی است که می تواند نیازهای زمانه را درک کند

 
 
استعفا یا ناز کردن؟

داریوش اسماعیلی نماینده مردم خرامه و سروستان، با اشاره به دلایل استیضاح وزیر راه، گفت: اگر دقت کنیم آقای آخوندی وزیر جدیدی نبوده که در این 6 ماه کار کرده باشد بلکه نزدیک به 5 سال است که در کابینه حضور دارد، کم نیستند نمایندگانی که هنگام معرفی وزرا به مجلس مخالف حضور آقای آخوندی در کابینه بودند ولی با جلساتی که ایشان گذاشتند تعهد کردند که اشتباهات گذشته را تکرار نکند، بلکه آنها را اصلاح و جبران کند.

وی افزود: ولی زمانی که نمایندگان دیدند آقای وزیر پرشتاب‌تر اشتباهات گذشته را ادامه می‌دهد به این نتیجه رسیدند که هر چه زودتر فردی با انگیزه‌تر سکان وزارت راه در دست بگیرد، این به نفع دولت و ملت است.

نماینده مردم سروستان در مجلس با بیان اینکه رسم بر این است که زمانی که اتفاقی می‌افتد وزیر مربوطه یک عذرخواهی کند، گفت: آیا نباید التیامی بر زخم داغدیدگان گذاشته شود، آیا عذرخواهی صورت گرفت؟

اسماعیلی بیان اینکه طی 6 ماه گذشته آقای آخوندی به اجرای برنامه ششم توسعه پایبند نبوده اظهار داشت:: ظرف 6 ماه گذشته وزیر راه تلاشی برای تحقق اسناد بالا دستی از جمله قانون برنامه ششم توسعه نداشته است.

وی با بیان اینکه مسکن اجتماعی و گروهی برای اقشار آسیب پذیر و حمایت از تولیدکندگان تجهیزات حمل و نقل ریلی را باید انجام می‌دادید، اظهار داشت: در گزارش شما آمده است که این واگن‌ها خروار خروار وارد می‌شود، در حالی که باید از تولید داخلی حمایت شود.

نماینده سروستان با تاکید بر اینکه اعتبارات بخش مسکن و شهرسازی در لایحه بودجه 97 نسبت بودجه 96 به میزان 70 درصد و در زمینه حمل و نقل 52 درصد کاهش یافته است، گفت: در لایحه بودجه 97 نسبت به 96 اعتبارات هزینه حدود 24 و نیم درصد افزایش یافته و اعتبارات تملک دارایی حدود 32 و نیم درصد نسبت به سال 96 کاهش داشته است که این هم از نقاط ضعف وزیر راه و شهرسازی است.

اسماعیلی ادامه داد: کمرنگ دیده شدن اعتبارات بخش مسکن و شهری سازی، مدیریت شهری و حمل و نقل نمی تواند رافع مشکلات این وزارتخانه باشد که قطعا علت آن عدم توانایی و بی انگیزگی وزیر راه و شهرسازی است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس تاکید کرد: عدم تلاش برای انجام تعهدات وزارت راه و شهرسازی نیز از جمله اشکالات آخوندی است که این عدم اجرای تعهدات در حوزه داخلی و خارجی است و ایجاد پشیمانی به جای تشویق برای مشارکت بخش‌های مختلف در وزارت راه و شهرسازی را شاهد هستیم.


 
 
چرا همه مقصرند جز آخوندی؟
امیرآبادی، موافق استیضاح آخوندی گفت: درست نیست وقتی کشتی غرق می شود بگوییم ناخدا مقصراست، درتصادف قطار،راهبر مقصر است، در سقوط هواپیما، خلبان؛ ولی تقصیر وزیرنیست! 

امیرآبادی ادامه داد: همه باید برای مصالح ملی تصمیم بگیریم نه مسائل جناحی و گروهی

من فکر کردم با این فضای مجلس اصلا صحبت نکنم. امروز مجلس دارد استیضاح می‌شود و قبل از مطرح شدن استیضاح امروز سر آن را بریدند که جای تاسف دارد.

نماینده مردم قم با بیان اینکه اسناد زیادی از عملکرد آقای آخوندی دارم،‌گفت: دیروز آقای وزیر به من گفت شما که همشهری ما هستی چرا اینکار را دنبال می‌کنی که این از زرنگی آقای آخوندی است اما آقای آخوندی مسئله کشور و مصالح ملت مهمتر از مسئله قومیت است.

امیرآبادی تاکید کرد: آنچه در مجلس در حال اتفاق افتادن است به ضرر نمایندگان است.

وی افزود: درست نیست وقتی کشتی در دریا غرق می‌شود بگوییم ناخدا مقصر است وقتی قطار تصادف می‌کند بگوییم راهبر قطار مقصر است و وقتی هواپیما سقوط می‌کند بگوییم خلبان و یا کوه دنا مشکل داشته اصلا کوه دنا مقصر است نه وزیر.

وی گفت: البته آقایان استعفا هم که می‌دهند درجای بهتری به کار گرفته می‌شوند. مطلعیم آنهایی که در سانحه قطار استعفا دادند در مسئولیت‌های بالاتری به کار گرفت شدند.

نماینده مردم قم گفت:‌اسناد زیادی از عملکرد آقای وزیر داشتم ولی از وقتم استفاده نمی‌کنم چون گفتن این مطالب فایده‌ای ندارد چون پیامکی به نمایندگان داده شده که به آقای وزیر رای بدهید.

امیرآبادی با نمایش تصویر نامه‌ای تاکید کرد:‌اما برای اینکه ملت بداند چه اسنادی در دست داشتیم به یک مورد آن اشاره می‌کنم. این نامه گردش کار آقای جابر انصاری به آقای آخوندی است که به تاریخ 24 اسفند 94 و شماره دبیرخانه م/1136/820 است.

وی افزود: آقای جابر انصاری در این نامه می‌خواهد که موافقت کنید تعدادی آپارتمان به قضات شریف داده شود تا هوای شما را داشته باشند. این قضات اکثرا مسئولیت مبارزه با زمین‌خواری را دارند و من امروز با برخی از آنها تماس گرفتم و گفتم که آیا شما این آپارتمان‌ها را گرفته‌اید که آنها گفتند که قبل از عید 96 اینها را به ما پیشنهاد دادند و ما گفتیم شرافت قضات بالاتر از این آپارتمان‌هاست و نپذیرفتیم. آقای وزیر این چه کاری است؟

امیرآبادی خطاب به آخوندی تاکید کرد: شما نمی‌دانستید این گردش کار چیست و زیر آن نوشتید موافقت می‌شود؟ در این نامه آقای جابر انصاری خطاب به شما نوشته است «با سلام همانگونه ک مستحضریت یکی از ارکان مبارزه با مفاسد اقتصادی و تحقق تدابیر حضرتعالی جلب مشارکت دستگاه‌های مختلف و مراجع قانونی مرتبط بوده و نقش قوه قضائیه بالاخص دادسرای مبارزه با زمین‌خواری کارکنان دولت و دادگاه‌های رسیدگی کننده به این گونه پرونده‌ها در خور تقدیر است».

وی گفت:‌آقای وزیر معنای این نامه چیست؟ آیا قوه قضائیه درخواست آپارتمان داشته است؟ آقای آخوندی موقعی باید در سیستم شما گردش کار شود که سازمانی درخواست کند. قوه قضائیه درخواستی نداشته پس برای چه جابر انصاری چنین درخواستی کرده است؟

امیرآبادی در پایان خطاب به نمایندگان گفت: مطالب زیاد است اما این شما این آقای وزیر و این سوانح.

 
آخوندی: اگر کسی سند دارد به قوه قضائیه بدهد
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در دومین زمان برای دفاع از استیضاح خود در صحن علنی مجلس بیان داشت: وضعت نظارت اینگونه است یک نفر که مالک است به سازمان نظام مهندسی پول می‌دهد که سازمان نظام مهندسی یک مهندس را به عنوان ناظر برای مالک تهیه کند که به کجا گزارش کند به شهرداری. شما پول می‌دهید به جایی که آنجا یک مهندس انتخاب کند که آن به شهرداری گزارش دهد. از این فکر می‌کنید یک کار مهندسی درمی‌آید. این غیر از امضافروشی چیز دیگری از داخلش در نمی‌آید.

آخوندی بیان داشت: بعد از آنکه ساختمان یک ذره بزرگتر می‌شود یک لیست 30-40-50 و 60 نفره که یکبار هم ساختمان را ندیده‌اند به عنوان پیوست داده می‌شود. ما چه گفتیم ما عین قانون را گفتیم. چه کسی مسئول کنترل ساختمان است شهرداری‌ها، زیرا قانون می‌گوید آن کسی که باید ساختمان را نظارت کند و از آن بازرسی کند که طبق مقررات شهرداری باشد، شهرداری است. خوب شهرداری که بخواهد کنترل کند یا خودش کنترل می‌کند یا مهندس آن را کنترل می‌کند.

وی تصریح کرد: اگر قرار است شهرداری مهندس بازرس انتخاب کند چه دلیلی دارد که مالک پولش را بدهد و این سیستم آشفته امضافروشی که همه شما از آن دلخور هستید به وجود می‌آید. کی ما گفتیم که مالک خودش را ناظر انتخاب کند.مالک اگر بخواهد بر پیمانکار خودش نظارت کند می‌رود ناظر انتخاب می‌کند. آن کسی که از طرف شهرداری باید نظارت کند خود شهرداری انتخاب می‌کند نه مالک. اصلاً تمام داستان این بوده که شهرداری ناظر خودش را بپذیرد، مهندس ناظر خود و مالک نیز ناظر خود را بپذیرد. همه تلاشمان این است که این فضای گیج و منگ و فسادآوررا جمع کنیم.

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: من فکر می‌کنم اگر دوستان یک لحظه تأمل می‌کردند می‌توانستند دقت کنند که من نگفتم به هیچ وجهی ناظر از طرف شهرداری توسط مالک انتخاب شود. ما هیچ وقت چنین حرفی نزدیم.

وی در مورد مسائلی که مربوط به شوراهای روستا می‌شود نیز خاطرنشان کرد: ما گفته‌ایم این مسئله مربوط به شورایی می‌شود که حوزه انتخابیه خودش است. در قلمرو خودش نظارت می‌کند نگفته‌ایم در قلمرو دیگری نظارت کند. ما کی گفته‌ایم که یک مهندسی در شهرداری تهران نمی‌تواند در شهرداری بوکان نظارت کند.

آخوندی در مورد اظهارات اسماعیلی اعلام کرد: من نگفتم بودجه راهداری صرف، بلکه گفتم ماده 70، ولی مگر شما مطلع هستید که ما اقدام نکرده‌‌ایم ما همه ساله مطابق برنامه پنج ساله ششم مقطع سال 97 را جز به جز همه به سازمان برنامه بودجه پیشنهاد و هم پیگیری کرده‌ایم. لحظه به لحظه برای اعضا در کمیسیون تلفیق و برنامه بودجه و عمران و دولت را در همه مناطق پیگیری کردیم.اینطور نیست که ما رها کرده باشیم شما یک تبصره دارید و طبق ماده هفتاد، 10 درصد درآمد گازوئیل را برای راهداری گذاشتیم ما پیشنهاد کردم به شما بیایید مستقیماً آن را واریز کنید به حساب راه‌آهن، در هر صورت کمیسیون تلفیق آن را مصلحت ندانستند و موافقت نکرد بنابراین دلیلی ندارد فکر کنید ما پیگیری نکرده‌ایم.

وی افزود: میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری خارجی جذب شده اگر ما پیگیری نکردیم اینها چگونه اتفاق می‌افتاد آقای اسماعیلی من و شما که همکار دانشگاهی هستیم علمی و دانشگاهی باید صحبت کنیم. تمام موارد را پیگیری کردیم و هم من و هم شما می‌دانید که بودجه محدودیت دارد. علاوه بر تمام این محدودیت‌ها میزان عملکرد ما دهها برابر میزان بودجه است.

وزیر راه و شهرسازی خطاب به امیرآبادی تصریح کرد: آقای امیرآبادی عزیز من واقعاً از شما تعجب می‌کنم. شما چگونه پشت تریبون می‌آیید و قضات شریف ایران را متهم می‌کنید اصلاً کی گفته این حرف‌ را که شما زده‌اید شما دارید در این جلسه نیت‌خوانی می‌کنید. در آن گزارش آمده که قضات در مقابله با زمین‌خواری نقش اساسی دارند آیا این حرف بدی است. اینکه قضات تلاش می‌کنن روبه‌روی زمین‌خواران می‌ایستند و ما جزو معدود وزارتخانه‌هایی هستیم که مرتب شورای مبارزه با زمین‌خواری را با همین قضات شریف تشکیل می‌دهیم و هرجا کوچکترین موردی باشد گزارش می‌کنیم این در واقع کار بدی است. شما در واقع بابت کار انجام نشده یک جمله از گزارش چندین صفحه‌ای را می‌خوانید و ذهن مردم را مشوش می‌کنید تا حالا درباره این موضوعات دهها مورد در این جلسه گفته شده و آقای رئیس مجلس به کمیسیون اصل 90 ارجاع دادند و یک موردش تا به حال به نتیجه نرسیده است.

وی بیان داشت: خواهش می‌کنم آقای امیرآبادی اگر می‌خواهند یک نفر را از صحنه به در کنند عیب ندارد ولی دلیلی ندارد که ما از حیطه اخلاق پایمان را فراتر بگذاریم و خدای ناکرده قضات شریف، وزارتخانه و افراد را محکوم کنیم. خود شما می‌گویید که این گزارش که من نمی‌دانم چه چیزی است یک مورد هم عمل ندارد. خوب چیزی که یک مورد هم عمل ندارد طرحش در صحن علنی مجلس و میلیون‌ها نفر آدم که دارند آن را گوش می‌کنند چه حسنی دارد و چه چیزی را می‌خواهید با این ثابت کنید و من از آقای لاریجانی می‌خواهم آن را بدهید به کمیسیون اصل 90.

آخوندی گفت: خود شما آقای امیرآبادی می‌گویید یک مورد هم عمل نشده، آقای امیرآبادی این حرف‌ها چیست که می‌زنید.

وی در پاسخ به اینکه امیرآبادی به او گفت بروید و شکایت کنید، گفت: حتماً شکایت می‌کنم، حتماً قوه قضاییه هم نسبت به شما شکایت می‌کند مگر می‌شود در یک جلسه جمع قضات شریف را بهبود متهم کنید و یک نامه بیرون آورید و بخوانید مگر شما این نامه را سال 95 نمی‌دانستید چرا آن موقع نگفتید من واقعاً از این جهات متأسفم ما بعد از 40 سال از جمهوری هنوز هم که هنوز است وقتی می‌خواهیم با کسی مخالفت کنیم نه حرف مستند می‌زنیم و نه حرفی که در دادگاه تصویب شده می‌گوییم و هرجا که با کسی مخالفیم اعلام می‌کنیم که یک سندی داریم. اگر سند دارید بروید و به دادگاه بدهید و به قوه قضاییه و کمیسیون اصل 90 می‌دادید.

آخوندی اضافه کرد: دوستان عزیز من در هر صورت از جوانی عضو شورای مرکزی جهاد سازندگی بوده‌ام و جوانی‌ام را برای انقلاب، جمهوری اسلامی و ایران گذاشتم همچنان برای سرفراز جمهوری اسلامی ایران حاضرم در هر جبهه‌ای بجنگم. هیچ وقت من از این خدمت کردم به مردم خسته نمی‌شوم و از هیچ طعنه‌ای دلگیر نمی‌شوم و از هیچ سرزنشی دل‌آزرده نمی‌شوم و برای جمهوری اسلامی جانفشانی کرده‌ام و می‌کنم و این حرف‌ها که می‌گویند فلانی انگیزه ندارد باید گفت آدم سیاسی همیشه باید حرفش را بزند من در دولت، مجلس و رسانه حرفم را می‌زنم و از این مملکت حمایت و تلاش و اقدام می‌کنم.

وی بیان داشت: یک ریال، یک سنت نه راجع‌به من، نه راجع‌به خانواده‌ من هیچ کسی تا حالا نتوانسته چیزی در دادگاه ثابت کند و خواهش از شما این است که به حرف‌ها مستدل دقت کنید کمافی‌السابق اگر رأی دادید مردانه می‌جنگم و اگر رأی ندادید مصلحت نیست حتماً و آن چیزی است که شما برای مملکت تشخیص داده‌اید. ایرادی که من می‌گیرم این است که این فرد حاضر به مماشات نیست کسی نمی‌گوید که او برای مماشات رفته است به من هیچ کس ایراد نمی‌گیرد این فرد لابی می‌کند، کسی نمی‌گوید که دارد معامله می‌کند. در عمر در هیچ جایی و برای هیچ کسی معامله نکردم. 13 شرکت زیر نظر من است و بیش از 200 مدیرکل زیر نظر من کار می‌کنند اگر یک مدیرکل، یک مدیرعامل، یک عضو هیأت مدیره پیدا شد و گفت آخوندی برای یک پروژه حتی ابراز تمایل کرده، اگر شما پیدا کردید. اگر یک نکته‌ای را می‌خواهید بگویید باید مستند باشد در هر صورت من از اینکه وقت شما را گرفتم عذرخواهی می‌کنم و مصحلت جمهوری اسلامی مصحلت من هم است نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۶°