جایگاه تولیدات داخلی در ورزش

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:07 - چهارشنبه 02 آبان 1397
رئيس مرکز آمار ايران: حداکثر ۵۰ درصد آمار مورد نياز ملي را تأمين مي کنيم پارسا : اکنون فقط مي توانيم آمار مربوط به رشد اقتصادي ، تورم و بيکاري را ارائه دهيم
کد خبر: ۵۸۲۳۹۵
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۰
کارشناسان و تولیدکنندگان لوازم ورزشی یکصدا بر حمایت واقعی از تولیدکنندگان داخلی لوازم ورزشی و مصرف کالاهای ورزشی ایرانی توسط باشگاه ها و تیم های باشگاهی و ملی تاکید کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیررضا واعظ آشتیانی کارشناس ورزش در برنامه نبض ورزشی با یادآوری لزوم حمایت بلند مدت از کالاهای ایرانی و تولیدات ورزشی در داخل کشور گفت: متاسفانه حمایت قاطع از تولید کننده ایرانی نمی شود، تولیدکنندگان ما با سود وام 25 درصدی، به روز نبودن تکنولوژی و ... نمی توانند با کالای خارجی رقابت کنند.
 
آشتیانی گفت: ما باید موانع تولید باکیفیت را از بین ببریم، باید تولیدکنندگان را به تکنولوژی روز مسلح کنیم تا بتواند تولیدی رقابتی و با کیفیت داشته باشد. 
 
این کارشناس ورزش گفت: در این زمینه مسئولیت اصلی متوجه وزارت صنعت است و بعد از آن وزارت ورزش، وزارت ورزش در همین ابتدا باید به باشگاه ها و تیم ها ابلاغ کند تا از گرم کن ایرانی استفاده کنند تا بازار تکانی بخورد.
 
صادق رئیسی کیا دیگر کارشناس ورزش حاضر در برنامه هم با اشاره به مسئولیت مستقیم و اصلی وزیر ورزش در حمایت از تولیدکنندگان لوازم ورزشی گفت: وزارت ورزش و صنعت با هم باید ورزشکاران و باشگاه هارا سوق دهند به سمت خرید و استفاده از اقلام ورزشی تولید داخل.
 
رئیسی کیا افزود: باید فعالیت های یکساله مان را برای دست یابی به هدف که همان شعار سال و حمایت از کالای ایرانی است ساماندهی کنیم.
 
این کارشناس گفت: مصرف تولیدات و کالاهی ورزشی ایرانی خوب است اما ظرفیت ورزش ما فراتر از این است و ما از طریق ورزش که دارای سرمایه بزرگ اجتماعی است می توانیم در جهت مصرف کالاهای ایرانی و تولیدات داخل استفاده کنیم.
 
 حصاری از تولیدکنندگان لوازم ورزشی هم در گفتگوی تلفنی با برنامه از حمایت نکردن وزارت ورزش از تولیدکنندگان داخلی گفت: من که 20 سال لباس تیم ملی این مملکت را تولید می کردم  80 کارگر داشتم یعنی 80 خانواده که الان رسیده به 2 کارگر و 2 خانواده.
 
حصاری با بیان این که سوالم از وزیر ورزش این است که جایگاه حمایتی از ما در وزارت ورزش کجاست افزود: هنوز 20 روز از اعلام رهبری نگذشته است آقایان رفتند دبی و با یک چینی برای تهیه لباس تیمشان قرار داد بستند.
 
 فولادگر نماینده مجلس شورای اسلامی هم در گفتگوی تلفنی با بیان این که 95 درصد از ملزومات ورزشی در داخل کشور قابل تولید است گفت: باشگاه های ورزشی باید از کالاها و تولیدات داخلی استفاده کنند.
 
فولادگر با بیان این که دولت و مجلس و حکومت وظیفه دارند موانع تولید و فروش کالای ایرانی را از بین ببرند افزود: برای استفاده از کالای ایرانی باید فرهنگسازی شود و تولیدکنندگان هم باید کالاهایشان را با کیفیت خوب و قیمت مناسب عرضه کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۵°