فرهنگ سازی بورس با همکاری دانشگاه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:12 - جمعه 23 آذر 1397
سخنگوی وزارت امور خارجه: ایران از تفاهمات و توافقات صورت گرفته طرف های یمنی درگفتگوهای سوئد استقبال می کند قاسمی: ایران همچنان راه‌حل نهایی بحران یمن را توقف جنگ و خون‌ریزی و تداوم گفت‌وگوهای یمنی ـ یمنی می‌داند گفتگوها درباره اوضاع یمن پس از هفت روز مذاکره فشرده در سوئد پایان یافت دبیرکل سازمان ملل در نشست خبری از توافق هیئت اعزامی صنعا و دولت مستعفی یمن درباره آتش بس در استان حدیده خبر داد گوترش: بر سرکاهش تنش در تعز و تبادل اسرا توافق شد، دور جديد گفتگوها‌ درباره اوضاع يمن اواخر ژانويه ۲۰۱۹ (بهمن امسال) برگزار می‌شود فرانس پرس: سازمان ملل ۳۰ ناظر در حديده يمن مستقر مي کند ­­­­­­­­رئیس هیئت صنعا در مذاکرات سوئد: درباره بازرسی کشتی ها با نظارت سازمان ملل پیش از رسیدن به بندرالحدیده به توافق رسیدیم محمد عبدالسلام: درباره تقویت نقش سازمان ملل در زیرساخت های انسانی یمن توافق کردیم و امیدواریم توافق مبادله اسیران اجرا شود رئیس هیئت صنعا: همه نیروهای خارجی باید از یمن خارج شوند و حل و فصل اختلافات به ملت یمن واگذار شود محمد عبدالسلام: امیدواریم جامعه جهانی به این درک رسیده باشد که عملیات نظامی در یمن به نتیجه ای نخواهد رسید وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن: ائتلاف سعودی نظامیانش را برای حمله جدید در نزدیکی الحدیده به حالت آماده باش درآورده است ائتلاف سعودی اندکی پس از توافق طرف های یمنی برای برقراری آتش بس در الحدیده، بمباران این شهر را از سر گرفت نیروهای یمنی یک پهپاد جاسوسی رژیم سعودی را در جنوب عربستان سرنگون کردند سنای آمریکا با صدور قطعنامه ای اعلام کرد:‌ بن سلمان ولیعهد رژیم عربستان سعودی قاتل خاشقجی است در قطعنامه ای که به تصویب سنای آمریکا رسید از دولت ترامپ خواسته شده است به حمایت از رژیم سعودی پایان دهد آمریکا بار دیگر در نشست شورای امنیت که با هدف محکوم کردن برنامه موشکی ایران و ادعای نقض قطعنامه ۲۲۳۱ برگزار شد تنها ماند در گزارش سازمان ملل به این نشست تأکید شد که ایران به تمام تعهداتش پایبند بوده است نمایندگان روسیه و چین در سازمان ملل اعلام کردند براساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، آزمایش موشکی ایران اقدام ممنوعی نیست کشورهای اروپایی هم بیانیه دادند که ایران به برجام پایبند است و آنها نیز به تعهداتشان عمل می‌کنند وزیر خارجه: آمریکا در حال سوء استفاده مضحک از شورای امنیت سازمان ملل است ظریف: پمپئو، آمریکا را به اولین عضو دائم شورای امنیت تبدیل کرد که کشورهای دیگر را برای پایبندی به قطعنامه‌ها تنبیه می‌کند وزیر خارجه آمریکا در نشست شورای امنیت مدعی شد ایران موشک‌هایی را که توان حمل کلاهک هسته‌ای دارند، توسعه داده است
کد خبر: ۵۸۳۶۲۶
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
تفاهمنامه همکاری بین شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با سازمان تجاری سازی و فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی،جهت فرهنگ سازی بیشتر در حوزه بازار سرمایه امضا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مراسم امضا تفاهم نامه همکاری بین شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با سازمان تجاری سازی و فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی، امروز در حاشیه فایناکس 2018 برگزار شد. در این مراسم محمد صادق بیجندی، رییس سازمان تجاری سازی و فناوری جهاددانشگاهی انعقاد این تفاهم نامه را گام مثبتی ارزیابی کرد و گفت: این تفاهم نامه می تواند اثرات بسیار مثبتی در حوزه بورس با یک نهاد دانش بنیان داشته باشد.

وی افزود: جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه ای که همواره سعی دارد در راستای اهداف نظام حرکت کند، سعی در ترویج فرهنگ سرمایه گذاری دارد.

بیجندی با اشاره به فعالیت های جهاد دانشگاهی طی چند سال اخیر بیان کرد: جهاددانشگاهی در حوره های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی، تجارت سازی فناوری در میان نهادهای پیشرو قرار دارد.

وی ادامه داد:این نهاد در حد توان اقدامات در خور توجهی داشته است. در حوزه فرهنگی وجود خبرگزاری هایی همچون ایسنا، حوزه پژوهش وجود پژوهشگاه هایی همچون رویان و ابن اسینا از دستاوردهای مهم ما به شمار می رود.

رییس سازمان تجاری سازی و فناوری جهاددانشگاهی از مهمترین اقدامات این نهاد را تعامل دیریینه با کارگزاری ها دانست و گفت: در 5 سال گذشته دانشگاه علم و فرهنگ با یک کارگزاری بورسی قرارداد داشته که بر همین اساس این کارگزاری یک شعبه در دانشگاه مستقر کرده است.

وی افزود: وجود کارگزاری در محیط دانشگاه شرایطی را فراهم آورده است تا دانشجویان بتوانند در فرایند تسهیل شده ای خدمات سرمایه گذاری در بازار سرمایه استفاده کنند.

بیجندی گفت: از مزیت های این تفاهم نامه عقد قرارداد توام با اجرای آن است که همزمان در 5 استان کشور اجرایی می شود. در این دوره از نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه از این 5 استان دانشجویان به منظور بازدید حضور یافته اند که می تواند زمینه های آموزش های اولیه بازار سرمایه را برای آن ها فراهم کند.

همچنین یاسر فلاح، مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس در این مراسم با اشاره به اینکه فاینکس 2018 یک اتفاق مهم را پشت سر می گذارد، گفت: در این نمایشگاه ارتباطات بین بخشی و خارج از بخشی بازار سرمایه توسعه می یابد.

وی با اشاره به اینکه این تفاهم نامه یک ارتباط فرابخشی است، گفت: در سالهای اخیر بیش از 10 درصد جامعه با مفاهیم بازار سرمایه آشنا شده اند.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 600 شرکت در بازار سرمایه کشور حاضر هستند، گفت: در چند سال گذشته دولت تامین مالی بخشی از هزینه های خود را از طریق بازار سرمایهانجام داده است و این اتفاق مهمی است چراکه پیش از این دولت فقط از طریق بازار پول تامین مالی خود را انجام می داد.

فلاح گفت: رشد بازار سرمایه نشان دهنده جایگاه ویژه این بازار در اقتصاد کشور است.

وی یکی از رویکردهای شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس را توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان دانست و گفت: سه سال گذشته شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس رویداد فین استارز را خلق کرد . این شرکت مفتخر است که این رویداد را به فرابورس واگذار کرده است.

وی ادامه داد: امسال نیز شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس در حوزه فین تک ها رویداد مهمی را به نام بومینو به اقتصاد ایران معرفی می کند. در این رویداد از دانش آموزانی که ایده های نو و کسب و کارهای نو طراحی می کنند، حمایت خواهد شد که با همکاری سازمان تجاری سازی و فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی انجام می شود.

وی گفت: امید است این اقدامات برای کشور باعث تعالی اقتصاد و بازار سرمایه شود.

بر اساس این گزارش امروز همچنین تفاهم نامه همکاری میان شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران به امضا رسید.

یاسر فلاح، مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس در خصوص این تفاهم نامه و نحوه همکاری با اتاق بازرگانی اعلام داشت: مجموعه شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس افتخار دارد که از چند سال گذشته اثر بسیار ارزنده ای در زمینه آموزش و فرهنگ سازی در بازار سرمایه داشته است و بتواند از این طریق، موجب افزایش ضریب نفوذ بازار سرمایه شود.

وی گفت:از طریق امضا این تفاهم نامه می توانیم آموزه های خود را در اختیار اتاق بازرگانی قرار دهیم تا نقش بازار سرمایه را در اقتصاد بهتر نشان دهیم .

فلاح داد: بهبود روند تامین مالی از طریق بازار سرمایه در سال های اخیر موجب شده که دولت نیز در سال های اخیر بسیاری از تأمین مالی خود برای رد دیون را از طریق بازار سرمایه انجام دهد.

وی گفت: انتظار داریم که بخش اقتصادی و بازرگانی بتواند از محل بازار سرمایه تأمین مالی کند و این امکان را به فال نیک میگیریم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°