گفتگوی 18:30/ افتضاح بین المللی دیگر برای آمریکا/ ترامپ در سوریه شکست خورد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:23 - دوشنبه 05 فروردين 1398
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنای آمریکا انتشار گزارش کامل مولر را درباره همکاری ستاد تبلیغاتی ترامپ با روسیه خواستار شدند
کد خبر: ۵۸۲۸۹۱
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۰
تجاوز نظامی آمریکا و متحدان غربی آن به خاک سوریه برخلاف قواینن بین الملل و هماهنگی با مجلس سنای آمریکا صورت گرفت، اقدامی که مجامع بین المللی آن را محکوم کردند، به این ترتیب ترامپ در افتضاحی دیگر، جنگ آغاز نکرده را باخت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
هادی محمدی کارشناس مسائل بین المللی با حضور در استودیو 18:30 گفت: آمریکا و متحدین آن با گذشت چندین سال از جنگ نیابتی در سوریه، امروز به این نتیجه رسیده است که این سلسله اقدامات بی نتیجه بوده است.
 
 گفتگوی 18:30/ افتضاح بین الملیل دیگر برای آمریکا/ ترامپ در سوریه شکست خورد

او با اشاره به اهمیت سوریه در این شرایط حساس در منطقه گفت: امروز همه بازیگران منطقه ای می داند که امروز هر کشوری که در این برهه حساس بر سوریه حاکم شود می تواند بسیاری از معادلات آینده منطقه را تعیین کند لذا طبیعی است که قدرتهای بزرگ حضور ایران و روسیه را در سوریه تحمل نمی کند.

او افزود: غربی ها در طول سالهای گذشته بیش از 500 گروه تروریستی را رد سوریه فعال کردند تا با تشدید اقدامات تروریستی بر دامنه ناامنی های سوریه بیفزایند تا بلکن از این ره یافت بر سوریه حاکم شوند بنابراین برای نیل به این هدف از وضع قوانین مختلف در سطح بین الملل تا حتی دور زدن آن قوانین هیچ ابایی ندارند.

این کارشناس افزود: حتی اگر اتهام آمریکا، انگلیس و فرانسه علیه سوریه در خصوص بمباران شیمیایی هم درست باشد باز هم دلیل نمی شود تا آمریکا و متحدینش به خاک سوریه تجاوز نظامی کند بلکه این وظیفه سازمان های بین المللی است تا به این اتهامات رسیدگی قانونی کند.

محمدی خاطرنشان کرد: چپاول ثروت های عربی، چانی زنی های بیشتر در مجامع بین المللی ضد سوریه، کمک به حضور فعال تروریست ها در سوریه و ایجاد ناامنی های بیشتر در منطقه تنها بخشی از اهداف پشت پرده آمریکا و متحدانش در سوریه و منطقه است.

او یادآور شد: آمریکایی ها با طبل یک جنگ جهانی به منطقه آمده اند تا رعب و وحشتی بزرگ در منطقه راه بیندازند، این اقدام آمریکا یادآور اقدامات واشنگتن علیه پیونگ یانگ کره شمالی بود که خود نگرانی های بزرگی در شبه جزیره کره ایجاد کرد.

او گفت: امروز مشابه آنچه ضد کره شمالی روی داد را در سوریه شاهدیم، آمریکایی ها و غربی ها تلاش کردند تا با اتهام حمله شیمیایی در سوریه سلسله بمباران هایی را در سوریه به راه اندازند، اگرچه آنها هیاهوی شدیدی به راه انداختند اما در عمل فاقد توانمندی لازم برای مدیریت این فضای پرتنش هستند بنابراین در یک نتیجه گیری کلی این اقدامات آمریکا و غرب تنها لاف سیاسی است اما از سوی دیگر آنها از مشروعیت بین المللی هم برخوردار نیستند زیرا ترامپ بدون کسب اجازه از سنا این حملات را به راه انداخته که تبعات سنگینی را متوجه ترامپ و آمریکا در مجامع بین المللی می کند.

محمدی افزود: پوتین تلاش کرد تا با سلسله گفتگویی هایی با غرب جلوی تنش های بیشتر در سوریه را بگیرد ولی طرف غربی برخلاف توافقات صورت گرفته مرتکب بدعهدی شد که همین امر حق پاسخ متقابل به روسیه را می دهد.

گفتگوی 18:30/ افتضاح بین الملیل دیگر برای آمریکا/ ترامپ در سوریه شکست خورد

صباح زنگنه کارشناس مسائل بین المللی گفت: قوانین برای همه کشورهای صاحب حاکمیت و عضو سازمان ملل یکی است که براساس قواینین سازمان ملل، حاکمیت همه کشورهای عضو این سازمان باید در سازمان ملل مورد احترام قرار گیرد.

او افزود: اقدام آمریکا در تجاوز نظامی به خاک سوریه، نقض صریح قوانین بین المللی بوده است زیرا سوریه دولتی مستقل و عضو سازمان ملل است که مشمول جمیع قوانین سازمان ملل می شود لذا هر گونه اقدام نظامی علیه سوریه که بر خلاف مجوزهای بین المللی صورت بگیرد، بر خلالف منشور سازمان ملل و قوانین جاری آن بوده، قابل پیگیری است.

 

برچسب ها: ترامپ ، سوریه ، آمریکا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۶°