بروجردی: تلگرام تهدیدی امنیتی است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:02 - چهارشنبه 02 آبان 1397
بر اثر سقوط پله برقي در پايتخت ايتاليا حدود ۲۰ نفر زخمي شدند
کد خبر: ۵۷۹۵۹۳
تاریخ انتشار: يکشنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي گفت: بخشي از تهديدهاي امنيت كشور در تلگرام، رقم مي خورد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از خانه ملت، علاءالدين بروجردي با بيان اينكه  موضوع تلگرام، مبحثي گره خورده با امنيت كشور است و تنها مختص ايران نيست، اظهار داشت: وقتي كشور انگليس به عنوان كشور شاخص غربي در سطح نخست وزيري اعلام مي كند «تلگرام بستر توليد تروريست است» و كشورهايي چون چين و پاكستان، تلگرام را فيلتر مي كنند، نشان دهنده اين واقعيت مهم است كه تلگرام، عملا با طراحي هاي صورت گرفته و پيچيدگي هاي پشت پرده؛ تهديد امنيتي و اختصاصي براي جمهوري اسلامي است.
 
رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي، ادامه داد: به دليل تهديد امنيتي تلگرام، كشورها آن را فيلتر كردند و از شبكه ها و پيام رسان هاي داخلي و ملي خود استفاده مي كنند، ما هم به عنوان كشوري شاخص، طبيعتا بايد در اين جهت فعال باشيم.
 
نماينده مردم بروجرد در مجلس دهم با اشاره اينكه صاحب تلگرام روسي‌الاصل و يهودي زاده است،گفت: اين شخص كه به دليل امنيتي از روسيه خارج شده و تابعيت ديگري گرفته است، صحنه‌گردان اين ماجراست، نتانياهو، نخست وزير رژيم صهيونيستي، از «پاول دوروف» كه مالك و سرمايه گذار تلگرام است به عنوان سرمايه بزرگ براي اسرائيل ياد مي كند و شكرگزار اين سرمايه است.
 
وي ادامه داد: نتانياهو اعتقاد دارد كه پاول دوروف از برادر به او نزديك تر است و مي گويد: «او در همه مسائل مختلف با امنيت اسراييل از اينترنت، فضاي مجازي تا كمك به ارتش قهرمان و پليس شهري يك الگو در ميان يهوديان ساكن در اسرائيل است.»
 
بروجردي گفت: نخست وزير رژيم صهيونيستي، چندي پيش، شخصا به حضور او رسيده و در سميناري به عنوان قدرداني از اين سرمايه دار اسراييلي، گفته است: «بنده كمال قدرداني از زحمات شما كه از برادر به من و كشور اسرائيل نزديك تر و مهربان تر هستيد را دارم.»
 
وي با اشاره به صحبت هاي نتانياهو، اظهار داشت: با اين صحبت ها، ماهيت تلگرام مشخص است و ايران بيشترين كاربر تلگرام را دارد، بنابراين بايد به موضوع تلگرام با نگاه منافع ملي و امنيت ملي نگريست.

*كشورهاي مهم از پيام رسان هاي ملي استفاده مي كنند
بروجردي با تاكيد براينكه كشورهاي مهم و شاخص دنيا از پيام رسان هاي ملي استفاده مي كنند، گفت: حتي كشوري مانند كره جنوبي، شبكه ملي خود را تعريف كرده است و از آن استفاده مي كند، بنابراين ما حتما بايد به گونه اي عمل كنيم كه اجازه ندهيم دشمنان بتوانند از طريق تلگرام رخنه و مشكل آفريني كنند.
اين نماينده مجلس با بيان اينكه بخشي از تهديد هاي امنيت كشوردر تلگرام رقم مي خورد، تصريح كرد: مسئوليت فضاي مجازي با شوراي عالي فضاي مجازي است و در آنجا در واقع، تصميم گيري شده است، برخي تعابير ديگري از اين موضوع داشتند، در خصوص فضاي مجازي،  درنهايت، شوراي عالي امنيت يا شوراي عالي فضاي مجازي تصميم‌گيري مي‌كنند.

* عدم همكاري تلگرام براي فيلتر كردن شبكه هاي مشوق ضد امنيت
بروجردي تاكيد كرد: دراين مدت با وجود ارتباط دولت با مدير تلگرام در جهت فيلتر كانال هايي كه مشوق ضد امنيت بودند، مسئولان تلگرام با ايران همكاري نكردند، آنها به دنبال اين هستند كه براي افرادي كه براي مسائل مالي وارد اين شبكه مجازي مي شوند مشكل آفريني كنند.
وي با بيان اينكه بايد با هوشمندي دنبال حفظ منافع و امنيت ملي كشور باشيم، گفت: از فيلتر كردن تلگرام، از منظر حفظ امنيت ملي، دفاع مي‌كنم، ضمن اينكه بسيار مهم است كه مسئولان قضايي و امنيتي كشور، تشويق كننده پيام رسان داخلي و ملي باشد.

* اطلاعات رد و بدل شده در تلگرام در اختيار دشمنان قرار مي گيرد
نماينده مردم بروجرد در مجلس شوراي اسلامي افزود: اطلاعات رد و بدل شده در تلگرام در اختيار انگليس، آلمان و رژيم صهونيستي قرار مي گيرد، بنابراين بايد با ايجاد اعتماد مردم به شبكه هاي داخلي و اطلاع رساني به عنوان نظام شاخص و قدرتمند در منطقه، به‌گونه اي عمل كنيم تا پاسخگوي نياز مردم در خصوص شبكه هاي پيام رسان و جريان آزاد اطلاعات در چارچوب ضوابط قانوني باشيم.
رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه نبايد به دشمن اجازه سوءاستفاده از تلگرام داده نشود، اظهار داشت: در حوادث ضد امنيتي چندي پيش، چنين سوءاستفاده اي را شاهد بوديم، با اين حال معتقدم بايد به ملت در خصوص اين تصميم ملي اطلاع رساني شود و مردم در حفظ امنيت خود و تقويت ساختارهاي ملي كمك كنند تا بتوانيم ضمن تقويت ساختار داخلي در ارتباط با كانال هاي اطلاع رساني از سوء استفاده دشمن جلوگيري كنيم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۵°