تیترامشب/ آمریکا خطری جدی برای جهان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:59 - دوشنبه 05 فروردين 1398
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنای آمریکا انتشار گزارش کامل مولر را درباره همکاری ستاد تبلیغاتی ترامپ با روسیه خواستار شدند
کد خبر: ۵۸۲۹۳۹
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۷
کارشناسان معتقدند که آمریکا با هدف کسب منافع مالی، به دنبال ایجاد رعب و وحشت در جهان است، به این ترتیب نه تنها برای جوامع بین المللی احترامی قائل نیست بلکه با این رویکرد خطری جدی برای جهان به حساب می آید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مهتدی کارشناس مسائل غرب آسیا با حضور در برنامه تیترامشب درباره جنجال آمریکا و متحدان غربیش علیه سوریه گفت: آمریکا بعد از هیاهوی بسیار و درست بعد از آنکه تلاش کرد تا با تهدیدهای پیاپی جهان را در رعب و وحشت بیندازد، سلسله حملاتی را به سوریه آغاز کرد که به گفته تروریست های مستقر در سوریه، این حملات بی اثر بوده است.

او در ادامه افزود: عملکرد آمریکا، فرانسه و انگلیس علیه سوریه ما را به یاد این ضرب المل عربی انداخت که فیلم موش زاییده است، به این معنا که آمریکا بعد از جنجال های بسیار در نهایت دست به اقدامی کودکانه زد که انتقاد جامعه بین المللی را در پی داشت.

تیرامشب/ آمریکا خطری جدی برای جهان

سیدهادی سیدافقهی کارشناس مسائل غرب آسیا دیگر مهمان برنامه گفت: هدف آمریکا و غرب این بود که سلاح شیمیایی موجود در سوریه را نابود کنند.

او افزود: این مثلث شوم در حقیقت با این ادعا پا میدان گذاشتند درحالی که تنها به دنبال تغییر معادلات سوریه به نفع تروریست های باقی مانده در این کشور بوده است.

او یادآور شد: تا کنون شورای امنیت 8 جلسه با موضوع سوریه برگزار کرده اما امروز پس از پیروزی ارتش سوریه در غوطه شرقی این رعب و وحشت در اردوگاه غرب افتاده زیرا آنها میلیارد ها دلار در سوریه هزینه کرده اند و امروز باید دست خالی سوریه را ترک کند که طبیعتا این موضوع برایشان بسیار سخت و گران است.

او تصریح کرد: ترامپ با این حملات تنها می خواست به متحدان سعودی خود بگوید که ما همچنان سر پیمانمان با آل سعود هستیم و از طریف دیگر این پیام را در خود داشت که این میزان هزینه ای که تاکنون عربستان برای جنگ افروزی آمریکا در سوریه پرداخته است نیز کم است و به این بهانه به دنبال گرفتن هزینه های مالی بیشتر از آل سعود است.

تیرامشب/ آمریکا خطری جدی برای جهان

رجب صفر اف کارشناس مسائل بین المللی دیگر مهمان برنامه گفت: جنگ روانی میان روسیه و آمریکا به بالاترین سطح خود رسیده است.

او افزود: ترامپ با لاف های بی شمارش تلاش کرد تا سطح صبر و تحمل پوتین را بسنجد، او با توییت های جنجالیش خواست بر سطح تنش های منطقه بیفزاید، سوریه اولین نقطه ایست که آمریکا و غرب در آن ناکام مانده است، این در حالیست که غرب با تمام توان پا در این میدان گذاشت اما نتیجه ای جز شکست بدست نیاورد.

او گفت: تیم کنونی ترامپ، تیمی جنگی است که همه معادلات بین المللی را زیرپا می گذارد و عملا اهل منطق و تحلیل نیست. این تیم به معاهدات بین الملی بی توجهی است و کوچکترین احترامی به قوانین بین المللی نمی گذارد و تنها با ایجاد رعب و وحشت و جنگ افروزی به دنبال تامین منافع مادی خود هستند که این موضوع یک خطر جدی برای جهان به حساب می آید.

برچسب ها: تیترامشب ، روسیه ، سوریه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۶°