کرایه تاکسی های تهران 12 درصد افزایش می یابد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:44 - چهارشنبه 28 آذر 1397
دادستانی کل نیویورک بنیاد ترامپ را به علت فعالیت‌های غیرقانونی (استفاده برای مقاصد شخصی از جمله کارزار انتخاباتی) تعطیل کرد سخنگوي کاخ سفيد نشست خبري با خبرنگاران را درپی سئوال درباره انتشار گزارش FBI درخصوص جزئيات رسيدگي به پرونده نزديکان ترامپ ترک کرد رئیس جمهور آمریکا فرمان راه اندازی مرکز فرماندهی فضایی پنتاگون را امضا کرد نخست وزير بلژيک در پی خروج بزرگ ترين حزب اين کشور از کابینه ائتلافی، کناره گيري کرد بزرگ ترين حزب بلژیک دراعتراض به حمایت نخست وزير این کشور از پیمان مهاجرتی سازمان ملل از دولت ائتلافی خارج شده بود براساس پیمان مهاجرتی سازمان ملل حقوق آوارگان، کمک به اسکان و دسترسی آن ها به شغل و تحصیل باید رعایت شود اسپوتنیک: سه موسسه خیریه در انگلیس به هتک حرمت کودکان بی سرپرست در پرورشگاه ها متهم شدند مجلس ملی فرانسه در بودجه سال آینده این کشور، تعلیق وضع عوارض بر سوخت را تصویب کرد سازمان تجارت جهانی به شکایت قطر از عربستان درباره نقض مالکیت معنوی از جمله سرقت پخش شبکه های «بی ان اسپورت» رسیدگی می کند نیروهای امنیتی ترکیه طی۲۴ ساعت گذشته ۷۰ نظامی این کشور را به اتهام ارتباط با کودتای نافرجام ۲۰۱۶ بازداشت کردند
کد خبر: ۵۸۳۴۴۷
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۳
مديرعامل سازمان تاكسيراني شهر تهران از تغيير در نحوه قيمت‌گذاري نرخ كرايه تاكسي در سال جاري خبر داد و افزود این رقم بطور متوسط 12 درصد افزایش می یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، قنادان در نشست خبري امروز خود گفت: قيمت‌گذاري كرايه تاكسي در سال جاري تغيير مي‌كند و طرح آن به شوراي شهر تهران ارائه شده است.

وي به نظام رتبه‌بندي تاكسيران‌ها اشاره كرد وافزود: در حال تدوين اين نظام‌نامه هستيم که بر اساس آن سابقه تاكسيران، آموزش و مهارت‌هايي كه ديده است، ميزان رضايت مشتري در اين زمينه تأثيرگذار است.
وي از تغییر در روش كسب و كار تاكسيران‌ها خبر داد و افزود: اپراتورها و شركت‌هاي خصوصي نیز باید بر اساس مقررات جدید عمل کنند.

مديرعامل سازمان تاكسيراني شهر تهران به مدرن‌سازي ناوگان تاكسيراني اشاره كرد و گفت: تعاملاتي با خودروسازي ايجاد كرده‌ايم. بايد اين ذهنيت در كشور عوض شود كه خودروهايي كه به فروش نمي‌رود را به تاكسي بدهند. در همه جاي دنيا بهترين‌ خودروها در تاكسيراني استفاده مي‌شود و خيلي از شركت‌هاي خودروسازي در دنيا تبليغ مي‌كنند كه خودروهايشان تبديل به تاكسي شده و اين يك مزيت است.

قنادان متوسط سني ناوگان تاكسي را 6/8  سال عنوان كرد و گفت : سالانه بايد 8 هزار تاكسي نوساز شود و يكي از برنامه‌هاي جدي كاهش سن تاكسي‌هاست اما در حال حاضر 10 هزار تاكسي فرسوده در صف نوسازي قرار دارند و حتي صدور پيش‌فاكتورها از طريق خودروسازها متوقف شده است.
وي در خصوص تاكسي‌هاي فرودگاه گفت: خدمت‌رساني در حوزه فرودگاه فقط دست تاكسيراني نيست. در هر دو فرودگاه ناوگان حمل و نقل در اختيار مديريت فرودگاه است و سازمان تاكسيراني در اين زمينه كمك مي‌كند و از 1200 خودرويي كه در فرودگاه وجود دارد، 350 تاكسي آن زيرمجموعه سازمان تاكسيراني است، اما اين به اين معنا نيست كه كمك نكنيم.

مديرعامل سازمان تاكسيراني شهر تهران با اشاره به نوسازي ناوگان ون، گفت: پيگيري‌هايي در اين زمينه صورت گرفت. چون قيمت بالا بود، كار با مشكل روبرو شد. ازاين‌رو با همكاري ستاد سوخت تاكسيران از پرداخت 16 ميليون از قيمت كلي تاكسي معاف و همچنين 20 ميليون از منابع شهرداري يارانه پرداخت و 60 ميليون هم از طرف خودروساز تسهيلات در نظر گرفته شده است.
قنادان اضافه کرد: زماني كه تاكسيران خودروي اسقاطي را مي‌دهد با 12 ميليون تومان مي‌تواند خودرويش نوسازي كند.

وي با بيان اينكه 90 هزار خودرو بايد نوسازي شود، گفت: يكي از تعهدات كارسازي مربوط به اسقاط خودرو با ايران‌خودرو بود كه قرار بود  كارسازي اسقاط خودرو از طريق گمرك انجام شود كه اين كار صورت نگرفت و خودروساز كار را متوقف كرد.

مديرعامل سازمان تاكسيراني شهر تهران همچنين اضافه كرد: براي سرويس‌هاي اينترنتي بر اساس بهينه‌سازي تعيين نرخ كرده‌ايم. آنهايي كه مي‌‌توانند خودرويي مدرن‌تر داشته باشند آزاد هستند در بازه‌هاي منفي 35 درصد تا 80 درصد افزايش نرخ داشته باشند و بازار رقابتي است و خودشان بايد كاري كنند كه بازار را از دست ندهند.

قنادان همچنين در خصوص پرداخت الكترونيكي گفت:‌قرار است اين كار با يك مدل جديد انجام شود و از طريق اينترنت اين كار را صورت گيرد  و تاكسيران‌ها نيز با اين موضوع موافقند.

وي همچنين خبر داد كه از بهمن سال گذشته با شركت‌هايي كه از تاكسيران شارژ مي‌گرفتند برخورد كرديم و اين كار را متوقف كرده‌ايم وهيچ شركتي اجازه ندارند كه شارژ ثابت از تاكسيران دريافت كند و اگر اين اتفاق صورت گيرد با آن برخورد مي‌كنيم.

اين مقام مسئول در خصوص بسته‌هاي حمايتي به تاكسيران‌ها گفت: بسته‌هاي حمايتي در آينده به صورت عام نيست. تاكسيران هاي كه مردم از آنها راضي هستند، بسته‌هاي حمايتي بيشتري دريافت مي‌كنند.

مديرعامل سازمان تاكسيراني شهر تهران در خصوص افزايش كرايه تاكسي در برخي خطوط تا 30 درصد در سال جاري گفت: اين موضوع درست نيست. متوسط افزايش نرخ حدود 12 درصد است و دربرخي خطوط تا 20 درصد است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۱°