بررسی دستمزد کارگران در جلسه آتی هیات دولت

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:29 - چهارشنبه 05 ارديبهشت 1397
رئیس جمهور درنشست خبري با رسانه‌ها درآذربايجان شرقي: ۱۸ مصوب از ۲۳ مصوب سفر اول عملياتي شده است روحانی: ۳ هزار ميليارد تومان طرح در اين سفر افتتاح شد رئیس جمهور: بيش از ۶ هزار ميليارد تومان طرح هم عمليات اجرايي آن آغاز شد یا خواهد شد روحانی: اطمينان مي دهيم دریاچه ارومیه هيچ وقت خشک نشود روحانی(در مراسم افتتاح رسمی رویداد بین المللی تبریز ۲۰۱۸): اینکه بانک های دنیا و سرمایه گذاران را علیه ایران تهدید می کنید، خلاف عهد شما در برجام است روحانی: آنها که برای منطقه مصیبت آورده اند به ثروت منطقه طمع دارند با تحقیر به کشورهای عرب می گویند اگر پول ندهید ما از منطقه می رویم؛ بروید، با رفتن شما منطقه امن می شود روحانی: با فروش تسلیحات به عربستان و فرو ریختن بمب بر سر مردم یمن، امنیت به منطقه آورده اید؟ روحانی: گردشگری موجب فهم درست ملت‌ها از جهان و تاریخ گذشته خواهد بود رئیس جمهور: تامین هزینه نظامیان آمریکایی با پول های سعودی ها یعنی قبول جیره خواری و مزدوری ارتجاع ارتش آمریکا بدنبال دزدی اموال منطقه است روحانی: اُوفَک (دفتر کنترل دارایی خارجی آمریکا) هر روز با تحریک شما برای ما دردسر درست می کند طمع نفت و پول منطقه، عقل آمریکایی ها را ربوده است رئیس جمهور: شما (آمریکایی ها) عامل ناامنی در منطقه هستید بیهوده ملت ها را نترسانید که اگر برویم ناامنی می شود روحانی: اگر برجام برای آمریکا بد بود چرا رئیس جمهور قبلی شما نفهمید؟ شما که برج ساز و تاجر هستی فهمیدی؟ روحانی(خطاب به اروپایی ها): اروپا ترامپ را از جیب خودش راضی کند نه از جیب ملت ایران فقط تا جایی که منافع برجامی ما تضمین و تامین باشد در توافق هسته ای می مانیم رئیس جمهور: یک جمله از برجام کم یا به برجام اضافه نخواهد شد
کد خبر: ۵۷۶۴۰۷
تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۱
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای اعلام دستمزد کارگران ظرف یکی دو روز آینده نتیجه‌گیری و در جلسه یکشنبه هیات دولت مطرح شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  محمد شریعتمداری، وزیرصنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه تعیین دستمزد سال 97گفت: تاکنون 9 جلسه سه جانبه بین نمایندگان کارگران، شبکه کارفرمایی و دولت برگزار و تلاش شده آرای دو بخش کارفرمایی و کارگری به هم نزدیک شود.
او افزود: افزایش قیمت تمام شده تولید برای واحدهای تولیدی موضوع مهمی است و در صورتی که قیمت تمام شده به صورت غیرقابل قبولی رشد کند، بازار برای محصولات محدود می‌شود و به طور طبیعی امکان به کارگیری و اشتغال بیشتر و توسعه طرح‌های تولیدی محدودتر می‌شود که کارگران هم به این موضوع علاقه‌مند نیستند. از سوی دیگر کارفرمایان نیز علاقه‌مند نیستند که معیشت کارگران با مشکل مواجه شود.
شریعتمداری اضافه کرد: طبیعتاً علاقه مندی کارگران به کار و انگیزه‌شان برای تولید بهتر موجب می شود که نشان های تجاری معروف تر شوند و بتوانند در بازارهای خارجی و داخلی عرض اندام کنند. بنابر این طبیعی است که دو طرف با این انگیزه های مشترک به هم نزدیک خواهند شد اما هنوز به نتیجه قطعی برای تصمیم گیری نرسیده‌ایم.
او درباره زمان اعلام نتیجه نیز گفت: تا 29 اسفند ماه فرصت داریم اما فکر می کنم ظرف یکی دو روز آینده نتیجه گیری و در جلسه یکشنبه هیئت دولت مطرح شود و در صورت نهایی شدن نتیجه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام قطعی خواهد کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰°    ۲۳°